Predvolebný hnus v Chorvátskom Grobe

Z toho, čoho môžu byť u nás občania svedkom, mi je na zvracanie. Svojim nevraživým bojom nás všetky volebné skupiny otravujú už niekoľko mesiacov. Valí sa to na nás zo všetkých strán. Niekoľko webových portálov, niekoľko tzv. časopisov (predstavte si: mnohostranové, farebné, na lesklom papieri, A4), každá skupina má svoj. Štvavé články, listy, blogy.

Písmo: A- | A+

Začal som to pozorovať odkedy sme sa v máji prisťahovali do Chorvátskeho Grobu, do miestnej časti Čierna Voda. Na jednej strane obecné zastupiteľstvo a starosta a na druhej strane združenie kritizujúce zástupcov obce. Spočiatku mali aj moje sympatie, no čím viac sa blížili voľby, tým viac sa kritika stupňovala. Nenašlo sa vôbec nič dobrého na aktuálnych poslancoch ani na starostovi. Kritika prerástla do osobných útokov, ktoré už smerovali aj voči iným kandidátom, napr. operujúc neoverenými špekuláciami o výške nákladov na kampaň, o temných silách v pozadí a nepodloženými úvahami o motívoch kandidatúry a čistote úmyslov. Odveta nenechala na seba dlho čakať. A to v rovnako nechutnej podobe. Ďalšia kandidujúca skupina okolo kandidáta na starostu z doterajšieho zastupiteľstva nenechala na súperoch nitku suchú. Aj tretia skupina okolo miestneho podnikateľa sa nenechala zahanbiť. Ozval sa aj kandidát na starostu s protireakciou na útoky. A ďalší podnikateľ sa občanom v letákoch vyhráža, že keď bude zvolený ten či ten, na jeho pozemkoch, ktoré vlastní v strede obce, sa nebude stavať občianska vybavenosť a pod.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Toľká snaha očierniť tých druhých. Toľko prostriedkov a energie vynaložených na voľby do obecného zastupiteľstva v Chorvátskom Grobe. A prečo? Nie sme nejaké veľké mesto, ale malá dedina. To aj v ostatných dedinách je taký čulý predvolebný „ruch"? Čím to bude? Že by tým nebývalým stavebným rozvojom? Tým množstvom developerov, ktorí tu majú svoje záujmy?

Ja viem, deje sa to aj inde, ale vo veľkých mestách je to predsa len trochu iné. V takej malej obci, kde sa ľudia poznajú, môže takáto grobianska kampaň napáchať veľké škody. Ako chcú potom spolu tí 10 poslanci, z tak nevraživých rôznych táborov spolupracovať? Dáme im šancu, aby v nevraživosti pokračovali aj po voľbách a aby ju prenášali aj medzi obyvateľov obce? Podľa mňa, by sme im na to nemali dať príležitosť. Našťastie u nás kandiduje aj dosť ľudí, ktorí nepatria ani k jednej z týchto „bojujúcich" skupín. Vyberme si aj spomedzi nich. Hlasy predsa môžeme rozdeliť.

Július Kolenič

Július Kolenič

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  0x

ekonóm, projektový manažér, aktivista Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu