Populárny populizmus. Cesta k tretej svetovej?

To mi je teda novina, keď sa v správach dozviem, že v malej spolkovej krajine, ktorá je baštou pani Merkelovej, sa k moci dostanú populisti. Nielen hory majú oči, ale aj ľudia. A ľudia nie sú politici.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

 To mi je teda novina, keď sa v správach dozviem, že v malej spolkovej krajine, ktorá je baštou pani Merkelovej, sa k moci dostanú populisti. Nielen hory majú oči, ale aj ľudia. A ľudia nie sú politici. Toto bolo len otázkou času, kedy... A je to tu! Ja som to vedel, že populisti sa budú v Európe dostávať do popredia. Ak toto EÚ a EMÚ ustojí, tak teda klobúk dole. Budúcoročné parlamentné voľby v Nemecku budú kľúčové, budú to také malé Eurovoľby. Nemeckí a ani francúzski populisti nemôžu iniciovať referendum o zotrvaní v únii, lebo by to bol precedens. To už potom by mohol minister školstva apelovať na vládu, aby zrušila ministerstvo školstva, aby sme si rozumeli.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 A to nie je všetko. Je tu ešte Rusko a USA. Kroky Ruska určite nie sú demokratické, hlavne čo sa týka Ukrajiny a Krymu, a problémy v Sýrii a Turecku len začnú naberať na sile, si myslím. Neviem, či si pán Putin predstavuje zavŕšenie svojej politickej kariéry v jadrovej vojne, hlavne keď aj predvolebná kampaň pána Trumpa bola pravdepodobne k tomuto scenáru naklonená. Jeho politická cesta na výslnie je celkom kontroverzná a tiež populistická (?) a pýtam sa, prečo práve teraz? Biznismen politik-nepolitik? Veď už teraz sa republikánski politickí matadori začínajú verejne ospravedlňovať za jeho vyjadrenia, len aby si zachovali "čisté svedomie" v očiach voličov. A budú sa ospravedlňovať, keď pán Trump ako prezident bude napĺňať svoj americký víťazný vojnový sen.

SkryťVypnúť reklamu

 Nikto ani len netuší, čo sa deje za zatvorenými dverami palácov a o čom sa baví svetová politická špička pri poháriku brandy a kubánskych cigarách... Možno si len pán Putin chce splniť svoj detský sen o vojne s USA, veď čo, ľuďom už je na Zemi trochu pritesno, mohlo by byť ich aj o polovicu menej... Veď si spomeňte na kubánsku krízu: J.F.Kennedy ju vyriešil mierovou cestou, lebo svet bol na pokraji jadrovej vojny. A musel možno preto zomrieť? Za všetko zlo na svete môže onen obchod so zbraňami. "Je to obchod ako každý iný" , ako tvrdí pán premiér, lenže čo robí v tomto smere USA, to už je fraška - pohrali sme sa my, teraz sa pohrajte zas vy, a tak stále dookola. Biznis ako modla. Ja by som sa ani nečudoval, keby medzi vojakmi ISIS boli aj legionári, ktorí ich vycvičili. Veď konflikt na Blízkom východe sa tiahne roky a je to stále to isté. Žiadna budúcnosť a prosperita. LEN UMELO DONEKONEČNA vyvolávané konflikty. Jednému by už fakt z toho preplo. A chcel by už mať konečne pokoj.

SkryťVypnúť reklamu

 Najlepšie na tom je, že všetko čo nevyjde z úst tých satanov a čo nepotvrdia oni sami, tak to všetko médiá pokladajú za ničím nepodložené konšpiračné teórie: Napríklad pád dvojičiek - nikto nepopiera, že teroristi uniesli ľudí aj s lietadlom a napálili to do dvojičiek v NY a spáchali tým teroristický čin, lenže to, čo sa dialo potom popiera akékoľvek zákony fyziky, logiky, technických vied a materiálového inžinierstva ako takého, si myslím. Náraz lietadla nemohol byť spúšťačom zosypania oceľovo-betónovej konštrukcie!! Len teplo z výbuchu lietadla by ohlo a deformovalo oceľ v okolí a budova by ostala stáť; teda Dvojičky boli možno dodatočne odpálené! A to by chcelo teda obrovskú logistickú mašinériu, ktorá sa nedá pripraviť a zrealizovať za týždeň! Alebo správy o tom, že medzi utečencami sa skrývajú teroristi. Je neuveriteľné, ale sociálne siete sú v tomto smere akosi vždy popredu. Veď dávno predtým, než sa pri teroristických útokoch vo Francúzsku našli u teroristov sýrske pasy, sa na sociálnych sieťach objavovali fotky na ktorých mohli ľudia porovnávať a hádať, či sa tváre zopár utečencov nezhodujú s teroristami z ISIS zo Sýrie a iných krajín, alebo takí ekonomickí emigranti z Eritrei – odkiaľ sa oni vôbec dozvedeli o Európe, keď väčšina Európanov vlastne ani netuší, na akej rovnobežke to vlastne Eritrea leží?

SkryťVypnúť reklamu

 Tak ako teda? Áno Trumpova vojna proti ISIS bude rýchla a úspešná. Podzemné parkoviská pre svoje biznis centrá urobí kdekoľvek, a to až do hĺbky mínus piateho poschodia. Lenže potom teroristické bunky v Európe budú zúriť a bezpečnostné zložky nebudú vedieť kam skôr skočiť. Mohol by nastať totálny chaos, a to by bola voda na mlyn populistom. A možno dôjde aj na Ukrajinu a Krym. Táto vojna by bola zásadná. Amíkom sa v ťažkých bojoch podarí oslobodiť Ukrajinu, no Krym bude zakliaty; lenže akciové trhy by boli tak dezorientované, že by sa burza na Wall Street zavrela na niekoľko týždňov ako aj všetky banky na celom svete a nikto by sa ani len neodvážil spustiť akciové trhy a otvoriť burzy. Nebolo by možné manipulovať s hotovosťou a tak na radu sa dostanú drahé kovy ako platidlo. A potom by to prišlo. Akoby zareagoval dolár? Vojna s Ruskom by bola mimoriadne citlivá a oslabilo by to dolár určite. Len ako? Môže sa stať. že by kola po otvorení burzy stála 1000 USD a Bugatti Veyron by sme si kúpili v prepočte za 800 USD? A Kia Ceed by mala hodnotu 80 USD? A Európski kapitalistickí matadori sa budú len blbým Slovákom smiať, keď výkonnosť svojej ekonomiky postavili len na jednom priemyselnom odvetví a budú sledovať, ako sa s tým vysporiadame? To preto, aby sme sa naučili investovať do vedy! Ako Fíni, ktorí vymysleli mobilné telefóny po ´89.

 A tak sa stane, že v našich prázdnych halách sa budú sériovo montovať lietajúce autá, ktoré vymysleli naši vedci, predsa!! A ešte sa s tým v Bruseli chválime. A europoslanci sa čudujú, prečo ich nevyrábame doma! A slovenskí vojaci by ležali v zákopoch niekde v Lotyšsku a chránili strategické podniky a hranice NATO? A ako by reagoval Soul? Určite by využil chaos a zasiahol atómovými zbraňami. Nikto nevie, aké typy zbraní a čo vlastní severná Kórea. A možno by sa jadrovými zbraňami bojovalo aj v Európe.

 No Bože uchovaj! Také biologické či chemické zbrane sú aspoň šetrnejšie k životnému prostrediu. :-p Možno už aj tí politici za zatvorenými dverami sa medzi sebou hádajú, do očí sa smejú: "Ja ti s tým pomôžem..." - a za chrbtom snovajú plány ako USA vyšachovať z líderstva; žeby už samotné vysokopostavené politické špičky z úzkeho spektra mali dosť vševlády USA? Keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú. Trumpové priateľské gestá voči Putinovi sú podľa môjho názoru len gestá. A možno tejto špinavej politiky má už dosť i sám Trump. To by bola prča. Ja sa len modlím, aby vyšli na svetlo sveta všetky americké vojnové zločiny a špinavosti. A tak si tu všetci spolu pekne žijeme....

 A na záver taká malá otázočka: Zaujímalo by ma, prečo populisti majú vždy tak blízko k ľuďom – svojim voličom, a ostatné politické elity nie?

Jozef Bebčák

Jozef Bebčák

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som nekonvenčný typ človeka a mám rád diskusie s otvoreným koncom. Rád šokujem, i rád vírim stojaté vody. Mám ukončené stredné odborné vzdelanie s maturitou. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu