Zatlieskajme premiérovi!

Písmo: A- | A+

Superskvelá správa o bezplatnom cestovaní vlakom pre študentov a dôchodcov zachvátila celé Slovensko. Študenti jasajú, neštudenti si siahnu hlbšie do vrecka. Onedlho prídu voľby a koho iného osloviť, ak nie babky demokratky? Pán premiér, ste fiškus, máte to skutočne premyslené. Obraz solidárnosti sa vydaril, tí ľudia, ktorí mali uveriť, uveria, že vám záleží na občanoch. Lenže nie je to až také optimistické ako to vyzerá...

13 miliónov eur skutočne nie je malá čiastka. Presne toľko štát vloží do nápadu, aby boli vlaky pre denných študentov a dôchodcov zadarmo. Lenže na jednej strane sú výdavky a na druhej príjmy. Vložené peniaze bude treba rýchlo získať naspäť a záhadne začnú rásť odvody živnostníkom a ani chlieb lacnejší nebude. Aj tak na tento "solidárny vrtoch vlády" časom doplatia samotní občania. Každá minca má dve strany. Účel bude splnený, babky a dedkovia zakrúžkujú stranu SMER, pretože si spomenú na jedno veľké gesto od pána Fica z novembra 2014, keď mohli zadarmo výletovať. Prvé veľké gesto za celých 6 rokov. Aj to len pre určitú skupinu obyvateľstva.

Skutočne nemám nič proti študentom a dôchodcom, aby ste si nemysleli. Sama totiž študujem na vysokej škole, ale nie zadarmo ako väčšina, preto som schopná vidieť aj tú tmavú stránku nápadu pána premiéra, ktorú väčšina nevidí. Alebo radšej vidieť nechce? Možno bezplatnej železničnej doprave krivdím a možno nie, ale som celkom rada, že necestujem vlakom, pretože po 17. novembri bude nájsť si miesto na sedenie nemožné. :-) 

Skryť Zatvoriť reklamu