Stalney Cup už nevyhrám, ale som rád, že bol znovu v Košiciach

Stalney Cup už nevyhrám, ale som rád, že bol znovu v Košiciach
Písmo: A- | A+

Posledný augustový deň bol pre naše mesto významným. Hlavne zo športového pohľadu. Po dlhých 18-tich rokoch k nám prišla najvýznamnejšia hokejová trofej na svete.

Do metropoly východu ju priniesol náš rodák, hokejista Erik Černák. Momentálne jeden z najlepších Slovenských hokejistov. Aj on sám si želal veľkolepé oslavy, no z viacerých dôvodov boli skromnejšie. Ja som rád, že potešil niekoľko stovák Košičanov, ktorí sa s Erikom a pohárom mohli odfotiť. Hovorí sa, že kto sa Stanley Cupu dotkne, už ho nevyhrá. Nuž v mojom prípade som asi veľa neriskoval. Som hrdým primátorom. Teším sa, že Košiciam robia športovci ako Erik dobré meno.

V SEPTEMBRI BUDÚ KOŠICE SVETOVÉ, AJ VĎAKA CYKLISTIKE

Peter Sagan síce nie je Košičan, ale naše mesto, aj vďaka nemu už onedlho pôjde do sveta. Začínajú sa totiž u nás preteky Okolo Slovenska. Okrem Peťa na nich budú štartovať viaceré top tímy so svetovými cyklistami. Okrem iných príde aj Mark Cavendish, víťaz 4 etáp na tohtoročnej Tour de France, ale aj Chris Froome, ktorý celú Tour viackrát vyhral. Úvod niekoľkodňových pretekov sa začína na Hlavnej v Košiciach. Podujatie bude naživo vysielať aj najznámejší športový kanál na svete Eurosport. Lepšiu reklamu pre Košice si ani neviem predstaviť. Preteky začínajú 15 septembra.

NIELEN ŠPORTOM SME ALE ŽIVÍ, NAPREDUJEME AJ V INÝCH PROJEKTOCH

Mlynský náhon je srdcovkou množstva Košičanov, vrátane mňa, a už sa neviem dočkať, kedy sa vizualizácie, ktoré som koncom týždňa videl, stanú skutočnosťou. Posúďte sami, že vízie, ktoré nám boli predstavené ako víťazné budú pri realizácii skvostom v našom meste.

Obrázok blogu

Kolektív autorov Tomáš Hanáček, Katarína Fejo a Katarína Gloneková sa stal víťazom krajinársko-urbanistickej súťaže Revitalizácia Mlynského náhonu, ktorú sme minulý rok vyhlásili. Dnes nám pán Hanáček predstavil svoje vízie, ktoré by chcel do Mlynského náhonu pretaviť.

Revitalizácia Mlynského náhonu nie je len o tom, že tam vysadíme stromy a postavíme pár lavičiek. Pôjde o komplexné riešenie v spolupráci s O. Z. Mlynský náhon, ktoré zmení tvár Mlynského náhonu na prírodnú relaxačnú zónu s priestorom na širokú škálu aktivít. Takisto máme veľmi pozorne v hľadáčiku dopravu v okolí Mlynského náhonu a uvedomujeme si, že Gorkého ulica je dôležitou dopravnou tepnou. Verím, že už čoskoro sa Košice budú môcť pýšiť takouto parádou.

Skryť Zatvoriť reklamu