Závislá na internete..

Závislosti dneska postretávame na každom kroku. Jednou z nich je aj internet, konkrétne chat. Je to tak isto závislosť a v svetovom merítku po drogách a alkohole je na treťom mieste.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Nie je ako predchádzajúce dve. Neničí vás telesne. Nie je problém ju zohnať kdekoľvek, dnešné možnosti pripojenia sú v podstate neobmedzené, v škole, v práci, doma, na mobile... Stačí si len sadnúť a pripojiť sa.

Aj ja som s tým tak začala. Brala som to sprvoti ako zábavu a čas chatovania mi vzal z dňa minimálne. Bola to nevinná zábavka, no zmenilo sa to. Už to nie je ako voľakedy. Teraz ráno vstanem, prvé čo urobím zapnem počítač. Hneď sa napojím skontrolujem správy. Všetko ide bokom, ak si k tomu sadnem a zažeriem sa do toho, je mi jedno s kým si píšem len hlavne, aby som si písala, je to strašné. Neviem sa od toho odtrhnúť. Dokážem nad tým presedieť od rána, do neskorých ranných hodín, a takto sa to opakuje kol-dokola.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Na začiatku to bol iba pokec.sk, potom prišiel xchat.cz, webfun.sk, dailychat.sk, amateri.cz, icq, skype, msn, aim, myspace.com atď. Po tom ako ma prestalo baviť si len písať som začala s webkou a s tým je to ešte horšie.. Stále si vrávím, šak len na chvílku si k tomu sadnem, skontrolujem poštu a potom sa venujem niečomu okrem chatu, ale vždy podľahnem. Mala som určité obdobie, keď som toho upustila, no nakoniec som sa k tomu zase vrátila. Zanedbávam tým priateľa, školu, kamarátky...Môj život sa točí iba okolo chatu. Sama dobre viem, že je to hovadina, a dneska som sa rozhodla s tým prestať nadobro.Mám predsa svojho priateľa,ktorý ma miluje, mám svoje záľuby, ktoré som zanedbala kôly chatu, mám kamarátov, kamarátky, štúdium, prácu... Moje skúškové sa blíži ku koncu a ja skúšky sú v nedohľadne.Dneska som spravila hrubú čiaru. Chcem to obmedziť na minimum, zbaviť sa tejto závislosti a venovať sa realite a nie virtualite.

SkryťVypnúť reklamu

Ja sa ešte ozvem...

Janka Jaresová

Janka Jaresová

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som janka a to Vám musí stačiť. :) Akurát soráč za gramatiku :D Zoznam autorových rubrík:  Súkromné

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu