Od modrého zajačika: Zakladám stranu Občianska spoločnosť, petičné hárky, ciele, prihláška

Písmo: A- | A+

Sme čestní, jasní, prehľadní, struční, viditeľný a protikorupční. A bojujeme za lepšie Slovensko a nepotrebujeme sa k tomu oháňať zástavou, národom a bohom.

Video
Video (zdroj: Július Kovács)

Chováme sa tak aby ste z nás mali radosť nie aby ste sa tešili keď nás nevidíte. Oľano žiadnych nových členov nenaberá ani naberať asi nebude má len štyroch.

My sme otvorení. Petičné hárky https://docs.google.com/document/d/18VvC_eufcGDqQdsw0fH3UU4JRT7ZNwC8utKmwXFa1xY/edit

Ciele strany https://docs.google.com/document/d/1eIyFWbBNl3TZtEC5S8x4h-Qx1drxH37GifAia8l0RPs/edit

Prihláška do strany https://docs.google.com/document/d/1OPL31zTJbC9o4TVdnHCi1nI1N9IBDS4o95kqiN12Tcw/edit

Stanovy strany https://docs.google.com/document/d/1kD5Te88QMNaiY3lP2fXfAJfrhrTvbxUmJP8eutyXIXI/edit

Keď nám pošlú konečne čerstvú kópiu IČO, mam pocit že nám to naschvál zdržujú na posledný deň majú na to ešte 10 dní zverejnime účet. Základný program strany Občianska Spoločnosť Zavedenie priamej demokracie aby sa občan podieľal skutočne na správe vecí verejných. Funkčná ústava, referendum, petícia a pripomienkovanie zákonov.

1. Voľby najlepšie po okresoch v krajnom prípade prevezmeme český model po krajoch.

2. Voľba generálneho a špeciálneho prokurátora priamo pri prezidentských voľbách.

3. Očista justície a polície požiadame EÚ o 100 špičkových právnikov a o 50 špičkových policajtov do vedenia polície aj justície kým neprebehne očista. Zrušenie výsad sudcom a prokurátorom. A celková reforma justície. Kontrola rozhodnutí súdov v kauzách kde išlo viac ako o 1 milión nazad minimálne 10 rokov. Zriadenie kontrolnej jednotky za účasti zahraničia.

4. Zrušenie súkromných exekútorských úradov, prejdú pod štát.

5. Redukcia polície minimálne o 40 percent, zrušenie SIS, Vojenského spravodajstva a vytvorenie štátneho spravodajstva s maximálnym počtom ľudí 200. Plus zavedenie špecializovanej protikorupčnej jednotky v spolupráci s EÚ v počte 100 ľudí.

6. Urobíme poriadok na Úrade pre verejné obstarávanie aj na štátnych hmotných rezervách.

7. Úplné zrušenie výsluhových dôchodkov bývalých príslušníkov ŠtB

8. Voľba policajného prezidenta parlamentom.

9. Sprehľadnenie výberu daní.

10. Sprehľadnenie tokov EÚ aby bolo vidieť nielen komu prešiel projekt ale načo a koľko dostal. Prísna kontrola projektov kde bola pridelená dotácia viac ako jeden milión tiež minimálne 10 rokov nazad.

11. Zavedenie povinnej právnickej praxe na obecných a mestských úradoch minimálne 3 roky budú kontrolovať kataster aj občianske spory a ostatné právne veci.

12. Musí byť krížová kontrola na ministerstvách a úradoch neexistuje aby bolo pod kontrolou jedinej strany.

13. Aj pri obsadzovaní postov ministrov zavedenie minimálnej odbornosti neexistuje aby bol kotolník ministrom ŽP, kaderník ministrom školstva.

14. Sociálna starostlivosť prídavky na dieťa musia byť minimálne 150 Eur, ale pod kontrolou sociálneho pracovníka. Zriadenie útulkov pre bezdomovcov. Výstavba nájomných bytov

15. Nevyužívané budovy o pozemky o ktoré sa vlastník nestará ako je napríklad Machnáč, Lipa, Salvátor, Korytnica, byvale haly, budovy, podniky prejdú do vlastníctva štátu ich vlastník dostane 6 mesiacov na ich rekonštrukciu ak sa tak nestane prepadnú do vlastníctva štátu.

16. Preukazovanie majetku a hmotná zodpovednosť. Môžete nám dokumenty pripomienkovať komentovaním

Skryť Zatvoriť reklamu