Snow days alebo ďalší dôvod prečo sa tešiť zo snehu

Vykračujem si na autobusovú zastávku a s úsmevom od ucha k uchu pozorujem ako krásne padajú snehové vločky. Nadšení lyžiari a ostatní zimní športovci určite so mnou dúfajú v hojnú snehovú nádielku. V mojom bydlisku, Ames, Iowa, však sneh znamená aj niečo iné.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Stredné školy v Iowe majú totiž tzv. „snow days". To znamená, že ak napadne veľa snehu v noci, je snehová búrka alebo zlé cestné podmienky, školské vyučovanie sa skráti o 2 hodiny, prípadne úplne zruší. Ktorý školák by sa netešil z neskorého vstávania? Aby som však nekritizovala Iowanov zo zanedbávania školského systému, existujú prísne pravidlá o počte školských dní v roku (36 týždňov). A pravidlá sa tu dodržiavajú. Snow days si študenti aj učitelia nahrádzajú v júni a o to neskôr sa končí školský rok. Šťastná správa pre maturantov! Dátum slávnostného ukončenia štúdia je pre posledný ročník pevne daný, takže ich sa nahrádzanie snow days netýka. Som jedným zo šťastlivých „seniors", poctivo sledujem predpoveď počasia a tajne dúfam v snehovú smršť v utorok alebo v stredu. Niežeby som sa chcela až tak ulievať, ale deň voľna by potešil. Sneh ako taký v Iowe nemá zmysel. Vyžehlený povrch krajiny vylučuje väčšinu zimných športov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Všetkým snehomilom na Slovensku prajem veľa snehu! Tak to má predsa byť, Vianoce sa blížia a nie je nad pohľad z okna na Štedrý deň na trblietavú bielu krásu.

Jarmila Tvaruzkova

Jarmila Tvaruzkova

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

som zvedavý človiečík, ktorý sa často pýta "A prečo...?" Zoznam autorových rubrík:  škola, školičkaNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu