Dva posraté nity, vykopli ma z Volkswagenu, lebo som starší a nestíham. Som len 931 103.

Písmo: A- | A+

A makaj ako opica. Normy sú postavené tak ako pre otrokov. O kom hovorím VW Slovakia. Výrobca automobilov. Keď mate viac ako 40 asi nestíhate. Normy sú postavené na 30 ročných v produktívnom veku a na maximum.

 Dnes som dostal výpoveď, nie preto že som nedôsledný, alebo nezodpovedný, chodím načas aj pol hodinu dopredu. Ale preto, že som starý a nestíham. Normy sú nastavené tak, aby ich ledva stíhali 30 roční mladici. Keď skončíte smenu ste fyzicky úplné vyšťavení. Idu na maximum. Aj to, keď Vám odíde chrbát a bolia Vás kríže vedia to pekne zdokumentovať, zle ste sa zohýnali nepredpisovo, keby ste sa zohýnali predpisovo, určite by sa Vám to nestalo. Ale keby ste sa zohýnali predpisovo, neurobili by ste normu a kopli by Vás do zadku, toto tam už nie je. VW Slovakia novodobá otrokáreň , mzdy sú trošku vyššie, ako okolité podniky ale nezarobíte ani tretinu toho, čo v Nemecku. No a čo sa mi stalo dnes, behal som so a sklami potrebujete byť maximálne opatrní, aby ste nejaké neškrabli, alebo nerozbili ak by sa tak stalo, okamžitá výpoveď. Plus som musel nitovať elektroniku. Skratka pakáreň, musíte urobiť za 8 hodín asi 200 skiel a zanitovať 355 kusov elektroniky a všade idú 4 nity. A toto je vraj to najjednoduchšie. No behal som, ako opica dva nity som nedal, vykopli ma v nástupnej dobe po dvoch odpracovaných mesiacoch, utešili ma so slovami, mate 59 ale ja sa čudujem 50 ročným, čo tu vôbec robia a vo vašom veku nemáte šancu. Ak Vám to urobí dobre, ku koncu Februára prepustíme všetkých, čo to majú zmluvy na dohodu. Nechoďte do VW je to hnusná firma, autá Porsche Cayen vlajková loď firmy, stoja na starom letisku v Berlíne a nepredávajú sa a tak isto to je na soľnej púšti v USA. Nejednajú v tejto firme s Vami, ako s ľuďmi, ale ako s otrokmi. Nie do tejto firmy už nepôjdem robiť, maximálne ma sklamali. V pohode kopli ma do rite. Si starý potrebujeme výkonných ľudí okolo 30, novodobá otrokáreň.

Takže dodatok 27.februára

 Pri odovzdávaní pracovných šiat som zistil, že nie som človek ale číslo. Chcem odovzdať, šaty ako Július Kovács. To ma nezaujíma, aké máte číslo, bez čísla neviem prijať. Zistite ho a nezdržujte, zatiaľ chodte von. Musel som isť von a zistiť ho. Nechápem, prečo mi ho automaticky nedali na vstupnú kartu. Nestihol som ju včera kvoli tomu odovzdať, lebo je to na inom konci závodu. Nasledujúci deň som odovzdával tú kartu, ale to je vážne horor odovzdávať jednu vstupnú kartičku hodinu a pol. A ešte maličkosť. Všade Vám tykajú, či mate 20 alebo 59. Ono sa to deje ták povedia. Všetci si tu tykáme, keby Vám to vadilo povedzte, samozrejme keď Vám toto zamestnávateľ zahlási je dosť blbé pred 20 ďalšími povedať, vadí mi to. To isté platí na hlavnej bráne, ak si zabudnete vstupnú kartičku náhodou pri príchode do práce, nepýtajú si najprv vaše meno, ale aké ste číslo.

Takže poprosím nečíslovať a netykať ak tento článok prečíta vedenie. Ešte niečo k trestom, je tu obvyklé trestať aj za maličkosti zákazom vstupu do objektu závodu na 100 rokov. Trošičku mi to pripomína situáciu z pred 85 rokov pred rokom 1945, boli také nemecké pracoviská, kde sa tykalo a číslovalo. 

Ešte k migrácii asi tretina mladých ľudí Slovákov vo vekovej kategórii od 25 po 40 rokov pracuje v zahraničí asi pol milióna, samozrejme chýbajú na domácom trhu práce, takže je nedostatok pracovnej sily, nechcú robiť za nízke mzdy, čo je logické.

Firmy ako VW to riešia prijímaním cudzincov. Presné čísla, koľko robí Srbov a Ukrajincov vám VW neprezradí, ale podľa môjho skromného odhadu na autobusovej zastávke na konci zmeny, asi každý tretí hovorí srbsky alebo ukrajinsky. Koľko moslimov z Kosova a Čiernej Hory sa vydáva za Srbov, ťažko povedať. Skratka a jasne mame tu minimálne len vo VW asi 4000 týchto ľudí v kancelárii pri vstupnej bráne sú nadpisy v okrem SK aj ukrajinsky a srbsky. Myslím si, že sú to ľudia ktorí sa majú horšie ako my a nevadia mi, vyhnala ich sem bieda. Problém je v tom, že automaticky nám znižujú mzdu. A ďalší ako si Fico a spol prihrieva polievočku na migrantoch a tomto mlčí, samozrejme VW je bohatá firma, teda jej vedenie a nepohnevá si ich. No a čo sa bude teraz diať pri prepúšťaní, verejne povedali nehľadí sa na národnosť. Čo nepovedali je hladí sa na vek, výkon a ochotu pracovať za nižšie mzdy. Takže najprv sú štatisticky na rade Slováci.

Áno je to pekné že nebudú hľadieť na národnosť, len trošku zabudli že dotácie a daňové úľavy a pozemky dostali od Slovenského štátu a nie od Srbska a Ukrajiny. Takže preložím za slovenske peniaze daňových poplatníkov bude VW zamestnávať cudzincov. 

Skryť Zatvoriť reklamu