A že štát málo platí.

Pravdepodobne nie je na Slovensku mnoho ľudí, ktorí si môžu povedať, že sú spokojní so svojím príjmom. 40 hodín týždenne, k tomu nejaké (samozrejme nepreplatené nadčasy) a nakoniec aj tak každomesačné rozčarovanie pri pohľade na výplatnú pásku. Ak je toto aj Váš prípad zrejme ste si len zle vybrali zamestnanie, ide to totiž aj inak.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)

Existuje skupina ľudí (možno práve to povestné jedno percento), ktorí „zvládajú“ dve tri i viaceré zamestnania, samozrejme poberajú dve, tri výplaty a ešte majú „kopu“ času na vlastné záujmy. Bezpochyby ste prišli na to, koho mám na mysli, áno, sú to naši politici.

Človek má občas pocit, že ide o supermanov (a teraz naozaj nenarážam na nepodarený kostým bývalého predsedu parlamentu) . Veď len práca poslanca je trikrát náročnejšia ako práca priemerného človeka, preto musia mať trojnásobok priemernej mzdy. Možno sa im to zdalo priveľa a preto si na tento rok platy zmrazili (ale to sa im zas zdalo primálo a tak si jeden plat pridali, takže nedostanú výplatu až od zloženia sľubu, kedy im vzniká mandát, ale už od dňa zvolenia).

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Medzi „supermanmi“ sú však aj „ultrasupermani“ tí zvládnu nielen prácu poslanca, ale aj starostu, či primátora, takže k poslaneckej „žobračenke“ 3000€ im pribudne 2000€-3000€ (v závislosti od osobného ohodnotenia a počtu obyvateľov obce, či mesta), niektorí sú dokonca aj poslancami za VÚC (ale za to je v priemere len 500€ a kto vie na čo „ultrasupermani“ lietajú, možno to nebude ani na „benzín“).

Nepochybne najkvalitnejší „ultrasupermani“ fungujú v kombinácii župan-poslanec, alebo župan-europoslanec (8000€ plat europoslanca, 7000€ paušálne náhrady, 3000€ priemerný plat župana), ak by to predsa nestačilo, ešte máme aj nejaké štátne podniky a sedenie v správnych, či dozorných radách je taktiež nutné honorovať a kto iný by to zvládal ak nie naši „supermani“ a „ultrasupermani“.

Skryť Vypnúť reklamu

Verím, že mi čitateľ odpustí ironický tón článku, rovnako aj fakt, že platy uvádzam len príkladmo zaokrúhlené, ono to pre predstavu stačí. A ak by to nebolo k plaču, možno by sa na tom dalo smiať. Nebolo by pekné, ak by naši „supermani„ dostávali len jeden plat(povedzme ten najvyšší) a v prípade, že vykonávajú viacero platených funkcií pre štát, stali by sa tieto prostriedky príjmami štátneho rozpočtu. Pravdepodobne by to ich snahu po koncentrácii moci miernilo a hoci ja sám zastávam heslo „za vykonanú prácu patrí odmena“. O práci sa v prípade politikov zastávajúcich niekoľko pozícií hovoriť nedá. Buď chýbajú na hlasovaniach v parlamente, alebo nie sú k dispozícii v župe, obci, či meste. Aj ich deň má totiž len 24 hodín.

Skryť Vypnúť reklamu

Neočakávam, že si politici sami odhlasujú niečo zjavne v ich neprospech, ale tlak občianskej spoločnosti, či aspoň verejná mienka by si takýchto „supermanov“ nemala vážiť a už vôbec nie voliť.

Jozef Vilček

Jozef Vilček

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Kandidát číslo 22 za stranu 99% - občiansky hlas Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu