S maďarským prezidentom najmä o futbale

Písmo: A- | A+

Aj politici sú len ľudia. Opäť ma o tom presvedčil v sobotu prezident Maďarska János Áder. V Košiciach bol v čase, keď práve reprezentanti našich južných susedov hrali zápas na Majstrovstvách Európy proti favoritom z Francúzska.

Prezident mal v tom čase u nás oficiálny program. Bavili sme sa najmä o zelených témach a podporil našu snahu stať sa Hlavným zeleným mestom.

Obrázok blogu

Bolo úsmevné, ako sa ľudí vo svojej blízkosti pýtal popri tom, ako to vyzerá na ihrisku. Tí mu prinášali až prekvapivo pozitívne informácie. Najskôr Maďari viedli a nakoniec udržali remízu 1:1. Pre vás, ktorí sa vo futbale veľmi nevyznáte, tak poviem, že remíza je pre Maďarsko, s takýmto súperom, veľmi cenná. Francúzi sú totiž jedným z top favoritov celého turnaja. Od Maďarov sa príliš veľa neočakáva.

DO KOŠÍC PRIŠIEL AJ PREMIÉR EDUARD HEGER

S tým sme sa ale o futbale nerozprávali. Naši reprezentanti v čase jeho návštevy zápas nemali. Aj keď na tom istom turnaji hrajú tiež. Pred posledným zápasom v skupine majú reálnu šancu na postup.

Obrázok blogu

Premiér k nám prišiel v rámci diskusie ÚSPEŠNÉ SLOVENSKO. Je dobré, že sa Úrad vlády rozhodol takúto diskusiu organizovať práve v našom meste.

Som rád, že sme sa po diskusii mohli aj neformálne porozprávať. Riešili sme najmä dlhodobý negatívny trend odchodu šikovných Košičanov do zahraničia alebo na západ Slovenska. Potrebujeme ich udržať doma, aby boli prínosom pre náš región a aby sa z východu stala významná a uznávaná časť Slovenska.

Príjemne ma prekvapilo, že premiér pozorne sleduje dianie v Košiciach a mnohé „košické témy” ovládal. Košičania majú negatívne skúsenosti z minulosti, kedy sa mnohé vlády o východné Slovensko nezaujímali. Košice sú hrdá metropola východu a je na čase aby sa o ňu aj vláda zaujímala.

Záznam z diskusie si môžete pozrieť tu.

ATRAKCIOU V MESTSKOM PARKU JE PREMIETANIE NA VODNÚ CLONU

Máme za sebou už aj prvé skúšky. Keď sa všetko podarí vyladiť, budeme mať opäť atrakciu, o ktorej sa bude rozprávať široko ďaleko.

Obrázok blogu

Stále sa snažíme, aby sa Košičania cítili v meste čo najlepšie a boli hrdí, keď privítajú svojich priateľov. Plávajúca fontána tomu môže opäť o trochu viac pomôcť. Najmä počas teplých večerov, ktoré máme v tomto období. Zdá sa, že ešte aj nejaký čas budeme mať. Ja si to s mojim malým synom určite nenechám ujsť. Teším sa zo šikovných ľudí, ktorých v metrpole východu máme a snažia sa stále vylepšovať atmosféru v meste.

Zvolili sme si ťažšiu cestu, neklameme, nekradneme, bojujeme za záujmy nášho mesta a jeho obyvateľov. Ak vás zaujíma, ako sa nám darí budovať fungujúce Košice, prihláste sa na odber newslettera mesta Košice.

Skryť Zatvoriť reklamu