Zázrakom som to prežil

Písmo: A- | A+

Koľko krát ste tú vetu v živote počuli,  a koľkokrát ste ju sami povedali?  Tak sa pozrime na ten zázrak.

 

 Chlap naťahuje novú lepenku na plochej streche 5 poschodovej budovy. Cúva, na kraji zakopne o obvodový múrik a zmizne. Ostatní od hrôzy stuhnú. Spadol do obrovskej kopy papierov, kartónov a vriec od cementu. Oprášil sa a vyšiel hore bočným schodišťom. Ostatní mu utekali na pomoc, a keď ho nenašli, pomysleli si, že ho nejaký náhodne okoloidúci naložil do auta, a už ho vezie do nemocnice. Keď sa vrátili, čakal ich zaprášený Fero s otázkou: "Kde ste zmizli?, ešte nieje obed"

 Zázrak? Nie. Neuveriteľné šťastie, málo pravdepodobná zhoda okolností. (Pre veriacich Božia vôľa)

 Kamarátova mama. 50 rokov, brucho ako keby čakala trojičky. Čo to je? "Neviem, nemôžem ju dostať k doktorovi. Podľa nej je to nádor, a keď ju raz otvoria, zomrie. Takých prípadov naozaj zopár videla." Až keď nádor začal tlačiť na pľúca a nemohla dýchať, išla. Vrátila sa z nemocnice vyštíhlená na nepoznanie so slovami: "Zázrakom som to prežila"

Nebol to zázrak, bola to cysta na vaječníku. Obrovská, ale úplne neškodná.Žila ešte vyše 20 rokov.

 Chlap v nemocnici: Začali sme s kamarátom robiť na pásaku, čo sťahuje drevo.Uviazali sme si tri smreky, a my blbci, neznalí veci, tenším k sebe. Kým sme šli hore kopcom, nič sa nedialo. Ale hore sa smreky preklopili a pohli sa dolu svahom. Potom sa odtrhli, vbehli pod pásak, naddvihli ho, a my sme fičali dolu svahom ako na lyžiach.Narazili sme na peň, kabína sa odtrhla aj s nami, a pretože svah bol strmý, hodný kus sme leteli vzduchom. "To sa dá prežiť?" "Ako vidíš, nejakým zázrakom áno. Zopár modrín, trochu pomliaždená ruka. Som tu len a pozorovaní, nič mi nenašli, zajtra idem domov." Zázrak? Trocha fyziky a obrovská dávka šťastia - alebo náhody.

 Aj ja som zažil "zázrak" Začali demolovať staré domy prilepené k mestským hradbám. Ako chlapci sme tam chodili, vyťahovali hranoly a dosky, lebo sme si vykopali naozajstnú partizánsku zemľanku. Vyšiel som na poschodie, a zrazu sa celá dlážka aj so mnou porúčala o poschodie nižšie. Ešte počas pádu mi blyslo hlavou: Ak tie kamene spadnú na teba, skončil si. Ale kamene padali rýchlejšie ako ja, dopadol som na nohy a nič! sa mi nestalo. Zázrak? Fyzikálny zákon + podvedomá reakcia.

 Pravdepodobne aj vy poznáte niekoho, kto dostal šmyk na troche ľadu v zákrute, vyletel z cesty, urobil s autom zopár kotrmelcov dolu svahom, zastal na streche. Vymotal sa z pásov, a zavolal si sanitku. Auto vyzeralo ako pošlapaná plechovka od piva, a jemu sa nestalo nič. Zázrak?

 Náhoda môže byť naozaj neuveriteľná.

Hirošima, pár sekúnd pre výbuchom. Deti sa hrajú na schovávačku. Ten čo žmúri, sa postaví do výklenku betónového piliera v tvare U, ktorý nesie nadjazd. 1..2...3....10. Schovaný, neschovaný, idem. Boli schovaní. Všetci boli tak dobre schovaní, že už ich nikto nikdy nenašiel. Jemu sa nestalo nič. Masa betónu ho ochránila pred tlakovou vlnou, aj pred prvou dávkou vraždiaceho žiarenia. Ten človek sa dožil dôchodku, a na staré kolená robil sprievodcu v múzeu.

 Ako je teda možné, že ste toľkokrát počuli "zázrakom som to prežil?

Pretože Vám to rozprávajú tí, ktorí prežili!

 Tí, ktorí toľko šťastia nemali, Vám už nič neporozprávajú.
 A je ich veľa.
 Mnohokrát viac,ako tých, ktorí prežili "zázrak."

Skryť Zatvoriť reklamu