Je to tu!

Dnes, 13. mája začínajú v azerbajdžanskom hlavnom meste Baku prvé skúšky tohtoročnej Eurovision Song Contest. Popísalo sa veľa článkov o porušovaní základných ľudských práv, o vysťahovaní tisícov obyvateľov v mieste výstavby novej multifunkčnej Crystal arény ( bola postavená za menej ako 7 mesiacov, klobúk dole).

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Nepodpora nášho reprezentanta Maxa Jasona Maia zo strany slovenských médií je hanebnou ukážkou "neslovenskosti". V krajinách ako Nemecko, Rusko alebo Rumunsko je Eurovízia ako štátny sviatok. V Nemecku sa cez finále, tento rok 26. máj, vo všetkých veľkých mestách stretne na jednom nieste 10 000 ľudí a spoločne na veľkoplošných obrazovkách podporujú svojho zástupcu. Na Slovensku? Na Slovensku má každý na háku aká je naša prezentácia. Prečo majú ľudia radšej napríklad hokej, kde sa skupina ľudí naháňa za pukom? Čo dosiahnú? Víťazstvo? To je všetko. Na eurovízii sa vyhráva sláva a možnosť usporiadať nasledujúci ročník vo víťaznej krajine. A verte mi, víťazné krajiny si dalú záležať na perfektnosti a dokonalosti tohto eventu. Eurovízia je najsledovanejší nešportový program na svete. Za 3 dni vysielania si ju pozrie okolo 125 miliónov ľudí. A je 3. najsledovanejšou udalosťou na svete, hneď po Olympiáde a Majstrovstvách sveta vo futbale. Ani Majstrovstvá sveta v hokeji nemajú zdaľeka toľko fanúšikov. Eurovízia "splodila" naozaj veľké hviezdy- Celine Dion, ABBA, Domenico Modungo súťažil s hitom Volare, Johnny Logan z Írska ktorý vyhral 3 krát, súťažil tu aj Karel Gott, ale vtedy to bolo za Rakúsko. Možem spomenúť napríklad Ruslanu, Lordi z Fínska, Helena Paparizou, Alexander Rybak, Yohanna skončila v roku 2009 ako druhá, ale jej pieseň Is it true? sa hrávala v slovenských rádiách pravidelne, alebo Lena z Nemecka vyhrala s piesňou Satellite, ktorú je tiež v rádiách stále počuť. Dajme pristor aj nášmu reprezentantovi a podporme ho!!! Nebuďme len krajinou hokeja a futbalu, buďme aj krajinou medzinárodnej hudby! Všetko medzinárodné je pre Slovensko dobré, teda pokiaľ sa zapojí. 
Dnes sa začali prvé skúšky a poviem Vám, je to úžasné. Sami si možete pozrieť videá a články na stránke www.eurovisionslovakia.blogspot.com, ktorá je jedinou neoficiálnou slovenskou stránkou o Eurovízii. Oficiálna je na webe STV. V Česku sú stránky asi 4, neoficiálne aj oficiálne, a denne sa akutalizujú, a pritom sa nezapájajú do Eurovízie. Ale ich podpora pre nášho reprezentanta je veľká! Len pre zaujímavosť, scénu pre tohtoročnú Eurovision navrhol nemecký dizajnér ktorý navrhoval scénu aj pre minulé ročníky Eurovízie, pre MTV Music Awards a pre " ...... hľadá Superstar" v roznych krajinách. Scénu tvorí 1700m2 LED obrazoviek, najnovšie kamery zachytávajúce obraz v HD kvalite. Toľko na dnes, teším sa na zajtra!
S pozdravom Dominik Judák :)

Dominik Judák

Dominik Judák

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Volám sa Dominik a stále študujem. Už ma to unavuje, ale je to posledný rok- najkrajší. Tento blog bol založený za účelom slobodného písania o krajinách, ľuďoch, kultúre a hudbe. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu