Sudcovská arogancia a moc sa zvyšuje

Je až neuveriteľné čo si už dovoľujú sudcovia na Slovensku. Nestačí, že táto sudcovská klika je z väčšej časti skorumpovaná a verejnosť o nej má nie práve najlichotivejšiu mienku, ale drzosť a arogancia sudcov zašli až tak ďaleko, že si žiadajú odškodnenie od štátu (ich odhadom 80 percent z nich) za to, že ich kolegovia na Špeciálnom súde mali vyššie platy, ako ostatní členovia sudcovského stavu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Nevadí im, že každý sudca mal možnosť sa uchádzať o post na Špeciálnom súde, no nevyužil ju, teraz plačú a cítia sa diskriminovaní a ukrivdení. Tvrdia, že im bola verejnou diskusiou a nedodržaním zásady rovnakého zaobchádzania značným spôsobom znížená dôstojnosť a spoločenská vážnosť. Neviem o akej dôstojnosti a vážnosti hovoria, keď väčšina z nich ich už dávno nemajú.

Neuveriteľné, na smiech, alebo skôr na zaplakanie, čo všetko si táto privilegovaná skupina, ktorú môžeme nazvať štátom v štáte, dovoľuje. Hoci ich rozhodovanie na súdoch je niekedy také absurdné, že sa na tom rozum zastavuje, súdia neobmedzene ďalej.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Príkladom takejto absurdnosti  je napr. aj rozhodnutie bratislavského krajského súdu podľa ktorého musí vydavateľ týždenníka Plus 7 dní zaplatiť za článok  Robertovi Ficovi takmer milión korún, resp. 33 tisíc eur. Unikátny je aj text tohto rozhodnutia. Citát z neho hovorí za všetko: Súd prvého stupňa napadnutým rozsudkom určil, že odporca uverejnením článku v spoločenskom T., ročník X.., č. XX. zo dňa X.X.XXXX. na strane XX. pod názvom "K.", v ktorom sa okrem iného uvádzalo: "... P.", neoprávnene zasiahol do práva navrhovateľa na ochranu osobnosti, určil, že informácia "V." a "C." je nepravdivé.... ( Viac na : http://spw.blog.sme.sk/c/220093/Chcel-som-vidiet-rozsudok-kde-Fico-vyhral-od-novinarov-milion.html#ixzz0gBz7VrYn). Ďalší komentár to nepotrebuje.

SkryťVypnúť reklamu

Súdne prieťahy sú niekedy nekonečné, ale keď sa jedná o prípady, ktoré sa týkajú privilegovaných, alebo spriaznených duší dokážu rozhodnúť tak rýchlo, resp. pojednávania predĺžujú (podľa potreby, čo viac vyhovuje), že mnohí nechápeme. A práve títo "strážcovia" zákonnosti ešte majú odvahu v čase krízy pýtať odškodné za akúsi ujmu, resp. diskrimináciu. Pričom rozdielne platové ohodnotenie štátnych zamestnancov medzi diskriminačné dôvody nepatrí (patrí sem pohlavie, viera, rasový pôvod, národnosť, zdravotné postihnutie, vek a sexuálna orientácia). Táto sudcovská klika si však myslí niečo iné a je presvedčená, že si príde na svoje. Aby absurdity nebolo dosť, postup, ako na to, rozoslal svojím kolegom dokonca člen súdnej rady a to aj s presným popisom, ako žalobu spísať, čím by mali lepšiu šancu spor vyhrať.

Trenčianskému krajskému sudcovi už dokonca sudkyňa bratislavského okresného súdu priznala odškodné 90- tisíc eur (pripomínam, že ona sama vraj podala podobnú žalobu, takže jej rozhodnutie bolo určite „objektívne“) a hoci rozsudok ešte nie je právoplatný, naštartovla tak odškodný kolotoč. Tento prvý odškodnený je zrejme z takých zlých majetkových pomerov, že jeho právna zastupkyňa požiadala súd o odpustenie súdneho poplatku, čo sa zvyčajne odpúšťa len pre sociálne slabšie vrstvy obyvateľstva, ktorí ho nemajú z čoho zaplatiť. Neprekáža, že bol predtým aj vojenský sudca a teraz popri plate sudcu poberá aj vojenský výsluhový dôchodok.

SkryťVypnúť reklamu

Poľutujme tento „sociálny“ prípad a poprajme aj ďalším našim „poctivým“, „spravodlivým“ a „neskorumpovateľným“ sudcom, aby sa aj im ušlo prinajmenšom takého odškodného, ako tomu chudákovi (žiadajú 150- tisíc eur). Prejavme trocha sociálneho cítenia a poľutujme týchto "chudákov", ktorých len prednedávnom pochytil amok diskriminácie a poškodenia dôstojnosti a vážnosti sudcovského stavu.

Najvýstižnejšie vystihol úmysly sudcov podávajúcich žalobu jeden z ich kolegov, ktorý sa poďakoval p. Lipšicovi (v čase zvýšenia platov sudcom Špeciálneho súdu bol p. Lipšic minister spravodlivosti), že umožnil týmto sudcom zbohatnúť, pretože tento sudca akiste predpokladá, že odškodné dostanú.

SkryťVypnúť reklamu

Už dávnejšie sudcovský stav nadobúdol v tomto štáte neobmedzené právomoci. Po nástupe p. Harabina na  post predsedu najvyššieho súdu sa arogancia, moc a skorumpovanosť sudcov prejavuje naplno. Najhoršie na tom je, že nikto so sudcami nevie urobiť poriadok, pretože by to bolo považované za ohrozenie nezávislosti súdov.

Niečo by mohli urobiť politici zmenou zákona, ale tým koaličným terajší stav vyhovuje, veď im súdy umožňujú vyhrávať súdne spory s novinármi, ktorí im musia vyplácať odškodné za poškodenie ich „dobrého“ mena. Politici z opozície buď nemajú odvahu, alebo sa im sa do toho nechce, čo keď sa dostanú k moci a budú ich tiež potrebovať. Ak teda nezasiahne EÚ, čo zatiaľ vyzerá, že nie, moc a arogantnosť sudcov, finančných skupín a skorumpovaných politikov bude len narastať a Slovensko úspešne vpláva (alebo už vplávalo?) do vôd štátov, kde všetko ovládajú skorumpovaní politici a zbohatlíci s pomocou akože strážcov zákonnosti.

Jozef Čonka

Jozef Čonka

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som zástancom spravodlivosti a férovosti, neznášam zlých ľudí a zlodejoviny. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu