Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku

Prémiový obsah
Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
(Zdroj: Facebook Andreja Babiša)
Písmo: A- | A+

V piatok sa v Česku otvárajú volebné miestnosti. Stále nie je jasné, ktorá téma bude pre ich výsledok kľúčová. Pandémia z predvolebných debát vypadla, karty môžu zamiešať Pandora Papers, aj priateľstvo Babiša s Orbánom.

V dvakrát väčšom Česku sa dovedna ochorením Covid-19 nakazilo viac ako 1,6 milióna ľudí, čo je štyrikrát viac než na Slovensku. Podľahlo mu tam viac ako 30 000 pacientov a istý čas krajina viedla v rebríčku európskych štátov s najvyššou mierou nadúmrtnosti. Vo svetových aj európskych vládach bolo bežné, že ministerstvo zdravotníctva nezostalo bez zmeny vo vedení, či už išlo o reakciu na zlyhanie, alebo proaktívne vytváranie lepších politík a hlavne efektívnejšieho manažmentu. V Česku sa ale za posledný rok na tejto stoličke vystriedali štyria ľudia, z toho jeden dvakrát a nezaobišli sa bez nemalých škandálov. Pár dní pred voľbami vznikla občianska kampaň Neschopnost zabíjí, jej odozva je ale zatiaľ veľmi nízka. 

lock

Toto je prémiový obsah na Blog.SME.sk.

Staňte sa predplatiteľom Prémium, alebo Prémium bez reklamy a získajte prístup k prémiovému obsahu na Blog.SME.sk.
Okrem toho získate tiež prístup ku 700 e-knihám, môžete si prelistovať denník SME ako aj ďalšie tituly vydavateľstva v verzii PDF a čítať si odomknuté spravodajstvo SME.sk až na 6 zariadeniach.
Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť a vrátime vám peniaze.
Zaplatením potvrdíte oboznámenie sa s VOP a Zásadami OOÚ.

Mám už prémiové predplatné a chcem sa prihlásiť.

Skryť Zatvoriť reklamu