Za každého mobilizovaného záložníka živého barana?

Ešte stále nie vojna, ale už čiastočná mobilizácia, úvahy o použití jadrových zbraní, iné absurdity a jedna dobrá správa

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Toto sa fakt môže zrodiť len v Putinovej hlúpej hlave. Keby to nebolo nebezpečné, tak by to bolo smiešne. Putinovci sa neunúvali vyhlásiť Ukrajine vojnu, lebo si mysleli, že to bude brnkačka, do troch dní budú v Kyjeve a dosadia si tam svoju bábku Janukovyča do prezidentského kresla.

V Kyjeve si JEDEN objednávateľ (jedna spoločnosť) zarezervoval na ôsmeho marca, na deň MDŻ všetky reštaurácie a bary. Takí boli namyslení. Už sa videli ako oslavujú a vodka tečie potokom.

No a ostatné už vieme.

Čo to je za postup? Veď "normálne" sa krajina napadne tak, že sa jej vyhlási vojna a keď vojaci padnú v boji, tak sa potom doplnia stavy vyhlásením čiastočnej, neskôr úplnej mobilizácie atď. Ale nie v Rusku, tam sa najprv vyhlási špeciálna vojenská operácia a zakáže sa to pod trestom žalára nazývať vojnou, potom sa vyhlási čiastočná mobilizácia a ešte stále platí, že sa to nesmie nazývať vojnou, lebo sa dostanete do basy a potom sa začnete vyhrážať jadrovými zbraňami a nesmiete to nazývať vojnou, lebo stále platí, že to nie je vojna a dostanete natvrdo pätnásť rokov v kolónii.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

No to je ruský svet. Debili.

Potom v suverénnej Ukrajine, kde nemajú čo hľadať,  rozbombardujú Luhanskú, Doneckú, Záporožskú, Chersonskú oblasť (a iné oblasti), vyženú Ukrajincov, bojaschopných ruskojazyčných kolaborantov pošlú na front, kde všetci zahynú, takže na okupovaných územiach zostanú len starí ľudia (ktorým asi povedali, že keď nezahlasujú, tak nedostanú penziu), potom usporiadajú referendum pod hlavňami samopalov a nakoniec sa chvália, že 90% ľudí sa vyslovilo za pripojenie k RF.

Matematická úloha – koľko ľudí hlasovalo za pripojenie k Rusku (výsledok sa dozviete konci článku): Na začiatku okupácie tam žilo 100% ľudí a odišlo povedzme 30% ľudí, potom ruSSáci začali bombardovať a zahynulo povedzme 10% ľudí, potom 50% mužov poslali na front ako potravu pre delá a už sa nevrátili, takže zostalo XY ľudí a z toho 90% je koľko?

SkryťVypnúť reklamu

No rozum zastane. Celý svet samozrejme neuznáva toto referendum, lebo je totálne nezmyselné, cynické a hlúpe. Medzitým na okupovaných územiach prebieha proces nacionalizácie podnikov, fabrík, prístavov, energetiky, čo nie je nič iné iba bohapustá lúpež, zbojstvo, rabovačka a krádež ukrajinského majetku.

V republike Tuva, dávajú za každého mobilizovaného záložníka živého barana a trochu uhlia, aby si mohli vykurovať svoje domovy.  To je cena vojny a cena ideálov za ktoré bojujú.

Tak vyzerá „ruskij mir“ a celá tá ich zločinecká, nezmyselná a  úplne šialená ruská vojna. Pardón, nie vojna, ale špeciálna vojenská operácia.

SkryťVypnúť reklamu

Výsledok matematickej úlohy: Nie veľa

Na záver jedna dobrá správa:

Ukrajinská armáda obklúčila taktickú skupinu ruských vojsk okolo mesta Lyman a momentálne prebieha začisťovanie tohto územia od okupantov. Do zajatia sa môže dostať vojsko v počte niekoľkých bataliónov.

Ján Škerko

Ján Škerko

Bloger 
  • Počet článkov:  120
  •  | 
  • Páči sa:  2 050x

Kto som? To je zaujímavá otázka, ale nie na mňa. K tomu by sa mohli vyjadriť ľudia, čo ma poznajú. Ale ak mám predsa len napísat pár viet, tak som ako duchaplný vlk oháňajúci sa palicou. A dôchodca. Moje motto je: s pevnou, ostrou a jasnou mysľou vpred. Som človek, ktorý chce niekedy reagovať na dianie okolo nás. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

735 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
SkryťZatvoriť reklamu