Róbert Kaliňák šéf Slovenskej mafie

Písmo: A- | A+

Syn učiteľky a námorného kapitána. Zjavom pripomína Róma má čierne zamastené neučesané dlhé vlasy a neholí sa pravidelne. Odpovedá úsečne je značne škodoradostný neprimerane sebavedomí.

Video šéfovi mafie Slovenska

Syn učiteľky a námorného kapitána. Zjavom pripomína Róma má čierne zamastené neučesané dlhé vlasy a neholí sa pravidelne. Odpovedá úsečne je značne škodoradostný neprimerane sebavedomí. Mení grimasy a uškrny. Dalo by sa jeho chovanie celkom charakterizovať spôsobom. Som kráľ, čo odo mňa chcete mne sa nemôže nič stať. To že ho Fico vzal raz autom do roboty a tam začala jeho kariéra bol osud. Ale skôr mám pocit že si ho Kaliňák v Karlovke vyčíhal. A padli si do rany. Sčítaný je málo na romantiku si nepotrpí. Má prízvuk paštekára aj chovanie tomu zodpovedá

Tento chlapec vedel vždy čo chce začal dokonca aj podnikať.V roku1990začal popri štúdiu podnikať a otvoril si študentskú reštauráciu, vydavateľstvo a tlačiareň vysokoškolskej literatúry. Po roku1992začal popri štúdiu pracovať aj v advokátskej kancelárii. V roku1999otvoril spolu so spoločníkom Ing. Jánom Počiatkom sieť reštaurácií „Steam & coffee“ - firma FoRest - a bol aktívny v ďalších odvetviach podnikania. Teraz napríklad obchoduje v zbrojnom priemysle cez firmuLiwa Arms Slovakia s.r.o. Táto firma sídli v bývalej Dubnickej zbrojovke a asi tu chce dať Kaliňák vyvinúť puštičku do Emirátov. Niečo pre zabijaka skladacie do kufríka. Hračka pre Kaliho.

Tieto firmy však vykazujú malé zisky nato abypokryli jeho majetok. Na rozdiel od Počiatka nekupuje vily jeden nadštandardný byt v Bratislave zhruba za 400 000 a chalupa pri rybníku a dosť. Ostatné peniaze sú zrejme ukryté v zahraničných schránkach, alebo niekde ukryté ako v jeho dobe kešu. Keď mu Rybanič pozrel účet asi sa chlapec poučil.

Inak je súťaživý pripomína 14 ročného nevybureného puberťáka. Pozeral som si jeho profil na FB ako rozdával hasičké auta a ako s hasičmi nadšene pobehoval po súťažiach. Postaví sa medzi hasičov a nechá sa s nimi fotiť a vidieť že má z toho radosť možno si pripadá ako dobrý otecko dal som detičkám hasičské autíčko a zasúťažil som si s nimi a všetci sme šťastný. Potrebuje pochváliť, potrebuje uznanie. Vie sice že dosiahol veľa ale niečo mu nesedí. Tak mu je celkom milé že sa na neho usmievajú ľudia trebars v Margecanoch.

Potrebuje ale aj cítiť že je šéf to vidno na fotke s Tiborom Gašparom, ruky má v bok a význame sa díva do dialky a niečo vykladá. Telocvikár Gašpar prikyvuje fotka je z roku 2014 už vtedy fungovala mafiánska skupina na 5. poschodí. Bodor podľa všetkého riadil aj Kaliňáka a nie rok alebo dva ale vyzerá to na 20 rokov. Kaliňák dobre vedel čo sa deje. Preto používali na TB aj s Ficom miesto seba Kočnera na zastrašovanie novinárov. A veselo pri tom zneuživali všetky štátne inštitúcie ako je policajna databaza, register obyvateľstva, sociálna poisťovňa, zdravotná poisťovňa alebo daňový úrad. Myslenie Kaliňáka a Fica je jednoduche a priehľadné sme majitelia štátu dávame Vám zo svojho, keď sa Vám nepáči my Vám ukážeme.

A takto zneužívali štát bezostyšne. Samozrejme nad nimi stáli oligarchovia ruka ruku myje a zrazu sa objavil Ján Kuciak a začal písať a dokola a ťal do živého o rozkradačkách o mafiánskych praktikách. Bolo ho treba zastaviť aj ostatných novinárov. Na polícii prelustrovali všetky dostupné údaje tak isto aj iné inštitúcie. Na sledovanie novinárov nasadili bývalých príslušníkov SIS Agha, Totha a ďalších. Kočner ich medzitým pranieroval na sociálnych sieťach a pomocou TB na Kmotríkovej TA-3. Ale novinári neprestávali prišlo panama papers, ohrozený boli aj Široký, Brheľ a Výboh. 

Mohlo sa to stať potom takto. Kuciak príliš veľa vie a je nepríjemný ako komár. Hranol vraj v aute povedal raz zbavte ma toho komára. Zrejme zasadla rada starších a ich likvidátor smeracky koník Hatatitla Brucho Kočner dostal príkaz. A dostal aj značný objem peňazí ale poznáte Kočnera. Ako vrieskal na Trnku veď máš tie peniaze u mňa stačilo povedať naćo ste šli vydierať Sláva. Samozrejme u Kočnera sú peniaze ako v nedobytnom trezore pustí len minimálnu almužnu je to vydierač už ako malý chalan obchodoval s angličákmi. A tak sa to stalo aj teraz chcel ušetriť, vražda sa dá urobiť aj za lacno pomocou domácich zdrojov stačí aj 70 000 a z toho je 20 000 dlžoba. 50 000 je aj veľa za dva ľudské životy ako sadysticky napisal sms Zsuzsovej posledný pich poslali si lebky s hnatami a tešili sa ako ľudožruti, v Kočnerovi nie je nič z človeka asi ho mama bila mokrou handrou po hlave a ubližovala mu a vyrástlo toto prečudesné monštrum, vôbec necíti ľútosť nad vraźdou, on cíti len že sa niekde stala chyba a že tí čo mu mali pomôcť Fico, Kaliňák, Mamojka, Haščák a ďalší mu nepomohli a nechali ho v štichu. A napriek nezvratným dôkazom sudcovia Kočnera a Zsuzovu oslobodili spod objednávky vraždy.

Haščák je špeciálny prípad napriek tomu že ho nechal odpočúvať štát podarilo sa mu dostiahnuť že US nahrávku zrušil. Toto by sa nestalo ani v rovníkovej Afrike. To že je momentalne stíhaný na slobode bez sledovacieho náramku je hanba a dôkaz že justičná.

Kaliňák, Fico, Bodor, Haščák podľa všetkého o pripravovanej vražde Kuciaka vedeli. A hneď potom ako ako Jano zašiel na policiu sa mu zrejme okamžite napichli na telefón. Ani to že Janovi sa vybila v Galante baterka na stanici nie je žiadna náhoda potrebovali vylákať Martinu Kušnírovu z domu aby sa ukryli v kuchynke na dvore. Pochybujem že vrahom bol Szabo alebo Marček ale to som už popisoval vo videu dobre zopakujeme si to. Od Zlatici Kušnírovej viem že Martina mala skvelý sluch…….

Mala to byť vražda novinára na ruský spôsob. Preto nechali telá Jana a Martiny 4 dni hniť. A ešte si stále neboli isti preto sa tam objavili Hraško a Krajmer a bolo hýbané telami ešte pred tým ako začalo vyšetrovanie čo dokázali fotografie. Zle zabezpečenie dôkazov. Zle stanovený čas vraždy. Rozširovanie bludov Gašparom že sa na okolí distribuovala maryša.

Zabitie Martiny nebola žiadna náhoda ale bolo to súčasťou naplánovanej vraždy. A Krajme r zrejme bol skontrolova´t jej vykonanie.

A dnes tu máme all for Milan títo dementi nemaju ani toľko fantazie aby vymysleli niečo iné a urobia martyra z človeka, čo prebral za posledné dva roky minimalne pol milióna úplatok a dal so Sakovou rozpustiť vyšetrovací tím Kuciak spolu so Sakovou. 

Okrem toho tento pubertiak v tele dospeláka miluje veľké motorky a Harley pub. Keď som o ňom minulý rok napísal že je v SAE aj s Bodorom muselo ho to poriadne dožrať. Lebo keď som sa vracal s Kalinkova do Bratislavy vedľa nášho auta sa pri Ružinovskom cintoríne zrazu objaví Kaliňák na Harley v pravom pruhu a za ním šla v tesnom odstupe čierna limuzína so zadymenými sklami. Asi si myslel že ma takto zastraší, vie sa všeobecne že Bodor má od policie minimálne jedno zariadenie na odpočúvanie a sledovanie mobilov. Takže odkaz pre roba ak sopliak myslíš že ma týmto nastrašíš, tak ma to skôr pobavilo. Čo keby si si trúfol prísť ku mne na návštevu lokalizovať ma predsa vieš aj odpočúvať. No neprídeš lebo si sráč. Môžeš si trúfnuť tak na Kovaříka, ten sa pred Tebou aj pokadí. Vysvetlil by som Ti že to máš márne Kali že sa pober kade ľahšie a aj tak ťa karma dostihne, Tvoje zločiny sú príliš veľké aby si našiel niekde kľud.

Inak Kaliňák, Haśčák aj Fico nemajú v sebe kúsok citu a empatie sú na tom duševne podobne ako Kočner. Hrozia sa len chýb.

V tomto momente ide týmto pánom o všetko snaha zachrániť špeciálneho prokurátora Kováčika, Kyčuru, Bodora, Hraška, Krajmera, Jankovskú, Makooa je evidetná. Kočner spustil svoje domino a do siete postupne padá čoraz väčší počet mafianov a začali spievať.

Oligarchovia stoja za nimi

Mladý Kaliňák a Počiatek už vtedy navštevovali Majskeho haciendu v Obiciach.

Ale pozor ten dobrý rozmaznaný puberťák je len jedna stránka jeho osobnosti

Samotné slovenské podsvetie Kalińáka označúje Kaliňáka za Bosa Slovenskej mafie. 

Kauzy

Kovošrot

V tomto bývalom zadlženom štátnom podniku, ktorý sám na seba vyhlásil konkurz, bola väčšinovým vlastníkom spoločnosť TRIANGEL CAPITAL, s.r.o., ktorej konateľom bolElemír Tichý. Investičný majetok Kovošrotu bol konkurzným správcom vyčíslený na 158 miliónov korún a hodnota spoločnosti na 51 miliónov. Konkurzný správca síce vyhlásil verejnú súťaž, ale prvé kolo zrušil a to aj napriek tomu, že jeden záujemca ponúkol 51 miliónov korún. V ďalšom kole predal Kovošrot za 25 miliónov korún (829-tisíc €) firmeKrupp, ktorej vlastníkom a konateľom (od 03.08.2001 do 19.12.2002) bol Kaliňák. Firma Krupp krátko potom previedla pozemky na ďalšie firmy:Bussines Park Bratislava a.s.(dnesJarabiny a.s.) a firmaBratislava trade center a.s. V oboch firmách bol ajJán Počiatek. V druhej polovici roku2004do nových firiem vstúpil pôvodný majiteľ Elemír Tichý.

Hedviga Malinová

ŠtudentkaHedviga Malinovánahlásila25. augusta2006, že ju po ceste na skúšku v nitrianskom parku napadli dvaja muži. Policajti už 11. septembra zastavili

vyšetrovanie prípadu. Robert Kaliňák a Robert Fico k nemu zvolali tlačovú besedu, na ktorej informovali,

že Hedviga si celý prípad vymyslela. Prípad doteraz nie je úplne súdne doriešený.

Výbušnina v Írsku

V januári 2010 pri cvičení psov policajných pyrotechnikov na popradskom letisku umiestnili do batožiny

Štefana Gondu vzorky trhavinyRDX, ktorú psi nenašli a tak odletela aj s našim občanom do Írska, kde on skončil na pol dňa v rukách

miestnej polície s podozrením na terorizmus.

Streľba na študentov[upraviť|upraviť kód]

24. júna2013zastavili na diaľnici D2 policajti auto výstrelmi. Hliadka chcela skontrolovať posádku auta, o ktorom

sa domnievala, že patrí dvojnásobnom vrahoviMilanovi Ďurišovi(patrilo mu totiž v minulosti). Ministerstvo po priznaní viacerých chýb zaplatilo škodu na aute

vo výške 1 800 € a Kaliňák z vlastných peňazí odškodnil troch členov posádky, každého sumou 3 000 €.

Kauza Plachtince[upraviť|upraviť kód]

V auguste 2012 vznikla Regionálna obstarávacia agentúra (ROA), ktorá tendrovala pre štát

reklamné služby za 130 miliónov €. Agentúra, v ktorej mala podiel obecHorné Plachtince, podpísala v mene 25 štátnych a verejných inštitúcií štyri rámcové zmluvy so štyrmi reklamnými

agentúrami. Ministerstvo vnútra využilo obstarávanie pre nákup právnikov a audítorov,

pretože vraj na obstarávanie všetkých služieb a tovarov nemajú v rezorte dostatočné kapacity.

Kaliňák v apríly 2013 zrušil dohody o spolupráci s ROA

avšak zmluvy o poskytnutí právnych služieb zostali v platnosti.]

Kauza DPH, Chovanec a spol[tuto kauzu podrobne opisal aj Jano Kuciak

Organizovaná skupina z východného Slovenska pripravila štát na nadmerných odpočtoch DPH o

približne 75 miliónov eur. Hlavný aktér daňových podvodovMilan Chovanecvypovedal, že podozrivé obchody s investičným zlatom, či parketami kryli aj pracovníci daňových

úradov, policajti a sudcovia. Pred vyšetrovateľmi menoval aj Roberta Kaliňáka a Jána Počiatka.

Polícia prípad vyšetruje už vyše desať rokov a obvinila viac ako 60 ľudí.[10]

Kauza Bašternák

15. marca2016médiá informovali o podozrivých vratkách DPH, ktoré štát vyplatil firmeBL – 202podnikateľa Ladislava Bašternáka. Firma vznikla vo februári 2012 a už o mesiac žiadala od štátu vratku DPH vo výške 2 milióny eur. Dôvodom mala byť kúpa sedem bytov za necelých 12 miliónov eur od firmyRent and Wash. Išlo o byty v novostavbeFive stars residence, ktorú stavala firma spojená s kontroverzným podnikateľomMarianom Kočnerom. Polícia odmietla stíhať Bašternáka, pretože podľa vyšetrovateľky štátu nevznikla škoda. Trhová hodnota spomínaných bytov nebola 12 ale len 1,5 milióna eur. Celkove vyplatil štát Bašternákovým firmám na vratkách DPH asi 16 miliónov eur.

Státisíce na Kaliňákov súkromný účet

TýždenníkTrend11. júna2016odhalil, že na súkromné účty Roberta Kaliňáka a Jána Počiatka prišli od firiem blízkych

Bašternákovi státisíce eur.[16]Kaliňákovi mali na účet vTatra bankeprísť peniaze v roku 2014 aj 2016, všetko ako splátky pôžičky od firmy B.A. Haus. Kaliňák

v reakcii poprel, že by od Bašternáka alebo jeho firiem prijal niekedy peniaze.

Poukázal na porušenie bankového tajomstva, na základe ktorého sa k informáciám z jeho účtu

dostal asistent poslancaFilip Rybanič. Toho polícia obvinila a vyšetruje.[15]

Detektor lži a únos Vietnamca[upraviť|upraviť kód]

Nemecký denníkFrankfurter Allgemeine Zeitungpriniesol 28. apríla 2018 správu o únose vietnamského občana Trinh Xuan Thanha, ktorý bol vo

Vietnamezároveň úspešný podnikateľ a funkcionár tamojšej komunistickej strany. V roku 2017, po sérii káuz,

za ktoré sa ho Vietnam chystal súdiť sa Thanh spolu s rodinou rozhodol utiecť do Nemecka a získať

politický azyl. Následne sa vietnamská tajná služba pokúsila o únos, ktorý sa odohral 23. júla 2017 a

bol úspešný. Auto s českými poznávacími značkami, ktoré zabezpečil Long. N. H. (neskôr bol

nemeckými súdmi odsúdený na tri roky aj deväť mesiacov väzenia) sa s uneseným Vietnamcom

dostalo z Nemecka cez Brno až do Bratislavy. 26. júla 2017 sav Bratislave odohralo stretnutiev hoteli Bôrik, kde rokovali vtedajší minister vnútra R. Kaliňák a minister vnútornej bezpečnosti

Vietnamu

To Lam o spoločnej spolupráci. Ministerstvo vnútra malo podľa zverejnených informácií poskytnúť

vládny špeciál, ktorý bol vedome zneužitý vietnamskou delegáciou na prepravu unesenéhoThanha

z Bratislavy do Moskvy. Po uverejnení týchto informácií nemeckým denníkom v roku 2018 sa

Kaliňák vyjadril, že si nevie predstaviť, že návšteva To Lama mala iné ako priateľské ciele.

Slovenská vláda na čele s Petrom Pellegrinim striktne vylúčila spojitosť Slovenska s únosom.

Vtedy už na nemeckej strane prebiehalo intenzívne vyšetrovanie (a to aj na území Slovenska).

Kauza znova ožila po zverejneníčlánku v Denníku N. Vyskytli sa podozrenia, že Kaliňák mohol o celom únose vedieť či dokonca mu napomáhať. Podľa slov

ochrankárov im mal Radovan Čulák, šéf protokolu ministerstva vnútra, povedať, aby uneseného

Vietnamca preniesli z českej dodávky do policajnej. Mal to taktiež potvrdiť vetou: "Kali o tom vie,

je to štátny záujem." (Kali - prezývka Roberta Kaliňáka, pozn.). Následne malo prísť k únosu

pomocou vládneho lietadla cez územie Poľska až do Moskvy. V súčasnosti prebieha vyšetrovanie

aj za pomoci generálnej prokuratúry SR a Nemecka. Vedenie vládnej strany SMER-SD sa ohradilo

voči všetkým obvineniam a medzičasompristúpil R. Kaliňák dokonca aj k detektoru lži. Podľa výsledkov, ktoré zverejnil vraj nemal mať informácie o únose a detektor potvrdil jeho tvrdenia.

Kaliňák toto rozhodnutie (ísť na detektor, pozn.) prijal však po tom, ako sám pred niekoľkými rokmi

spochybnil výsledky detektorov napr. v prípadoch Ľudmila Cervanová či Hedviga Malinová.

Výsledkom detektora na ktorom bol Kaliňák neverí napr. poslankyňaJana Cigániková, ktorána Facebooku zverejnila fotkyspred straníckej centrály SMERu-SD. Na fotkách je auto, ktoré má na sebe adresudetektor-lzi.ska patrí spoločnosti, ktorá test s Kaliňákom vykonávala. Podľa Cigánikovej malo byť toto auto pred

centrálou 2 dni, teda od chvíle, kedy boli medializované informácie, že sa Kaliňák chystá urobiť test.

Pred rokmi robila tá istá spoločnosť test aj Igorovi Matovičovi, ktorý v súčasnostitvrdí, že "Nihad Malkic (vlastník spoločnosti, pozn.) urobí každému vyšetrenie na prístroji s výsledkom,

aký si praje." Sú taktiež podozrenia, že si Kaliňák otázky pripravoval sám. Opozícia vyzvala vládne

spektrum, aby čelilo následkom. Až niekoľko mesiacov po odídení Roberta Kaliňáka z postu ministra

vnútra a poslanca NRSR nemecké súdy potvrdili teóriu o únose Vietnamca slovenským vládnym

špeciálom.[17]Vládne strany sa k rozsudku nevyjadrili a ani nespomenuli kauzu ako takú.

Koľko sa predalo pozemkov, budov a objektov za Kaliňáka by trebalo prešetriť

Erik Kaliňák synovec tiež arogantný chlapček. Hravý podobne ako jeho strýko aj sebavedomí.

Skryť Zatvoriť reklamu