Progresívne Slovensko a Denník N s oligarchami ESETU za chrbtom

Písmo: A- | A+

Denník N s oligarchami za chrbtom nie je nezávislé médium ani omylom. 51 percent akcií Denníka N vlastní Eset. Eset sú pre Denník N naši ľudia.

Video k článku

O Esete a PS
O Esete a PS (zdroj: Antifico)

ESET a Progresívne Slovensko

Nevidím absolútne žiadny rozdiel medzi portálom Pluska, ktorý robí politiku pod vplyvom finančnej skupiny Penta ignorujúc všetky jej kauzy a Denníkom N, ktorý totálne ignoruje kauzy spolumajiteľov Esetu.

Ide o kauzu hotela Carlton. Dvaja spolumajitelia Esetu a Denníka N, Hrubý a Grund kúpili luxusný bratislavský hotel Carlton. Tretím spoločníkom bol realitný maklér Mikurčík.

Nastali však spory medzi eseťákmi na jednej strane a Mikurčíkom na strane druhej s cieľom vytlačiť z hotela druhú stranu.

Na začiatku mal navrch Mikurčík a vtedy sa jediný krát kauze podrobne venoval Denník N, kde Monika Tódová napísala tendenčný článok, v ktorom obvinila Mikurčíka z praktík známych z 90. rokov a jednoznačne sa postavila za eseťákov.

Následne sa však všetko otočilo a začali sa diať zaujímavé veci. Od tohto momentu sa však kauze Denník N už záhadné nevenoval, nastalo hrobové ticho, úplná ignorácia, lebo naši ľudia.

Hrubý s Grundom začali vyhrávať jeden spor za druhým a v expresnom režime. Ovládli spoločnosť, ktorá vlastní hotel a odstavili Mikurčíka.

Na základe ich trestných oznámení NAKA ovládaná bödörovcami rozbehla trestné stíhanie Mikurčíka a jeho manželky.

Vyvrcholilo to bleskovým podaním obžaloby špeciálnym prokurátorom Kováčikom. Pred ním dozoroval stíhanie Mikurčíka prokurátor Špirko a Ľalík, ani jeden z nich dôvod na podanie obžaloby nevidel.

Áno, niekedy sa mylne uvádza, že Kováčik je pán 61:0, čo znamená, že nikdy nepodal žiadnu obžalobu a všetky kauzy zamietol pod koberec. Na sklonku svojej kariéry predsa jednu obžalobu podal a to mimoriadne kontroverznú v prospech eseťákov, prominentných a štedrých klientov.

Po zadržaní Kováčika sa potvrdilo, že špeciálny prokurátor bol členom zločineckej skupiny bödörovcov, ktorá poskytovala „špeciálne služby“ podnikateľom.

A všeličo ukázala Threema zo zaisteného telefónu Kočnera. Podľa nej mal v prospech eseťákov vystupovať skorumpovaný sudca Sklenka, jeho kamarát Kočner a neskôr aj hlava konkurznej mafie Zoroslav Kollár.

Veľmi nedôveryhodne pôsobí správanie sa eseťákov v danej kauze. Najprv prostredníctvom právnikov odmietli, že by sa niekedy s Kočnerom stretli.

Nakoniec sa Hrubý pod tlakom priznal, že sa s Kočnerom stretol a rozoberal s ním tému Carlton. So Zoroslavom Kollárom vraj nemá žiadny vzťah.

Ale čuduj sa svete sa stal spolumajiteľom bývalej firmy Zoroslava Kollára Slovakia Ring. Okolnosti tohto prevodu však odmieta vysvetliť.

Celú kauzu sleduje z relevantných médií len denník Postoj. Ale počujete to ticho toho najnezávislejšieho a najtransparentnejšieho Denníka N? Pssst. Kočner, Sklenka, Zoroslav Kollár, bödörovci. Nič, ticho.

Ale na takého Matoviča za úplný rok napísali vyše 700 negatívnych a likvidačných článkov, doslova za každý prd. Potrebuje snáď toto ešte ďalší komentár? Mimochodom skúste si tipnúť ktoré politické strany a ktorých politikov Eset spozoroval.

Takže kto je ESET

pôsobia v IT biznise a

Eset 

  1. Patrí medzi najväčších súkromných vlastníkov v krajine.

  2. Používa svoju finančnú moc na ovplyvňovanie politiky.

  3. Pôsobí vo viacerých sektoroch podnikania, ktoré vzájomne koordinujú svoje aktivity.

Majitelia firmy Eset za posledné roky získavajú čoraz väčší politický vplyv. Nimi financovaní hráči sa stávajú známejšími a úspešnejšími

Eset vsadil na Progresívne Slovensko 

Našťastie PS sa nepodarilo dostať do parlamentu o pár stotín aj keď sa PS chystalo na víťazstvo a už si rozdeľovali vládne kreslá.

Zopár faktov o Esete a jeho majiteľoch

Súčasnými majiteľmi (spoločníkmi) firmy Eset sú: 

Rudolf Hrubý 650 milionov Eur

Peter Paško 670 miliónov

Miroslav Trnka 690 miliónov

Richard Marko riaditeľ, 

Maroš Grund a 

Anton Zajac. 

V roku 2015 sa Peter Paško, Rudolf Hrubý a Miroslav Trnka dostali do prvej desiatky zoznamu najbohatších Slovákov a odvtedy bohatnú ešte viac ale na PENTU ešte nemajú ani na Tkačovcov a J and T

Okrem IT podnikajú majitelia Esetu aj v iných oblastiach: 

V roku 2015 Rudolf Hrubý a Maroš Grund kúpili hotel Carlton 

Podľa vzoru PENTA sa títo pani z Esetu rozhodli ovlyvňovať politiku.

a v tom roku všetci šiesti investovali do Denníka N 1, v denniku N má významné postavenie Matuš Kostolný a obaja Šimečkovci samozrejme v ňom píšu progresívny poslanci.

Podľa mňa sa hlavne s pomocou ESETu do parlamentu EÚ dostali 4 poslanci aj vďaka tomu že ľudia ešte nepoznali dobre Zuzanu Čaputovú,, ktorá sa nám pekne vyfarbuje. Nieto divu 30 výročie 17 novembra neoslavovala s ľuďmi na námestiach , ale v SND sedela spolu s disidentmi ako je Pellegrini, Danko, Bugár, Babiš, a Orbán, ale aj Matečná a Saková proste jej partia s významnými osobami nie s plebsom na námestiach.

Deň pred tým si skladala poklony s Milošom Zemanom 

Ľudia sa naśťastie v predstihu pred parlamentními dozvedeli kto je pán Štefunko aj Truban a za pár mesiacov sa stihli obaja Štefunko aj Truban pekne skompromitovať asi si mysleli, že smú všetko ako napríklad Truban ktorý propagoval drogy na školách a jeho mamina starostka dostavala finančné dotacie od Smeru.

Našťastie ľudia kaleráby súdruha Štefunka a feťaka Trubana podavané mediálne nestrávili tak ako by títo pani chceli

Samozrejme PS chce za každú cenu vyvolať predčasné voľby a nepochybujem že aj pani z Esetu majú obrovský zaujem lebo príde veľký balík peňazí z EU a šestica z Esetu je oveľa chudobnejšia ako pätica z Penty A JE ČO DOHAŇAŤ VILY JACHTY, LIETADLÁ

S počiatku mal Eset aj úspechy našťastie parlamentné voľby dopadli pre Eset a ich koňa PS zle

Takže ich úspechy sú že s ich pomocou bol

Matúš Vallo bol zvolený za primátora Bratislavy, 

Zuzana Čaputová za prezidentku SR 

Aj vďaka nim sa dostali do EU parlamentu

Vladimír Bilčík , Martin Hojsík , Michal Šimečka, Michal Wiezik 

Samozrejme títo Europoslanci majú mediálny priestor hlavne v denniku N a napadajú v ňom vládu Igora Matoviča, smer iba mierne hryzkajú a Pellegríni obdivujú a prezidentku ospevujú

Bašta PS sa stal prezidentský palác

Video o Šimečkovi a Štefunkovi 

A netreba zabúdať na šedé eminencie PS 

Ivana Štefunka ten Veľkú časť detstva prežil v Alžírsku, kde jeho otec pracoval ako stavbár a mama ako učiteľka ekonómie. Bolo to pred rokom 89 a vieme kto mohol byť v Alžirsku s celou rodinou pred rokom 89 spravidla overení kovaní komunisti najlepšie aj ŠtB. 

Trošku si ho pripomeňme

Pridal sa k ľavicovému združeniu Mladá demokratická ľavica, ktorá inklinovala k dnes už zaniknutej Strane demokratickej ľavice (SDĽ) a bol jeho predsedom. Neskôr sa stal zahraničným tajomníkom SDĽ. Politické aktivity Ivana Štefunka pokračovali pod vedením Milana Ftáčnika, v rámci Ftáčnikovej SDA. Aj tá ale zanikla zlúčením so Smerom.

Bol riaditeľom a vydavateľom ľavicového časopisu Slovo. Šéfredaktorom Slova bol napríklad: Eduard Chmelár,

Podnikateľské aktivity Štefunka su veľmi nejasné a neprehľadné.

Ďalšia šedá eminencia PS 

Martin Milan Šimečka (* 3. november 1957Bratislava

Jeho otec bol Milana Šimečka vysokoškolský učiteľ marxizmu-leninizmu, ktorý prednášal Marxizmus študentom medicíny a farmácie základy a neskôr na vysokej škole muzických umení. Milan Šimečka otec Šimečku Je autorom dvoch systematických kníh o dejinách sociálnych utópii, v ktorých zastáva marxistický svetonázor. V diele Sociálne utópie a utopisti zdieľal tvrdé antikapitalistické a marxistické postoje, predpokladal nastolenie komunizmu v Československu v réžii Sovietskeho zväzu. Niektoré jeho veľdiela diela vydal spolu so svojim priateľom Miroslavom Kusým.

Od jesene 1967 do februára 1968 strávil Šimečka najstarší ako kovaný komunistický kader pol roka v Mainzi ako štipendista tamojšieho Ústavu európskych dejín. Po okupácii Česko-Slovenska sa pomýlil ako mnoho ostatných súdruhov a postavil sa na stranu Alexandra Dubceka a v roku 1968 bol vylúčený z komunistickej strany a 6. marca 1970 dostal výpoveď z Univerzity Komenského. Od jesene roku 1970 až do svojho zatknutia v máji 1981 pracoval v rôznych robotníckych povolaniach. Dokonca bol ako jeden z mála kritikov posttotalitnej moci trinásť mesiacov vo väzení.

Ale nepomohlo mu to až do svojej smrti veril socializmu a toto semienko ďalej klíči progresívne v jeho synovi. Martinovi Milanovi Šimečkovi a aj v jeho vnukovi Michalovi.

Martin Milan Šimečka vyrastal teda v rodine významneh Marxistu a komunistického režimu, 

Pretože ten sa v pridal na stranu Dubčeka z tohto dôvodu nebolo umožnené štúdium ani Martinovi Milanovi Šimečkovi, tak sa vyučil na učilišti v Slovnafte, kde zmaturoval v roku 1977. Až do roku 1989 prešiel viacerými povolaniami (ošetrovateľ, predavač, plavčík, kurič a i.). 

Po 89 pracoval ako redaktor a šéfredaktor vo viacerých novinách napríklad aj v SME

Od roku 2016 je stálym redaktorom Denníka N, v ktorom od jeho vzniku pôsobí aj ako šéf redakčnej rady. Jeho syn Michal (* 1984) sa angažuje v politickom hnutí Progresívne Slovensko a je verným nástupcom myšlienok svojho otca a deda.. 

Samozrejme ľuďom ako Šimečka Pellegrini a Fico vyhovuju viac ako Matovič, stači si prečítať články týchto pánov. jeden útok na Matoviča za druhým

Podľa mňa sa do parlamentu EÚ dostali 4 poslanci aj vďaka tomu že ľudia ešte nepoznali dobre Zuzanu Čaputovú,, ktorá sa nám pekne vyfarbuje. Nieto divu 30 výročie 17 novembra neoslavovala s ľuďmi na námestiach , ale v SND sedela spolu s disidentmi ako je Pellegrini, Danko, Bugár, Babiš a Orbán proste významnými osobami nie s plebsom na námestiach.

Ľudia sa v predstihu dozvedeli kto je pán Štefunko aj Truban a zá pár mesiacov sa stihli obaja pekne skompromitovať asi si mysleli že smú všetko ako napríklad Truban ktorý propagoval drogy na školách a jeho mamina starostka dostavala finančné dotacie od Smeru.

za čo získali 51 % podiel vo firme Denník N, a. s., ktorá je jediným majiteľom vydavateľa Denníka N, spoločnosti N Press, s.r.o..

Politické aktivity majiteľov Esetu

vplyvom v médií

Majitelia Esetu podporuju subjekt, ktorý je im ideologicky veľmi blízky. 

Denník N podporuje pre Progresívne Slovensko

Ďalší spolumajiteľ Esetu Miroslav Trnka je jedným z dvoch zakladateľov nadácie Zastavme korupciu

Jej bývalý riaditeľ Pavol Sibyla ten vstúpil do Progresívneho Slovenska

Nadácia na svojej stránke uvádza, že funguje najmä vďaka finančnej podpore M. Trnku. Z výročných správ vyplýva, že dary od neho tvoria viac ako 80 % celkových príjmov nadácie.

Anton Zajac z Esetu finančne podporil aj iniciatívu Za slušné Slovensko. Takže je zrejmé ze Šeliga samozrejme inklinuje k PS

 Moje blogy v Denniku N

Reakcia adminov

Reakcia Kostolného a Todovej

Blogy na SME a v Pravde

3,200 000 od Kuciaka

Potom som založil stranku Antifico a Antismer 

bol som vyhodený zo stránky 

Stop Korupcii ta bola prílis pro Čaputovska a Pro prezidentska

Náš kanal sa vyvija uspEŠNE PODOBNE AJ STRANA

 

Vladimír Bilčík
Poslanecký klub Európskej ľudovej strany (Kresťanských demokratov)
Politická príslušnosť v SR: SPOLU - občianska demokracia

Výbor:

Predseda
Delegácia pri Parlamentnom výbore pre stabilizáciu a pridruženie EÚ – Čierna Hora
Vice-koordinator EĽS vo Výbore pre ústavné veci


Člen
Výbor pre občianske slobody, spravodlivosť a vnútorné veci
Delegácia pri Spoločnom parlamentnom výbore EÚ – Severné Macedónsko
Konferencia predsedov delegácií
Osobitný výbor pre zahraničné zasahovanie do všetkých demokratických procesov v Európskej únii vrátane dezinformácií

Náhradník
Výbor pre zahraničné veci
Výbor pre ústavné veci
Delegácia pri Parlamentnom výbore pre pridruženie EÚ – Moldavsko
Delegácia pri Parlamentnom zhromaždení Euronest

Kontakt v Bruseli: 
Bât. Altiero Spinelli
60, rue Wiertz 
B-1047 Brussels 
Tel.: 0032 2 28 45779 
Fax: 0032 2 28 49779 
 
Kontakt v Štrasburgu:
Bât. Louise Weiss T08048
1, avenue du Président Robert Schuman
CS 91024
F-67070 Strasbourg Cedex 
Tel.: 0033 3 88 1 75779 
Fax: 0033 3 88 1 79779 
 
Kontakt na Slovensku: 

 

0033 3 88 1 7
0033 3 88 1 79
vladimir.bilcik@ep.europa.eu

Vladimír Bilčík na sociálnych sieťach:

Martin Hojsík
skupina Renew Europe
Politická príslušnosť v SR: Progresívne Slovensko

Výbor:

Podpredseda
Vyšetrovací výbor pre ochranu zvierat počas prepravy

Člen
Výbor pre životné prostredie, verejné zdravie a bezpečnosť potravín
Delegácia pre vzťahy s krajinami juhovýchodnej Ázie a so Združením národov juhovýchodnej Ázie (ASEAN)


Náhradník
Výbor pre rozpočet
Výbor pre priemysel, výskum a energetiku
Delegácia pri Parlamentnom výbore pre pridruženie EÚ – Ukrajina
Delegácia pri Parlamentnom zhromaždení Euronest

Kontakt v Bruseli: 
Bât. Altiero Spinelli
60, rue Wiertz 
B-1047 Brussels 
Tel.: 0032 2 28 45891 
Fax: 0032 2 28 49891 
 
Kontakt v Štrasburgu:
Bât. Winston Churchill M02062
1, avenue du Président Robert Schuman
CS 91024
F-67070 Strasbourg Cedex
Tel.: 0033 3 88 1 75891 
Fax: 0033 3 88 1 79891 
 
Kontakt na Slovensku: 

 

0033 3 88 1 7
0033 3 88 1 79
martin.hojsik@europarl.europa.eu
Webová stránka

Michal Šimečka
skupina Renew Europe
Politická príslušnosť v SR: Progresívne Slovensko

Výbor:

Člen
Výbor pre občianske slobody, spravodlivosť a vnútorné veci
Delegácia pri Parlamentnom výbore pre pridruženie EÚ - Ukrajina
Delegácia pri Parlamentnom zhromaždení Euronest


Náhradník
Výbor pre zahraničné veci
Delegácia pre vzťahy so Spojenými štátmi americkými

Kontakt v Bruseli: 
Bât. Altiero Spinelli 06F247 
60, rue Wiertz 
B-1047 Brussels 
Tel.: 0032 2 28 45123 
Fax: 0032 2 28 49123 
 
Kontakt v Štrasburgu:
Bât. Winston Churchill M02064
1, avenue du Président Robert Schuman
CS 91024
F-67070 Strasbourg Cedex
Tel.: 0033 3 88 1 75123 
Fax: 0033 3 88 1 79123 
 
Kontakt na Slovensku: 

 

0033 3 88 1 7
0033 3 88 1 79
michal.simecka@europarl.europa.eu
Webová stránka

Michal Wiezik
Poslanecký klub Európskej ľudovej strany (Kresťanských demokratov)
Politická príslušnosť v SR: Nezávislý (vo voľbách v roku 2019 bol zvolený za Koalíciu Progresívne Slovensko a SPOLU)

Výbor:

Člen
Výbor pre životné prostredie, verejné zdravie a bezpečnosť potravín
Delegácia pre vzťahy s Iránom

Náhradník
Výbor pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka
Delegácie pre vzťahy s krajinami Strednej Ameriky
Delegácia pre vzťahy s krajinami Andského spoločenstva
Delegácia pri Euro - latinskoamerickom parlamentnom zhromaždení

Kontakt v Bruseli: 
Bât. Willy Brandt
60, rue Wiertz 
B-1047 Brussels 
Tel.: 0032 2 28 45751 
Fax: 0032 2 28 49751 

Kontakt v Štrasburgu:
Bât. Louise Weiss T08044
1, avenue du Président Robert Schuman
CS 91024
F-67070 Strasbourg Cedex 
Tel.: 0033 3 88 1 75751 
Fax: 0033 3 88 1 79751 
 
Kontakt na Slovensku: 

 

michal.wiezik@europarl.europa.eu
Profil a činnosť poslanca EP

Skryť Zatvoriť reklamu