Zoberte si, aký hlúpy je priemerný človek.

Písmo: A- | A+

A polovica ľudí je ešte hlúpejších!  Povedal Richard Feynman, držiteľ  Nobelovej ceny, a okrem toho, obdivuhodný človek.

 

 Došlo na debatu o našej ekonomike, a ja som zahlásil: Prečo si nezaplatíme jedného šikovného Žida. Vždy to boli najlepší obchodníci, nech robí ministra financií.

 Boli v Babylónskom zajatí, -dlho. Dedo tam prišiel ako otrok, jeho syn už bol známy remeselník a vnuk už bol úspešný podnikateľ. Vlastnil polia, vinice, lode, a mal "podiel na vode" O vodu tam bola núdza, a vlastniť zavlažovací kanál tam znamenalo čosi ako vklad vo Švajčiarskej banke. Keď ich prepustili zo zajatia, väčšina odmietla. Nedivím sa im

Byť šikovným obchodníkom je rovnako ťažké aj rovnako užitočné ako byť šikovným kováčom, stolárom, murárom. Len pár storočí dozadu znamenalo doviezť jednu loď s korením z Cejlónu, - stratiť štyri!

 Ale naspäť. 

Reakcia človeka, ktorý skončil pomocnú školu: A ty si nevidel v sobotu ten film Námestie svätej Alžbety? Ako tí Židia nakladali do vagónov nevinných ľudí a posielali ich do koncentrákov?
 On to pochopil takto.
Má volebné právo.
 Nie som veriaci.

 Ale OCHRAŇUJ NÁS PANE.!

Skryť Zatvoriť reklamu