A čo ste v nedeľu robili vy?

V parlamente je opäť návrh na zákaz nedeľného predaja. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako vyzerá vaša nedeľa?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (17)

Je nedeľa ráno a vy sa prebúdzate do krásneho voľného dňa, ktorý nemôže začať inak, ako kávou či čajom. Otočili ste kohútik, zapli rýchlovarnú kanvicu. Popritom ste začali chystať raňajky, otvorili ste chladničku, zapli plyn, deti už sedia pred televíznou obrazovku, kde sledujú svoje obľúbené rozprávky. Po raňajkách niektorí z vás šli do kostola, možno autom alebo autobusom či električkou, iní zostali doma a začali pripravovať obed. Pričom z obývačky sa vám prihovárajú politici z diskusných relácií, áno v nedeľu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Po obede ste si naplánovali skvelý program, či už to môže byť návšteva akvaparku, lyžovačka alebo ste sa rozhodli stráviť deň len tak pred televíznou obrazovkou. Iní sa vybrali do mesta na rodinnú večeru alebo do kina, cestou prípadne zašli na pumpu, aby natankovali. Možno sa s partiou vybrali na jedno čapované. Cestou domov zašli ešte do potravín, aby mali v pondelok ráno čerstvé pečivo, pri pokladni ich obslúžil mladý chalan, zrejme študent.

Večer ste si pozreli spravodajstvo, kde vás sympatická dvojica moderátorov previedla aktuálnym dianím za posledný deň. Kde bola napríklad autonehoda, pri ktorej našťastie nikto nezahynul, pretože či už hasiči, zdravotníci, ale aj policajti si svoju prácu vykonali včas.

SkryťVypnúť reklamu

Nie, tento blog nemá byť návodom pre poslancov z hnutia obyčajných ľudí, čo všetko majú ešte zakázať. Povedzme si úprimne, že by boli toho schopní. Chcem však poukázať na skutočnú nezmyselnosť návrhu.

Každú vyššie spomínanú činnosť totiž musia aj v nedeľu vykonávať ľudia, či už ženy alebo muži, matky, otcovia, ale aj študenti a študentky. Jednoducho ktokoľvek. Pracujú v nedeľu, pretože im tak vyšla smena, no pracujú v nedeľu aj preto, aby pomohli svojim rodinám. Niektorí ľudia totiž v nedeľu pracujú cielene. Možno by práve študent z pokladne nikdy neštudoval, keby nemal možnosť privyrobiť si práve v nedeľu. 

SkryťVypnúť reklamu

Pri tomto návrhu, ako aj pri iných nezmysloch z dielne obyčajných sa ukazuje, že práve obyčajní ľudia sú týmto poslancom ukradnutí.

Súhlasíte s tým, aby obchody ostali v nedeľu otvorené? Podpíšte petíciu tu.

Juraj Jevin

Juraj Jevin

Bloger 
  • Počet článkov:  54
  •  | 
  • Páči sa:  31x

Som mladý človek, ktorý stále verí, že Slovensko má ešte šancu na to byť krajinou, kde sa oplatí žiť, pracovať, podnikať a kde majú čestní a spravodliví ľudia na vrch. Pochádzam z malej obce Pusté Čemerné, okres Michalovce, kde som starostom, za stranu Sloboda a Solidarita, ktorej som členom. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu