reklama

Krkavci / 9. /

Represívny totalitný komunistický režim po roku 1948 v Československu napredoval za plnej podpory Sovietskeho Ruska....

Krkavci  / 9. /
krkavec (Zdroj: neznámy)
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

... ktoré v 50. rokoch svojimi poradcami vo východnom bloku presadzovali politiku J.V.Stalina. " Je nutné cirkev neutralizovať a dostať ju do svojich rúk, aby slúžila režimu "... povedal v júni 1948 Klement Gottwald... zámer mať vplyv na katolícku cirkev, ako aj na všetky cirkvi v štáte vyjadril Klement Gottwald slovami: " Preč od Ríma smerom k národnej cirkvi. "

Martin Skadecký ako presvedčený komunista sa síce tváril, že je ateista, ale v hĺbke srdca bol stále veriaci Grécky - katolík. Jeho celá rodina rodičia, sestra, brat, švagor Hudák boli hlboko veriaci.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Tajomník po slovách Andreja, že chce pracovať na čiastočný úväzok sa pomrvil: - A to si ako predstavuješ ? Ak podpíšeš prihlášku do družstva určite budeme s tebou rátať vo funkcii agronóma, patríš medzi odborníkov, si najväčší sedliak v okolí, možno na začiatok by si robil aj kočiša. - Jozef, tie hektáre vo vrchoch musím obrobiť a nebude sa mi dať pracovať na plný úväzok, pochop ja nedávam celý majetok, ale ak by sa mi v budúcnosti nedarilo stíhať obrobiť pôdu dám všetko do družstva. - Martin, družstvo potrebuje aj maštale a ty ich máš. - Môj majetok, čo mám vo dvore nedám. To akože sa mi tam budú špacírovať cudzí ľudia ? Nemysliteľné. - V poriadku, maštale necháme tak, ale Alžbetka by mohla robiť dojičku. Čo vy nato ? Alžbetka prešľapla z nohy na nohu: - Jozef doma mám kopec roboty okolo zvierat a dve maloleté deti. - Veď máš dve gazdiné, to by si stíhala. Porozmýšľaj, do budúcna, keď sa naplnia nové maštale by si mohla byť zootechničkou.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Do kancelárii prišiel predseda JRD Rudo Hojsík. - Rudo, Hudákovci by chceli vstúpiť do družstva a vniesli by aj majetok. - To je dobre, každá ruka aj majetok sa zíde. Martin pekne od teba, ty ako najväčší hospodár chceš vniesť role do družstva, to povzbudí aj ďalších. - Áno chcem, ale nebudem robiť na plný úväzok, musím stíhať aj doma. - A koľko hektárov si chceš ponechať? - Tridsať, družstvu nechám polia na nížine a nejakú tú techniku. - Takže si ponecháš aj Gaču? .. tá je dobrá na zemiaky. - Áno, ja viem. - A čo s lesmi ? -Ešte popremýšľam, ale dva, tri hektáre si ponechám a desať dám Štátnym lesom musím to tak urobiť, inakšie ťažko by sa dala skĺbiť robota doma a na družstve.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Jozef Varga

Jozef Varga

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  145
  •  | 
  • Páči sa:  1 334x

Som obyčajný človek s obyčajnými záľubami... Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

49 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

747 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu