Obchádzam už Prešov, juchú, juchú...

Od štvrtka už nielen v duchu. Dnešný blog začínam takto netradične. Pomohol som si slovami z refrénu vynikajúcej kapely Heľenine Oči. Ich legendárnu pesničku: Obchádzka, pozná celé Slovensko.

Obchádzam už Prešov, juchú, juchú...
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Chytľavá pesnička, ktorá fungovala vďaka tomu, že sa dlhé roky nedarilo urobiť obchvat mesta Prešov. Mesto si vydýchlo až tento týždeň. Konečne sa to podarilo a to je dobrá správa aj pre nás Košičanov. Do našich obľúbených Tatier, sa dostaneme pohodlnejšie, rýchlejšie a nemusíme riešiť v akom čase ideme. Mne sa páčilo akým spôsobom otvorili prešovský obchvat. To, že na otvorení vystupovala kapela Heľenine Oči, malo naozaj symbolický význam. Organizátori si zaslúžia pochvalu.

DO BRATISLAVY TIEŽ UŽ PO DIAĽNICI

Škoda len, že nie po Slovenskej, ale Maďarskej. Na jednej strane je to vynikajúca správa, že sa dá dostať do nášho hlavneho mesta diaľnicou. Na druhej je ale smutné, že na to potrebujeme susedný štát. Každopádne, pre Košičanov to bola v tomto týždni, ďalšia vynikajúca správa. Spojenie nášho mesta diaľnicou s Miškolcom, má pre nás mnoho benefitov. Napríklad cesta do Chorvátska sa nám skráti o približne pol hodinu a to je, myslím si, skvelá správa. Košice vďaka týmto dvom úsekom, či už je to obchvat Prešova, alebo diaľnica do Miškolca, získavajú opäť na sile. Nie nadarmo sa hovorí, že tam kde vedú dobré cesty sa aj viac darí. Nášmu mestu sa darí a urobíme všetko preto, aby sa mu darilo čoraz viac.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

NOVÉ AUTOBUSY UŽ JAZDIA, KLZISKO V PARKU UŽ STAVIAME

Meniť veci k lepšiemu sa nám ale darí aj u nás doma. V uliciach Košíc už cestujete v prvých nových autobusoch. Do niekoľkých mesiacov ich bude vo vozovom parku mesta až 36. Dlhodobo nie sme úplne spokojní s vedením DPMK. Urobili viacero chýb. Pre ľudí je ale najdôležitejšie, aby cestovali v moderných spojoch, ktoré nemeškajú. Preto sa snažíme myslieť vždy práve na to, čo je podstatné a hľadať cesty ako sa to dá. Výsledkom je, že dopravu meníme k lepšiemu.

Pre mňa, ako primátora, je ale dôležité, aby ste si život v Košiciach aj užívali. Preto na zimu chystáme jednu bombovú novinku. V mestskom parku, vedľa kúpaliska, staviame ľadovú plochu. Už túto zimu sa na nej Košičania budú môcť pod holým nebom korčuľovať. Takto si predstavujem modernú Európsku metropolu. Budúce klzisko nám každý deň rastie. Bol som robotníkov tento týždeň skontrolovať. Choďte sa pozrieť, ak budete mať cestu okolo. Ozaj sa máme na čo všetci spoločne tešiť.

Jaroslav Polaček

Jaroslav Polaček

Bloger 
  • Počet článkov:  120
  •  | 
  • Páči sa:  83x

Primátor mesta Košice a stále rebel, ktorý sa už nechce pozerať cez ružové okuliare. OBČIANSKY A NEZÁVISLÝ Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáKošiceMoje okolieMýto a dopravcovia

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu