Keď sa chce, tak sa... nevymenuje!

Už je to viac ako 8 mesiacov, čo sa mali udiať personálne zmeny vo vedení prokuratúry. Avšak vidíme, že zmeny stále nenastali. Aj napriek tomu, že pán Čentéš bol zvolený v tajnej voľbe, náš pán prezident to nerešpektuje. A to aj napriek tomu, že všetci protestujúci v krajine, ktorí sa zúčastňujú na protestoch, žiadajú odstránenie korupcie. Je teda paradoxom, že v súčasnej situácii si pán prezident robí to, čo sa mu chce.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Na druhej strane sa to dá pochopiť. Súčasný prezident - Ivan Gašparovič sa totiž už nemusí zodpovedať svojim voličom. Nakoľko je v prezidentskom úrade už druhé volebné obdobie, v najbližších voľbách bude musieť uvoľniť stoličku niekomu inému. Prečo tak teda ešte nevyužiť ten čas, čo zostáva a neskomplikovať tak niektoré veci? Chcem len pripomenúť, že do funkcie generálneho prokurátora bol Jozef Čentéš zvolený parlamentom už 17. júna 2011.

Argumentácia pána Gašparoviča na otázku prečo nevymenuje Jozefa Čentéša na post generálneho prokurátora je veľmi pestrá. Nechýbajú argumenty typu „nevymenujem ho preto, lebo mu nedôverujem" či „je kopec oveľa dôležitejších vecí ako menovanie generálneho prokurátora". Aj toto teda vypovedá o samotnom charaktere prezidentovho konania.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pán prezident by si však mal aj napriek tomu uvedomiť jednu vec. Takéto vyjadrenia vyslovene ukazujú, koho záujmy pán prezident chráni. Vymenovanie generálneho prokurátora do funkcie by malo byť prioritou pána prezidenta najmä teraz, keď je taký obrovský tlak na prešetrenie káuz ako napr. Gorila. Treba si totiž uvedomiť, že práve na prokuratúre sa zastavili rôzne kauzy a upadli tak do zabudnutia.

Preto je podľa mňa namieste žiadosť, aby pán Čentéš začal vykonávať funkciu, do ktorej bol zvolený. Môže sa totiž stať, že po voľbách sa všetko na prokuratúre vráti do starých koľají a „zabudne" sa na tie veci, ktoré sú teraz v centre pozornosti.

Jozef Krúpa

Jozef Krúpa

Bloger 
  • Počet článkov:  14
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som Jozef Krúpa, starosta MČ Bratislava - Záhorská Bystrica.Viac sa o mne dozviete na mojej webovej stránke www.jozefkrupa.sk Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu