Aby mal kto pracovať ...

Dostalo sa ku mne vyhlásenie nášho pána premiéra, ktorý sa bojí, aby mal kto v parlamente pracovať. Pretože sa každý naváža do toho, že aké majú platy, že sa vozia na služobných autách a podobne. Súhlasím s ním. Obávam sa, že po nejakom čase, každého prestane baviť pracovať za nejakých 3000 eur mesačne, mať služobné auto, vlastnú sekretárku, nejakú časť imunity a podobne ...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Osobne, hoci som len študent a študujem ešte len 13. rok, (nie som poverčivý, nebojím sa že ho neskončím, alebo niečo) ale viem sám, že za takých "pracovných" podmienok ma to prestáva každým dňom viac a viac baviť. Pracovať za známky, no kto to kedy videl. Dokonca, keď by som prišiel do obchodu, tak si ani slanú vodu nekúpim. Dokonca ani vzduch, ktorý predávajú s chipsami. No a teraz si predstavte nejakého nášho poslanca, ktorý je v parlamente pomaly 20 rokov (možno aj viac ak bol za ČSR vo všetkých jej podobách). Ten musí pracovať za nejakých smiešnych 3000€, keď mu tam prihodia nejaké drobné, pár tisícové odmeny. No viete si predstaviť nejakých iných ľudí, ktorí by sa na takúto cestu dali. Kam sa hrabe nejaký taký robotník na stavbe, alebo v súčasnosti štrajkujíci učitelia.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ale to by ešte niekto aj zvládol, ale keď im ešte vytýkame to, že si kúpili kvalitné notebooky. Sme to my ale hrozný národ, ani vlastným poslancom, ktorí sa o nás tak krvopotne starajú a bojujú o nás na všetkých plénach, aby sa nám ani vlások na hlave neskrivil. Veď čo majú, chúďatká, robiť, keď musia sedieť na tých nepohodlných kožených kreslách v národnej rade, v tesných oblekoch od všeliakých talianskych a neviem akých návrhárov. Tak im dali notebooky. Veď aby hrali loďky, na to treba papier, ceruzky, alebo, čo by bolo ešte horšie, perá. A kde na to vezmeme? Ľudí prepúšťame, výrobne zatvárame a ujo z Číny ešte nedoniesol lacné náhrady. A dokonca, koľko by bolo potrebné vyrúbať stromov?!

Skryť Vypnúť reklamu

Verím, že súhlasíte so mnou, že naši páni poslanci to nemajú vôbec ale vôbec ľahké. A keď to takto pôjde ďalej, ešte nám všetci odídu, a kto ich nahradí? Veď pri kom nám bude takto dobre, ako pri našej vláde?

PS: A aby nehovorili, že im krivdíme, usporiadajme zbierku pre našich poslancov, pri dobrej vôli sa nazberáme aj na lietadlo, nie len na notebooky.

PS2: Každý, kto v tomto článku nenašiel ani štipku irónie, nech si ho prečíta ešte raz. ;)

Jozef Kaščák

Jozef Kaščák

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Jednoducho. Božie dieťa. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu