Klíma v autobusoch a električkách? Za nás samozrejmosť

Klíma v autobusoch a električkách? Za nás samozrejmosť
Písmo: A- | A+

Ľudia očakávajú výsledky. A tie postupne za nášho vedenia prichádzajú. Najnovšie aj v oblasti dopravy. Tento týždeň sme ohlásili modernizáciu depa na Bardejovskej. Prvá etapa bude stáť vyše 23 miliónov.

Po šesdesiatich rokoch sa už aj patrí urobiť modernejšie riešenia. Ako vždy, nebolo to jednoduché, ale o tom písať nechcem. O čom ale písať chcem, sú naše výsledky. A tie sú jasné a nespochybniteľné. V krátkom čase sa budú Košičania voziť v nových autobusoch, aj električkách. A na obligátnu otázku odpovedám: áno, bude tam aj klimatizácia. 

ROBÍME TO ČISTO, BEZ POSTRANNÝCH ÚMYSLOV 

Začnem najskôr posledným úspechom. A tým sú schválené peniaze na rekonštrukciu električkového depa. Mesto zaplatí len 5% nákladov, ostatné financie budú z eurofondov.

Na čo konkrétne pôjdu milióny? Na modernizáciu koľajiska, trolejového vedenia, napájacích a spätných káblov, vonkajšieho osvetlenia, ovládania a ohrevu výhybiek, mazníkov, napájacích rozvodov, haly na umývanie električiek, resp. haly dennej údržby a očisty. Uvažujeme aj o ďalšej etape rekonštrukcie tej časti depa, kde sa robia kontrolné prehliadky električiek. Aj tu sa pokúsime o zdroje z eurofondov.

ROBÍME VŠETKO PRE MODERNÚ A EKOLOGICKÚ MHD

Cieľom zmien v košickej MHD, je zvýšenie komfortu cestujúcich a pracovných podmienok zamestnancov. Do konca roka budeme mať v meste 15 nových autobusov za vyše 3 milióny eur. Desať nových električiek s klimatizáciou príde  zas v rokoch 2022 – 2023. Viem, že je pred nami ešte dlhá cesta, aby sme sa v prostriedkoch MHD cítili ako v 21. storočí, ale robíme všetko preto, aby sme mali v Košiciach modernú a ekologickú mestskú hromadnú dopravu. 

Rozhodli sme sa ísť ťažšou cestou. Neklameme, nekradneme, ale pracujeme systematicky. Zamestnávame odborníkov, nie straníkov. Dávame viac peňazí do  dopravy, majetku mesta, športu, kultúry, slabším. 

Postupne budeme mať v Košiciach nový moderný plavecký komplex, vynovenú Angels Arénu, Mlynský náhon, Dolnú bránu, ale aj modernú dopravu. Dôverujte nám, robíme to pre nás všetkých. 

Skryť Zatvoriť reklamu