Vitajte na Slovensku, krajine priateľstva

Slovensko, srdce Európy, krásna krajina kde je priateľstvo povýšené nad šikovnosť, pracovitosť či poctivosť. Vitajte v krajine, kde ľudia boli nespokojní ale všetko sa zmenilo roku 1989. Zástupom Slovenských občanov sa ubližovalo. Dostávali byty, povinne museli pracovať, príživníctvo bolo trestným činom a všetko bolo štátne. Existovali však jasne fungujúce pravidlá. Zmena k lepšiemu však prišla. Socialistický režim sa dal na ústup a Slovenský národ ucítil vôňu slobody. Konečne môžme ísť kam chceme, za čo chceme a môžme robiť slobodné rozhodnutia, v rámci zákona. Priateľstvo sa stalo viac ako len pojem. Priateľstvo Vás dokáže uživiť lepšie ako práca, priateľstvo je dedičné a postará sa o Vás a Váš rod, vaše deti a deti ich detí.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Rozdelil sa štátny majetok, patrí predsa ľuďom. Šikovnejší sa dokázali podeliť. Vznikli skupiny priateľov ktorí vedia čo to o hodnote priateľstva. Priatelia sú na Slovensku všade, majitelia firiem, majitelia barov, podnikov, politici, lekári a ďalší, ktorí vždy pomáhali svojim priateľom. Rozdelený štátny majetok sa stal súkromným. Drvivá väčšina podnikov sa logicky predala, pretože s podnikmi takých rozmerov nemali ich majitelia skúsenosti. Urobili to, čo sa dalo očakávať, predali ich a seba zabezpečili na generácie dopredu. Sloboda zrazu chutí lepšie, dobre sa hospodári ak je človek kamarát. Ľudia majú slobodu, môžu robiť prakticky čokoľvek. Slovenský národ je v šoku, je ochromený prívalom tejto slobody. Môže počúvať západnú hudbu a može tvoriť, vravieť čo len chce. To, že obyčajného človeka nikto nepočúva, pretože všetci majú svoje starosti, nie je podstatné. Za jeho chrbtom sa nedeje nič zlé, len sa chcú priblížiť ku západu. Veď Amerika je naša budúcnosť, náš vzor, ku ktorému je potrebné byť čo najbližšie. 25 rokov po prevrate, by sa asi len zlomok z ľudí bil do pŕs a cengal kľúčmi na námestiach po celej krajine. Skupiny priateľov, ktoré majú moc robiť ozajstné rozhodnutia sa majú skvelo, provízie za obchody či privatizáciu sú nemalé. Držia spolu a kujú plány ako svoje priateľstvá nepokaziť a ako udržať na uzde tátoša menom Slovensko. Predtým ste mali byt, prácu, istotu, spolupatričnosť. Teraz máte slobodu a strach, či zajtra na vás vaša práca počká. Na každom rohu Slovenska však platí jedno pravidlo, ktoré z nás robí najpriateľskejší národ, pravidlo známostí a priateľstva.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Držte si preto svojich priateľov blízko a nepriateľov ešte bližšie, pretože to, je jediná šanca ako byť na Slovensku úspešný.

 

Juraj Mihaľov

Juraj Mihaľov

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som stredoškolský pedagóg v oblasti IT, Košičan a zástanca zdravého rozumu. Sledujem politickú situáciu na Slovensku a snažím sa prispieť k zmene, k lepšiemu nastaveniu systému. Snažím sa pomôcť tomu, aby sa zmenšil vplyv rodinkárstva a sebectva jedincov v našej spoločnosti na naše životy. Prajem si, aby každý mal šancu. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu