Národ povstaň! Nežiješ - živoríš!

Tento blog píšem s pocitom, že v tomto reálnom čase žijem v krajine, ktorá mi umožňuje oveľa viac možností na osobnú realizáciu ako moja rodná krajina. S pocitom, že za svoju prácu dostávam 4 krát viac ako občania žijúci na Slovensku. S pocitom, že to čo priemerný Slovák zarobí za mesiac ja zarobím za týždeň. S pocitom, že si moju prácu a úsilie aj niekto váži a nerobí zo mňa otroka. S pocitom, že ak sa niečo na Slovensku v najbližšej dobe nezmení nebudem asi jediný, ktorý sa rozhodol vymeniť svoju domovinu za krajinu, kde sa citím slobodnejšie. S pocitom, že mi budú mnohí, ktorí toto budu čítať oponovať, pretože odísť od rodiny a priateľov nie je vôbec jednoduché, pretože existuje milión pre a proti. Som človek, ktorého veľa ľudí nemá rado preto lebo si nekladiem servítku pred ústa, preto, že svoje pocity a názory vyjadrujem občas hrubo a vulgárne. Len pre dobro veci uvádzam, že som človek, ktorý sa riadi pravidlom: Nezaujíma ma čo si o mne myslia a hovoria druhí. Som kto som a robím čo robím. Nečakám od nikoho nič, ale akceptujem všetko. A to robí môj život omnoho jednoduchším.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Sám pre seba si kladiem otázku. Prečo sa ľudia na Slovensku nepostavia a nepovedia dosť? Prečo sa jednoducho stále len prispôsobujú a ticho mlčia? Prečo donekonečna ohýbajú chrbáty? Prečo dookola veria politikom, ktorí im sľubujú lepšiu budúcnosť, podmienenú tým, že ešte treba vydržať. Že ešte chvíľu a potom už bude dobre. A tá chvíľa stále neprichádza a politici si stále nájdu vhodnú výhovorku podporenú masmediálnym výplachom mozgu a ľudia opäť uveria a opäť len mlčia a čakajú. Všetci na Slovensku vedia, že politici klamú a kradnú, všetci na Slovensku vedia, že vymožiteľnosť práva je nulová, všetci na Slovensku vedia, že existuje nespravodlivosť, všetci vedia, že ak máš správnych kamoššov v politike máš všetko. Všetci vedia, že krajina sa rúti do záhuby a mlčia. A tí čo nemlčia tak je ich buď málo, alebo sú falošní a rovnako úplatní ako páni politici. Vznikajú prúdy a aktivity. Vznikajú nové hnutia a strany odporu. Ale pozor!

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

1. Pozor na pána Lipšica, ktorý nechá zmlátiť ľudí policajtmi a potom ide zakladať Novú väčšinu a ukazovať prstom na tých s ktorými spoločne rozkrádal republiku. Ak tomuto človeku uveríme budeme opäť oklamaní, opäť zneužití a zahnaní do košiara kde nám opäť niekto bude kázať o lepšej budúcnosti a pritom bude brať plat 3.500 eur, kým priemerný Slovák prežíva za 500 eur. Pozor na aktivity politikov SaSa OľaNo. Týto politici rovnako ako všetci ostatní čo sedia v parlamente len klamú a zavádzajú. Doslova sa odbavujú. Sú to ľudia, ktorí majú dostatok peňazí nato aby v parlamente robili divadlo a zo seba šašov. Do dnešného dňa ani jeden z nich nepovedal občanom skutočnú pravdu do dnešeného dňa nikto z nich neoznačil nikoho so svojich súkmeňovcov v parlamente za zlodeja. Len sa hrajú zo slovíčkami a rovnako šafária a prelievajú peniaze zo štátnych zdrojov do vlastného vrecka.

Skryť Vypnúť reklamu

2. Pozor na aktivistov z radov 3.sektora. Aby nedošlo k hádzaniu celého sektora do jedného vreca budem konkrétny. Menovite ide o ľudí z Inštitútu ľudských práv a ľudí s nimi úsko spolupracujúcimi. Jedná sa hlavne o pánov Petra Weisenbachera, Róberta Mihályho a v neposlednom rade Andreja Lúčneho. Týto ľudia sú platení a za svoje aktivity berú peniaze. Sú to len figúrky, ktoré vytvárajú naooko aktivity bojujúce proti neprívosti v skutočnosti sú to len vykonávatelia rozkazov ľudí, ktorí sa snažia o nastolenie New World Order. Nového svetového poriadku. V tomto ich sne kto nebude počúvať ten bude vylúčený a potrastaný. Tento ich sen je ovládať všetko a všetkých. Týto ľudia žijú v Matrixe a sú o to nebezpečnejší, že sa oháňajú svojou bezúhonnosťou a krásnymi slovami o láske a priteľstve. V skutočnosti sú to ľudia žijúci v sekte a riadia sa prísnymi pravidlami kde mať iný názor sa nenosí a cenzúra je ich pracovný nástroj.

Skryť Vypnúť reklamu

3. Pozor na aktivity ľudí, ktorí vyzývajú k provokáciám ničeniu majetku a revolúciám. Pozor na ľudí, ktorí svojimi aktivitami ovplyvňujú labilných a zúfalých ľudí a stavajú ich pred seba ako štít. Zlo bude stále plodiť len zlo ale niky sa tým nič nevyrieši.

Jediná cesta je cesta zmeny v samom sebe. Jediná cesta je cesta občianskeho odporu. Jediná cesta ako zmeniť systém na Slovensku je cesta na ktorú ak sa rozhodneme vstúpiť budeme musieť rátať s tým, že nebude ľahká. To čo urobili učitelia je len prvá lastovička. Jednoducho treba povstať. Treba povedať nahlas DOSŤ! Jedného dňa sa spontánne rozhodnúť a všetci svorne ísť do ulíc a kričať nahlas čo si myslíme, kričať zo srdca ale nie pripravené heslá, nie naučené frázy, kričať nahlas PRAVDU proste ráno vstať a obsadiť námestia obsadiť ulice úrady, štátne inštitúcie. Povedať dosť klamstvám, povedať dosť úrokom a bankám, povedať dosť úžerníkom. Povedať dosť vykorisťujúcim zamestnávateľom. Povedať dosť tomuto chorému systému.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁROD POVSTAŇ !!!! NEŽIJEŠ ŽIVORÍŠ!!!!

Ak súhlasíš s touto vetou pošli tento blog všetkým ľuďom ktorých poznáš. Ak súhlasíš, že je potrebné niečo zmeniť pošli tento blog a zamysli sa nad tým dokody ešte budeš čakať, kým to niekto zmení za teba. Dokedy sa ešte necháš klamať a zavádzať. Dokedy ešte budeš ohýbať chrbát. Dokedy ešte budeš počúvať politika, ktorý si žije ako prasa v žite zatial čo ty počítaš každý cent. Dokedy ešte budeš prijímať kydy o Pussy Riots o neslobode v Rusku a v Číne. Dokedy ešte budeš riešiť Irán a Izrael. Dokedy ešte budeš riešiť kto bude prezidentom USA, kým ty nemáš normálneho zástupcu, ktorý by vo svete slušne a dôstojne reprezentoval tvoju krajinu. Dokedy ešte budeš hľadať príčinu svojej biedy všade vo svete len nie doma. Dokedy ešte?

Skús sa zamyslieť a kľudne pod tento blog napíš svoj názor. Je to cesta tak sa pridaj a poďme po nej spoločne.

Odkaz kde nájdeš možno odpoveď : www.facebook.com/groups/povstanie/

Jozef Oravec

Jozef Oravec

Bloger 
  • Počet článkov:  67
  •  | 
  • Páči sa:  0x

ANO je ANO, NIE je NIE, všetko medzi tým je lož. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu