Košická futbalová akadémia: zázemie svetových kvalít pre našu mládež

Skladáme revolučnú mozaiku športu v Košiciach. Košická futbalová akadémia pre naše deti v nej bude výstavným kúskom.

Košická futbalová akadémia: zázemie svetových kvalít pre našu mládež
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Pamätáte si na bývalú paneláreň pri Sídlisku Nad Jazerom? Do dvoch rokov bude z tohto nevyužívaného priestoru medzi električkovým obratiskom na Važeckej ulici a štadiónom FK Krásna špičkový športový komplex pre futbalové talenty z Košíc a širokého okolia. Mesto sa spojilo so spoločnosťou Slovak Sport Development, ktorá zastupuje maďarských investorov v FC Košice, s cieľom vybudovať Košickú futbalovú akadémiu najvyšších kvalít. Vďaka ich investícii tu vznikne celkovo šesť plnohodnotných futbalových ihrísk vrátane krytej haly s umelým povrchom. Tá bude jedinou svojho druhu v rámci celého východu Slovenska.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Teraz je našim spoločným cieľom splniť všetky podmienky a náležitosti na to, aby sa začiatkom budúceho roka mohlo začať stavať. Ak pôjde všetko podľa plánov, tak už v prvej polovici roka 2024 bude v Košiciach stáť nové moderné tréningové centrum na najvyššej úrovni.

Obrázok blogu

PÍŠEME NOVÚ HISTÓRIU FUTBALU V KOŠICIACH

Košickou futbalovou arénou to len začalo. Vďaka nej máme stánok, ktorý bude schopný v blízkej budúcnosti hostiť reprezentačné podujatia a zápasy na najvyššej úrovni. Teraz sme sa zamerali na to, aby tieto zápasy v budúcnosti hralo čo najviac našich odchovancov z Košíc a širokého okolia. Košice mali vždy kvalitnú mládežnícku liaheň. Vybudovaním Košickej futbalovej akadémie vytvoríme mladým futbalovým talentom podmienky svetových kvalít, v ktorých budú môcť vyrastať svetoví hráči. Som presvedčený, že už teraz sú medzi nimi budúci Duda alebo Rodák. Vytvorením vhodných podmienok budú môcť svoj potenciál rozvinúť naplno. Potom bude už len otázkou času, kedy sa FC Košice dostanú späť na vrchol, na ktorom ich naši hladní futbaloví fanúšikovia túžia opäť vidieť.

SkryťVypnúť reklamu

Obrovská vďaka za to patrí celej partii ľudí okolo FC Košice a ich partnerom. Som rád, že sme sa spojili so spoločným cieľom vybudovať v Košiciach niečo skutočne výnimočné. Čaká nás, samozrejme, ešte veľa práce, od zmeny územného plánu v mestskom zastupiteľstve, cez rôzne povolenia až po realizáciu. Urobíme však všetko preto, aby tento fantastický projekt pre celé východné Slovensko uspel.

Obrázok blogu

ĎALŠÍ PROJEKT DO MOZAIKY KOŠICKEJ ŠPORTOVEJ REVOLÚCIE

Od začiatku môjho pôsobenia, ako primátora Košíc, bol mojím cieľom reštart športovej infraštruktúry v našom meste. Po začatí a postupnej realizácii niekoľkých kľúčových projektov, o ktorých sa nám na začiatku ani nesnívalo, už na magistráte hovoríme doslova o športovej revolúcii.

SkryťVypnúť reklamu

Beží nám rekonštrukcia Angels arény, začína sa prestavba krytej plavárne na olympijské centrum, v lete začíname s národným tréningovým centrom pre tenistov, stavia sa atletická hala, florbalová hala, máme klzisko v mestskom parku, streetbalové ihrisko a viacero rekonštrukcií telocviční a ihrísk na základných školách. Na ZŠ Starozagorská napríklad vznikne nový štadión na malý futbal.

Každým ďalším projektom dokazujeme svojim partnerom a investorom, že to so športom v Košiciach myslíme úprimne a vážne. Potom sa niet čomu čudovať, že v takomto prostredí sa ľudia neboja realizovať čoraz ambicióznejšie projekty. Postupne tak skladáme revolučnú mozaiku športu v Košiciach s hlavným zameraním na deti a ich rozvoj. Košická futbalová akadémia v nej bude výstavným kúskom.

SkryťVypnúť reklamu

Jaroslav Polaček

Jaroslav Polaček

Bloger 
  • Počet článkov:  119
  •  | 
  • Páči sa:  83x

Primátor mesta Košice a stále rebel, ktorý sa už nechce pozerať cez ružové okuliare. OBČIANSKY A NEZÁVISLÝ Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáKošiceMoje okolieMýto a dopravcovia

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu