Ak chceme mesto posúvať ďalej, musíme zniesť kritiku

Ak chceme mesto posúvať ďalej, musíme zniesť kritiku
Písmo: A- | A+

Život primátora nie je jednoduchý. Je neustále pod drobnohľadom. Každé rozhodnutie má následky. Zvyknúť si na to a obrniť sa neviditeľným štítom, nie je vždy ľahké. V meste, akým je to naše, je kritiky za vagón. A to je dobre.

KRITIKA NÁS POSÚVA A DRŽÍ V STREHU

Na jednej strane je to nepríjemné, no na druhej vie kritika aj pomôcť. Ja sa snažím učiť, ako to využiť v prospech Košičanov. Primátorom nebudem večne a tak pár rokov kritiky znesiem. Kto už dnes kritizuje Schustera, Knapíka či Rašiho? Takmer nikto. Lenže v čase ich primátorovania na tom neboli inak, ako my. Je to daň za funkciu, ktorú chceli a ja nie som výnimkou. 

Mňa napríklad kritika drží v neustálom pohybe. Ak chceme po sebe niečo zanechať, tak nemáme ani minútu času na fňukanie. A my po sebe niečo zanechať chceme. Budujeme transparentnejšie mesto. Pomáhame slabším. Myslíme na kultúru, šport, históriu, ale aj na zábavu pre Košičanov. 

NA TO PODSTATNÉ SA RÝCHLO ZABÚDA, TAK SI TO PRIPOMEŇME

Veľa kritiky, žiadna kauza. Áno, vedenie mesta nemá žiadnu kauzu. Má to jednoduché vysvetenie, lebo nekradneme a robíme veci poriadne. Že by sme to mohli robiť aj lepšie? Určite, máme ešte čo robiť, aby sme sa zlepšili. Čo ale môžme garantovať je, že to robíme čisto. 

  • V minulosti mesto predávalo mestské byty, lacno a pofidérne - my ani jeden.

  • Predávali majetok mesta, svojim - my majetok mesta nepredávame.

  • Šport sme prebrali na kolenách - vytvorili sme stratégiu, pomaly sa to zlepšuje.

  • Nakupovali autobusy a električky draho a nekvalitne - v najbližších mesiacoch prídu autobusy a električky najvyššej kvality za najnižšie možné ceny.

Tých príkladov, v čom sme iní, by sme mohli menovať stovky, ale načo, nemá to zmysel. Každému Košičanovi musí byť jasné, že my nie sme tí, ktorí sa vozia na drahých autách, bývajú v luxusných domoch či bytoch, aj načierno postavených. Nie, takí my nie sme. Je nám čo vyčítať, môžme to robiť ešte lepšie. Stále sme nesplnili všetky sľuby. Vieme o tom. 

Chceme po sebe zanechať Košice, ktoré budú spravodlivejšie, krajšie a hrdé. Žijeme v najkrajšom meste na Slovensku a robíme všetko pre to, aby sa v ňom žilo ešte lepšie. 

Skryť Zatvoriť reklamu