Kedy skončí obdobie ficomanie?

Už dlhší čas sa zamýšľam nad tým, ako je možné, že preferencie strany SMER sú dlhodobo také vysoké a s priepastným rozdielom od ostatných politických strán. V čom je pes zakopaný? Je to naozaj politika, ktorou sme od roku 2006 kŕmení, alebo politická propaganda, ktorá nám podsúva názor, že SMER je jediná správna alternatíva?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (37)

Jedno je isté. Tento stav vyhovuje väčšine. Či je to samotná vláda, ktorá je súdržná aj napriek množstvu viditeľných prešľapov a vzájomnej nevraživosti (pozn. tomu sa hovorí politický kompromis), či sú to odborári, ktorí vystrčia rožky len keď potrebujú presadiť svoje záujmy, alebo voličská základňa, ktorá nerieši ,či vláda robí správne rozhodnutia, či máme dostatok peňazí na zrealizovanie týchto nesystémových opatrení, ktoré ako sa ukazuje sú neefektívne a mohli sa použiť iným spôsobom.

Prečo sa necháme opiť rožkom o sociálnom štáte a na úkor krátkodobých a jednorazových opatrení nepodporujeme systémové kroky s perspektívou do budúcna? Do kedy bude trvať obdobie FICOMÁNIE a opäť sa vrátime na cestu, ktorou sme sa vydali pred tým ako sa k moci dostala terajšia elita.

Ako tak pozerám na výsledky komunálnych volieb do VÚC, eufória sa ešte neskončila a nás čakajú časy plné politických sľubov, klientelizmu, populizmu a korupcie, kde nebudú podstatné kvality a schopnosti jednotlivca alebo firmy, ale aké politické tričko máš oblečené. Tomu sa hovorí byť konkurencieschopný.

Miroslav Kapuš

Miroslav Kapuš

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Rád hľadám inšpiráciu a nezodpovedané otázky na rôzne oblasti života v knihách, ktoré sú plné múdrosti od autorít a osobnosti svetových dejín.Rešpektujem názory iných aj keď s nimi nemusím súhlasiť a to isté očakávam aj od druhej strany, čo vnáša do rozhovoru pravidlá pre vzájomný rešpekt. Slobodu považujem za základný princíp, na ktorom stojí blahobyt ľudstva. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu