Istota je len jedna...

Nemal som v pláne písať, ale predsa mi to nedalo. Zajtra sa totiž rozhodne o tom, kto bude mať reálne šancu zostaviť vládu a kto si zasadne do parlamentu. A to rozhodne o mimoriadne dôležitej veci - ako sa ďalej bude uberať táto krajina. Preto si dovolím ešte niekoľko postrehov. Predvolebné prieskumy už dlho ukazujú, že strana SMER-SD môže dosiahnuť vo voľbách až 40% a obsadiť tak (minimálne) polovicu poslaneckých kresiel. To je samozrejme pre voličov SMER-u dobrá správa. Keďže ja však nie som volič SMER-u, pozitívne to nevidím vôbec.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

40 rokov sme tu mali vládu jednej strany. Ja sám som prežil časť života v socializme. A poviem Vám úprimne, stačilo mi! A teraz je tu opäť čas, kedy reálne hrozí vláda jednej strany. Samozrejme, Róbert Fico vyhlasuje, že po voľbách sa všetky strany, ktoré sa do parlamentu dostanú, majú zísť za okrúhlym stolom a rokovať. Nuž, to je pekné. Avšak nielen ja, ale už aj mnohí iní odhalili, čo je za touto ponukou. Je to strach pána Fica z prevzatia zodpovednosti. Ak by bol totiž vo vláde len SMER, vedenie strany by nemalo žiadneho obetného baránka (ako to bolo v 2006-2010, keď boli vďačnými fackovacími panákmi HZDS a SNS).

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Na jednej strane si voliči hovoria, nech SMER ukáže, čo dokáže. No na druhej strane si treba uvedomiť, že za 4 roky to môže krajinu nasmerovať niekde úplne inde, ako je teraz. A návrat bude veľmi ťažký. Veď si len spomeňte na výsledok Mečiarových vlád - skončili sme v medzinárodnej izolácii, množstvo privatizovaných podnikov zo strany prívržencov HZDS boli vytunelované a skrachovali, krajina sa zadlžovala. A v tom sa nedá donekonečna pokračovať. Práve naopak. Mali by sme ozdravovať verejné financie, kým to nie je až také bolestivé. Ak bude SMER pri moci celé 4 roky, potom môže nasledovať kruté vytriezvenie.

Skryť Vypnúť reklamu

Preto, ako dnes napísala Lucia Žitňanská: „Nechcem maľovať Fica na stenu...". Predsa si však dovolím aj ja touto cestou vyjadriť svoju obavu z jednofarebnej vlády, ktorá môže vzísť zo zajtrajších volieb. Istota zajtrajších volieb je totiž len jedna - stabilita nie vždy znamená aj zodpovednosť.

Preto, pravicoví voliči, poďte voliť tých svojich! Veď ide aj o NAŠU budúcnosť...

Jozef Krúpa

Jozef Krúpa

Bloger 
  • Počet článkov:  14
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som Jozef Krúpa, starosta MČ Bratislava - Záhorská Bystrica.Viac sa o mne dozviete na mojej webovej stránke www.jozefkrupa.sk Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu