O neexistujúcich predsudkoch, alebo skutočnosti priam rozprávkové.

Písmo: A- | A+

Keď vám niekto povie, že obyvatelia severnej karélie, alebo toho a toho Švajčiarskeho kantonu, alebo nejakého ostrovčeka v stredozemnom mori sú: Večne ožraté hovädá, agresívne, množiace sa ako potkany,negramotné, a hodné likvidácie, uveríte mu?  Neuveríte.  To by totiž bol predsudok!  Slovo predsudok sa skladá z dvoch slov : pred teda vopred a odsúdiť.

 

 Ale k realite Stretával som mladý manželský pár, na prvý pohľad odlišní. Tmavší ako primer,aj v lete oblečení do dlhých,priliehavých kabátov ?( neviem ako to nazvať) vpredu asi 100 gombíkov, zapnutí až po krk. V kočíku malé dieťa. Perinka aj vankúš vyšívané zlatou niťou, a malému viseli pred očami na hranie zvieratká tých najotrasnejších farieb, aké existujú.Čo sú zač? Opýtal som sa známeho, ktorý precestoval svet- doslova Jeho odpoveď: " Stretol som ich, Indovia z toho a toho štátu. Milujú pestré farby. Tam aj chudák má natretý dom tou najotrasnejšou neónovou ružovou, a len čo zarobí pár centov, kúpi si ešte hnusnejšiu zelenú. A bol som v meste, kde žijú najlepší kováči plátkového zlata v celej Indii. Celé dni mlátia ťažkými kladivami, až zo zrnka zlata vymlátia priesvitnú fóliu, ktorou pozlátiš sochu človeka v životej veľkosti. Tam majú pozlátené úplne všetko, určite aj nočník. Na sviatky pozlacujú ešte aj zákusky. 

Napadlo vás, že je to háveď hodná likvidácie? Určite nie.Sú trochu iní, ale každý sme nejaký.

 Natrafil som na černocha, muž, a doslova ovešaný zlatom.

Mohol tie peniaze investovať aj lepšie, predvádza sa,je to nechutné ,trapné. Toto vás asi napadne.

 Ale on možno pochádza z kmeňa Fulbov, kde ženy nosia také ťažké zlaté náušnice, že by im odtrhli uši, keby ich nemali priviazané o hlavu! Ale nestane sa preto vo vašich očiach nenávideným parazitom, keď na to má, nech si má.

 Vidíte v dokumente Inuita, ako zje surové tulenie oko. Fúúúj , nikdy!!! dogrcal by som sa! 

 Predsudok z nevedomosti. V skutočnosti ten človek skonzumuje čistý proteín - presne ako vy, akurát že vy to voláte vaječný bielok. 
 Neexistujú predsudky, len nevedomosti. 

 Nemáme predsudky, ale máme ZLÉ SKÚSENOSTI 

Skryť Zatvoriť reklamu