„Keď stádo vedie vôl“, a keď vodcovská osobnosť

Naskytla sa mi možnosť začať pracovať v pracovnom tíme ľudí, ktorí si boli názorovo, hodnotami ale aj pracovnou produktivitou blízki a rovnocenní. Celý tím pracoval homogénne, každý poznal svoje miesto a kompetencie pri riešení pracovných úloh. V tíme sa vykryštalizovali rôzne typy osobnosti, ktoré zastávali svoje tímové role. Medzi nami bol Milan, ktorý mal z nás najviac pracovných skúsenosti a bol rešpektovaný každým členom tímu. Pôsobil medzi nami ako prirodzený vodca. Veľmi som si na ňom vážil jeho rozhľad, prirodzený intelekt a neuveriteľnú schopnosť porozumieť a pomôcť vždy, keď to človek potreboval, či už v súkromí alebo na pracovisku. V tomto zložení sme pracovali niekoľko rokov, kde za nami boli aj zreteľné výsledky.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Jedného dňa k nám do kancelárie prišiel riaditeľ firmy, ktorý nám oznámil, že z dôvodu reštrukturalizácie vo firme sa nás dotkne jedná personálna zmena. A to, že z nášho pracovného tímu bol preradený Milan na iné oddelenie a na jeho miesto nám predstavil nového kolegu, ktorý sa stal naším novým vedúcim oddelenia. Nevedel som si to vysvetliť, pretože doposiaľ sme pracovali ako tím bez vedúceho pracovníka a mali sme za sebou aj kvalitné výsledky práce. Nezostávalo nám nič iné, len toto rozhodnutie manažmentu rešpektovať.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Od tohto okamžiku prišlo viacero zmien od nášho nového vedúceho, čím sa snažil budovať si rešpekt celého tímu. Zaviedol tam viacero nelogických nariadení, čo sme pociťovali skôr ako záťaž, čo sa postupne začalo odzrkadľovať aj v pracovnej atmosfére. Vedúci si vyžiadal od manažmentu svoju vlastnú kanceláriu, a nás vtesnali do podstatne menšej miestnosti ako mal on, čo narušilo aj psychickú pohodu celého tímu. Každým dňom som dostal viac nezmyselnej práce navyše, čo zabíjalo nie len moju kreatívnosť ale aj motiváciu všetkých. Zo strany vedúceho začali čoraz častejšie znieť slová zastrašovania, „že všetci sme nahraditeľní“, čím sa snažil vydobyť si postavenie v pomaly sa rozpadajúcom kolektíve. Prišla obrovská nechuť a následný odchod dvoch kolegov z tímu.

SkryťVypnúť reklamu

Pár slov na záver:

Je priam neuveriteľné ako sa dokáže zmeniť pracovné nadšenie, nápaditosť a chuť do práce na demotiváciu, apatiu a beznádej. A to stačí keď sa na čelo pracovného tímu postaví „vôl“, ktorý vám „otvorí oči“ a ukáže druhú stránku mince v podobe pracovnej neschopnosti, nekompetentnosti a nezrelosti viesť tak jednotne pracujúci kolektív ľudí ako sme boli my.

Kto pozná podobné príbehy, ktoré píše život za dverami kancelárii?...

Miroslav Kapuš

Miroslav Kapuš

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Rád hľadám inšpiráciu a nezodpovedané otázky na rôzne oblasti života v knihách, ktoré sú plné múdrosti od autorít a osobnosti svetových dejín.Rešpektujem názory iných aj keď s nimi nemusím súhlasiť a to isté očakávam aj od druhej strany, čo vnáša do rozhovoru pravidlá pre vzájomný rešpekt. Slobodu považujem za základný princíp, na ktorom stojí blahobyt ľudstva. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu