Polievka sv. Alžbety už tretí rok pomáha slabším

Dnes sme opäť pomáhali tým, ktorí to najviac potrebujú.

Polievka sv. Alžbety už tretí rok pomáha slabším
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Ľuďom na okraji spoločnosti, ktorí sa tam, v mnohých prípadoch, dostali nie svojou vinou. Opäť sa našlo mnoho Košičanov s dobrým srdcom, ochotných pomáhať. Pre takéto dni robíme to čo robíme. Práve v týchto dňoch, má zmysel naša práca. Som šťastný za to, koľko pozitívnej energie je v Košičanoch. Naša akcia ukazuje to dobré v ľuďoch a ja som sa dnes opäť presvedčil, že je v nás veľa dobra.

TRETÍ ROČNÍK, VYZBIERALI SME VYŠE 3 TISÍC EUR

Ide to rýchlo, mám pocit, že sme túto akciu vymysleli len nedávno. No a dnes sme úspešne absolvovali už tretí ročník tejto netradičnej pomoci slabším. Ide o jednoduchú myšlienku. Navaríme polievku, ktorú si ľudia kúpia a výťažok putuje pre tých, čo to potrebujú. Aj touto cestou by som chcel poďakovať ľuďom bez ktorých by sme úspešnú akciu nezvládli robiť. Tohtoročná šošovicová sa naozaj vydarila. Jej autori Marek Mruz a kuchári bez hraníc, jej dodali tú správnu konzistenciu, chuť a vôňu. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Všetci by sme si určite priali, aby kotlík s voňavou polievkou nebol na Alžbetinej ulici len kulisou pre dotvorenie atmosféry, ale žiaľ, pandemické opatrenia nám neumožnili ju podávať veľkou varechou priamo do tanierov. Nevadí. Sme radi i za túto formu podujatia. Do aktivity mesta sa zapojil aj otec arcibiskup Bernard Bober, Arcibiskupský úrad, mestské podniky, firmy a inštitúcie v Košiciach. Dokopy sme vyzbierali 3150,- eur a bude rovným dielom prerozdelený medzi dve organizácie, ktoré budú môcť peniaze využiť na nákup potravín, oblečenia či iných potrieb pre ľudí bez domova. 

KOŠICE SÚ MESTO, KTORÉ MYSLÍ NA SLABŠÍCH

Pri názve akcie sme nadviazali na minulosť. V Košiciach sa pomáhalo aj v časoch minulých a my sme na túto tradíciu chceli nadviazať. Svätá Alžbeta bola vnímavá k potrebám ľudí v núdzi a k tým na okraji spoločnosti. Naučila nás, že hodnota človeka nespočíva v tom, čo dokáže urobiť pre seba, ale čo je ochotný urobiť pre iných. Je na nás a na ďalších generáciách, aby jej posolstvo zostalo naďalej živé. My urobíme všetko preto, aby sila tejto myšlienky a hodnoty zostala živá.

SkryťVypnúť reklamu

Košice sú sociálne mesto. A ja som ich hrdým primátorom. Keď vidím, že sa Košičania neváhajú zomknúť pre pomoc hladným, slabým, chorým, žijúcim v strachu, hľadajúcim útočisko, a to napríklad aj prostredníctvom dobrovoľnej zbierky mám veľmi dobrý pocit. Aj touto cestou by som sa chcel poďakovať všetkým, ktorí akokoľvek inak pomáhajú zmierniť údel ľudí s ťažkým životným osudom a ukazujú im, že na svoje problémy nezostali sami.

Každý nový deň nám ponúka nové príležitosti stať sa ešte lepším človekom, zmeniť niekomu život, alebo mu prinajmenšom dodať nádej. Zvlášť v súčasných ťažkých časoch potrebujeme prejavy spolupatričnosti a ľudskosti, a to v každodenných maličkostiach. V milom slove, úsmeve, objatí, porozumení. Tam niekde, pri týchto drobnostiach, sa začína lepší svet pre nás všetkých. Prajem si, aby sme k sebe boli ohľaduplní a všímaví, len tak sme schopní pomáhať jeden druhému a hľadať to, čo nás spája a nie rozdeľuje. Ďakujem vám, že svojimi skutkami pomáhate robiť naše mesto lepším miestom pre život.

Jaroslav Polaček

Jaroslav Polaček

Bloger 
  • Počet článkov:  120
  •  | 
  • Páči sa:  83x

Primátor mesta Košice a stále rebel, ktorý sa už nechce pozerať cez ružové okuliare. OBČIANSKY A NEZÁVISLÝ Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáKošiceMoje okolieMýto a dopravcovia

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu