Jozef Brheľ zabudnutý oligarcha Mečiara a jeden zo zakladateľov Smeru

Písmo: A- | A+

Jozef Brheľ je  Sivá eminencia SMERu. Nenápadný podniká vo sferach IT, zbrojarstvo, energetika a profituje hlavne na štátných zákazkách.

Takže mam na toto video dané obmedzenia, vraj nie je vhodné na reklamné učely asi má pán Brheľ veľmi dlhé chapadla a veľmi veľa peňazí. Uvidime ako dopadne kontrola podal som sťažnosť na obmedzenia neviem, čo je na tomto videu zlé čerpal som len z Wiki a článkov Janka Kuciaka.

Video 

 

Odkaz na článok Jána Kuciaka a iné odkazy 

https://www.tyzden.sk/casopis/17223/dividendy-oligarchu-brhela-ii/

https://sk.wikipedia.org/wiki/Jozef_Brhel

 Tento pán mlčí ako voš pod chrastov ja to sused Juraja Širokého na Strmých vŕškoch a od roku 2018 sa opatrne sťahuje zo svojich firiem.Majetok Brheľa je v roku 2019 odhadovaný zhruba na 200 miliónov eur. Ale aktíva firiem kde má pršteky majú 1,4 miliardy eur. Takže sa jedná možno o najbohatšieho oligarchu na SK.

Na rozdiel od menej rozumovo vyvinutých oligarchov ako je Zoroslav Kollár neprezentuje sa na verejnosti drahými autami, hodinkami, mobilmi, nenecha fotiť svoje nehnuteľnosti. Ale presne preto je omnoho nebezpejší. Pripomína byvaleho riaditeľa bane Dolina Jozefa Sauera, toho sme volali Jožko dobrý človek alebo sivý vlk.

Do očí sa Vám usmieval, baníkom vyhrával na trúbe na pohreboch ale čo Vám robil za chrbtom to radšej nechcite ani len vedieť. Tomuto Jožkovi odkazujem že tiež sa mu budem venovať. Hlavne jeho hrdinským činom.

Samozrejme podobnosť s Brheľom je čisto náhodná. Ešte v skratke bývalý poslanec HZDS, za Mečiara tajomník na ministerstve hospodárstva. Jeden zo zakladateľov Smeru. Ako prvý ho rozpracoval Ján Kuciak od tej doby sa o ňom viac menej mlčí.

Skryť Zatvoriť reklamu