SNAŽÍM SA UDRŽAŤ NAD VECOU, SNAŽÍM SA UDRŽAŤ EMÓCIE, ALE... NEJDE TO!

Nevidím najmenší dôvod, aby súd v prípade 5 násobného zabijaka Dědečka nevzal do väzby!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (13)

Nie som právnik a to je teraz zrejme dobre. 

Rozhodnutie sudcu, ktorý rozhodoval o vzatí, aby napokon rozhodol o nevzatí 5 násobného zabijaka Dĕdečka do väzby sa možno neprieči suchému a strohému zneniu zákona, ale rozhodne sa prieči zdravému rozumu a ľudskému citu. Ak súd vedel vziať do väzby robotníkov, zodpovedných vraj za výbuch bytovky v Prešove  ak vzal do väzby ožratého šoféra z Čadce, ktorý takmer zabil matku s malými deťmi na chodníku,  nevidím najmenší dôvod, aby tak neurobil v prípade 5 násobného zabijaka Dědečka! V jeho prípade navyše jestvujú dôvody na kolúznu, aj útekovú väzbu! Na kolúznu preto, že vzhľadom na svoje doterajšie spoločenské postavenie môže mať snahu ovplyvňovať aj prostredníctvom svojich známych svedkov a na útekovú preto, že má na ňu absolútny dostatok financií. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A samozrejme poznajúc slovenskú realitu, tak predpokladám, že sa mu môže psychicky "strašne priťažiť" a musí byť pod lekárskym dohľadom. Ale pod tým môže byť  predsa aj vo väzenskej  nemocnici. A advokáti sa začnú hrabať v  jeho zdravotných záznamoch a trebárs zistia, že už ako  malý mal problémy s močením a bál sa áut. Zvyšok si doplňte podľa vlastných predstáv. A proces sa bude naťahovať do nekonečna, aby možno po 10 rokoch súd skonštatoval, že od skutku prešla už dlhá doba a obžalovaný medzitým žil vzorným životom. Starým ľuďom chodil na nákupy a kŕmil túlavé mačky.

 A na náhrobných kameňoch zabitých budú uschýnať kvety nekonečnej bolesti a utrpenia ich najbližších...

Juraj Krúpa

Juraj Krúpa

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  56x

Predseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť a poslanec za SaS. V minulosti pôsobil ako riaditeľ programu bezpečnosť a obrana v Slovenskom inštitúte pre bezpečnostnú politiku a na Ministerstve obrany SR. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

63 článkov
SkryťZatvoriť reklamu