Na Orave nielen zdravo, ale aj ...

Hovorí sa, že sme národ večne nespokojný a stále na niečo frfleme. A navyše všetko, čo je u nás, je zlé a nedokonalé. A naopak, to vonku je to najlepšie. Priznám sa, že aj ja som si to v mnohých prípadoch myslel. Milé prekvapenie, a tak trochu aj vytriezvenie, prišlo počas mojej poslednej návštevy na Orave. Spoločne s manželkou sme po dlhých rokoch zavítali na Kubínsku hoľu. Prichádzali sme s trochou nostalgie, pretože práve v tomto lyžiarskom stredisku sa naučili lyžovať obe naše deti. A navyše ja pochádzam z Oravy, som rodák z Trstenej.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Úprimne sa priznám, očakávania som nemal veľké. Ale o to väčšie prekvapenie nás čakalo. Prvé milé prekvapenie prišlo hneď na parkovisku. Ochotne nás tu usmernili, kde máme zaparkovať a čuduj sa svete, nikto neprišiel okamžite pýtať parkovné - tak ako je to na mnohých miestach bežné. Pohodlne sme teda zaparkovali a vošli do areálu. Počasie prialo lyžiarom a slniečko hneď zlepšilo náladu. Ale tá by bola dobrá zrejme aj bez toho. Ďalším prekvapením bolo, že areál sa zmenil na nepoznanie.

Upravené svahy, na každom kroku otvorený bufet ponúkajúci zaujímavé špeciality, príjemná hudba z reproduktorov. A do toho všetkého štvorsedačky, ktoré vyvážali lyžiarov až na samý vrch Kubínskej hole. Proste pohoda, ktorá sa podobá na lyžovačky napríklad v susednom Rakúsku. Je jasné, že podmienky v porovnaní s našimi susedmi nie sú na Slovensku až také optimálne. Týka sa to hlavne dĺžky tratí a veľkosti či variability jednotlivých stredísk. Ale v rámci našich možností urobili na Kubínskej holi maximum. Úplne na vrchole bolo pripravené aj umelé zasnežovanie. V tomto roku to nie je treba. Ale, ako nám hovorili miestni, po minulé roky tu bola so snehom bieda. Preto sú pripravení na všetko.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Strávili sme teda na Kubínskej holi celý deň, ochutnali sme miestne špeciality. Možno sme minuli aj o niečo viac, než sme pôvodne chceli. Ale tak to už chodí. Keď sa človek cíti príjemne a je spokojný so službami, je vždy aj štedrejší. A o to by sa mali snažiť naši podnikatelia všade.

Preto si myslím, že Kubínska hoľa je príkladom toho, že vieme aj my na Slovensku poskytnúť dobré a kvalitné služby. Také, ktoré pritiahnu nielen domácich, ale presvedčia aj ľudí zo zahraničia. Aj to môže byť cesta ako pomôcť oživiť u nás turistický ruch. Preto by práve takéto strediská, takéto podnikateľské počiny mali mať u nás zelenú a zaslúžili by si aj premyslenú a cielenú podporu zo strany štátu. Veď cestovný ruch je v takýchto oblastiach tou najlepšou možnosťou, ako si zarobiť. A zároveň spropagovať našu krajinu aj v zahraničí.

Skryť Vypnúť reklamu

www.jozefkrupa.sk

Jozef Krúpa

Jozef Krúpa

Bloger 
  • Počet článkov:  14
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som Jozef Krúpa, starosta MČ Bratislava - Záhorská Bystrica.Viac sa o mne dozviete na mojej webovej stránke www.jozefkrupa.sk Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu