Loď s názvom Európska únia sa potápa alebo tak vám Fico pomáhaj

Loď s názvom Európska únia sa potápa. Je to už len otázkou niekoľkých týždňov pri najoptimistickejších odhadoch možno niekoľkých mesiacov, keď sa úplne potopí a v Eurozóne nastane chaos. A to doslova a do písmena. Je načase aby boli občania dostatočne včas varovaní čo nás v takomto prípade čaká a ako sa zachovať resp. ako daný stav potápajúcej sa lode prežiť. Na začiatok si však dovolím stručnú charakteristiku udalosti posledných 22 rokov a pomenovanie z môjho pohľadu prečo sa aj Slovensko muselo stať súčasťou lode s názvom EU a či sa občania rozhodnú potapajúcu loď opustiť ako prví alebo budú hrdinsky čakať kým sa loď nepotopí úplne.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)

Rok 1989. Slávna nežná revolúcia, štrnganie kľúčami, slzy dojatia na tvárach ľudí a po 40 rokoch vytúžená sloboda. Nastáva obdobie prerodu, obdobie, keď sa ľudia viac menej učia novým veciam. Doslova sa učíme byť slobodní a sme z toho tak rozčarovaní a rozrušení, že si ani neuvedomujeme ako nám pred očami dvaja múdri páni Klaus a Mečiar rozdeľujú republiku. Bez opýtania, bez zváženia dôsledkov, doslova o nás bez nás sa ocitáme v samostatnej zvrchovanej Slovenskej republike a dokonca napokon súhlasíme a oslavujeme samostatnosť. Eufória slobody je stále tak silná, že si neuvedomujeme ako nám vládna moc pod vedením Vladimíra Mečiara upravuje a nastavuje zákony a ústavu tak, že sa stávame novodobými otrokmi a nechávame sa vtiahnuť do tej najhoršej mafiánskej hry v našich dejinách. Stávame sa doslova ovčanmi, ktorých pasie bača Mečiar. V každom režime sa stále nájdu prisluhovači a odporcovia. Na čelo odporcov sa stavia Mikuláš Dzurinda, ktorý je zástancom pravicovej kapitalistickej politiky a má dostatočnú podporu nato, aby sa podarilo Mečiarove praktiky zastaviť. Začína sa proces integrácie do NATO a EÚ. Začína sa proces začleňovania do "vyspelej" Európy. Mečiarova sila slabne a na scénu prichádza socialistický Fico, ktorý preberá prisluhovačov z radov mafiánskeho Mečiarovho režimu a dáva politike nádych socializmu s ľudskou tvárou. Škoda len, že s tým Dubčekovým socializmom to má spoločné len slovíčko socializmus. Vďaka tvrdo pravicovej Dzurindovej politike sa Slovensko napokon začleňuje do NATO, EÚ a v neposlednom rade do menovej Eurozóny. Začínajú u nás platiť okrem našich domácich zákonov aj zákony EÚ a takzvaná Lisabonská zmluva. Kríza, ktorá prepukne v USA vďaka svetovému prepojeniu amerického bankového vplyvu ťahá na dno aj štáty v Európe a na svetlo sveta sa dostávajú prvé problémy a ukazuje sa, že nie len krajiny bývalého východného bloku žili na dlh ale hlavne západ žil dlhé roky nad pomery. Politici v radoch EÚ začínajú konať, na svetlo sveta prichádzajú záchranné balíky, na ktoré sa veľkodušne skladajú všetky členské krajiny. Rozdielnosť názorov k danej problematike je na Slovensku tak silná, že pravicové sily to rozkladá a v posledných parlamentných voľbách utrpí pravica zdrvujúcu porážku. Voľby na celej čiare vyhráva Smer-SD. Dalo by sa očakávať, že sociálne cítenie vodcu strany bude dostatočne silné aby občanov pravdivo informoval o tom ako to v skutočnosti je, ale namiesto pravdy sa občania dočkali opäť len jednoduchého vysvetlenia, že za všetko môže zlá pravicová politika a že jediná možná cesta, ten jediný a najsprávnejší smer je Smer-SD.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Toľko len ozaj stručne. Nemá význam ani zmysel dopodrobna vymenovávať pre a proti, kto čo dobré alebo zlé urobil, ktorá vláda sa o čo zaslúžila. Je pravdou, že história bude pripisovať k vzniku samostatného štátu meno mafiána a ochrancu vrahov Mečiara presne rovnako ako pripisuje zásluhy prvej SR Tisovi. Čo na tom, že kolaboroval s fašistami. Bol to prvý slovenský prezident. Je pravdou, že nás do NATO a EÚ dostal Dzurinda, čo na tom, že pod pláštikom integrácie prižmuroval oči, podplácal poslancov prelieval milióny a privatizoval strategické podniky. Dostal nás medzi vyspelé krajiny a občania to chceli. Ruku na srdce, koľko ľudí vtedy protestovalo, kto v tom čase manifestoval na námestiach a skandoval heslá proti vstupu do NATO a EÚ. Dzurinda rozhodol a občania súhlasili. Prichádza kríza v ktorej sa zmieta nie len Európa ale celý svet. Utópia pod názvom EÚ a spoločná mena euro sa rúca ako domček z kariet. A vodca Fico namiesto pravdy predkladá občanom jediné a zaručené recepty a pchá tie posledné peniaze do bezodného vreca EÚ. Namiesto toho aby povedal občanom pravdu a nechal ich slobodne sa rozhodnúť, ťahá ich za nos ukazuje prstom na Dzurindu a sľubuje, že on to dokáže, že on je ten kto nás z tej krízy vyvedie a nechá nás po boku silných európskych a vyspelých krajín.

Skryť Vypnúť reklamu

Takže, milí občania Slovenskej republiky. Pravda je taká, že ani Fico ani Dzurinda a ani nikto iný nedokáže zabrániť definitívnemu krachu a pádu eura. Pravda je taká, že ak my dnes pomáhame Grécku, Taliansku, Španielsku, Cypru, v čase, ak tu pomoc budeme potrebovať my, európska kasa bude dokonale prázdna a z balíka, do ktorého sme pchali peniaze a zároveň tým zadlžovali budúce generácie neuvidíme ani cent. Pravda je taká, že nás politici celých 22 rokov klamú a zavádzajú. Pravda je taká, že to čo pozeráte denno denne na svojich TV obrazovkách je lož a s pravdou to nemá nič spoločné. Pravda je taká, že sme všetci neslobodní a ovládaní, že sme otrokmi ľudí, ktorých sme si sami zvolili.

Skryť Vypnúť reklamu

Je načase pozrieť sa pravde do očí. Je načase vypnúť TV, prestať čítať noviny a hľadať informácie, ktoré vám povedia skutočnú pravdu o všetkom, čo sa pod rúškom demokracie a slobody pácha na životoch nás všetkých.

Na záver sa chcem touto cestou poďakovať ľuďom, ktorý dokázali vystúpiť z MATRIXU a robia všetko preto, aby v hodine 12tej povedali ľudom ako to v skutočnosti je. Chcem sa poďakovať menovite Jánovi Gašovi a jeho Slobodnému blogu http://www.jangaso.sk/, chcem sa poďakovať Norovi alias Hufimu za jeho http://www.tv24.li/ chcem sa poďakovať Tiborovi Eliotovi Rostasovi a jeho relácii na rádiu VIVA Mlčanie https://www.facebook.com/pages/Ml%C4%8Danie/268970963216283 chcem sa poďakovat ľudom z Indymedia.sk http://www.indymedia.sk/ chcem sa poďakovať Borisovi Korónimu a jeho práci v rádiu Lumen http://www.lumen.sk/ chcem sa poďakovať Slávke Kočanovej a jej projektu Otvor oči Slovensko https://www.facebook.com/OtvorOciSlovensko?ref=ts chcem sa poďakovať všetkým ľudom, ktorí stoja za kampaňou Spravodlivé referendum http://www.spravodlivereferendum.sk/ a v neposlednom rade ľudom čo neúnavne poukazujú na hlavnú príčinu právneho bezvládia a vytrvalo pokračujú v akcii Occupy GP https://www.facebook.com/pages/Occupy-GP/168738896586358.

Skryť Vypnúť reklamu

Pre vás všetkých, ktorý ste si tento blog prečítali, klikli ste na uvedené odkazy a našli tam čo i len kúsok niečoho čo vás oslovilo a ukázalo vám svetielko nádeje, prosím zdielajte to ďalej.

Pre všetkých ostatných iba jeden malý odkaz TAK VÁM FICO POMÁHAJ !!!!!

Jozef Oravec

Jozef Oravec

Bloger 
  • Počet článkov:  67
  •  | 
  • Páči sa:  0x

ANO je ANO, NIE je NIE, všetko medzi tým je lož. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu