Keď má rozum dovolenku

Písmo: A- | A+

Ak môj rozum príde skôr ako ja, prosím, vyzdvihni ho na stanici. Uschovaj doma a ja si poň prídem. Možno...

Dovolenka. Vysnívané slovo , ktoré naberie reálne črty v letných mesiacoch. Slovo. Predstava. Jasný obraz. Niekto pláže, niekto hory. Niekto Afrika, niekto Taliansko. Dovolenka je pre väčšinu z nás synonymom oddychu, zábavy, letného vzrušenia, prebdených nocí na pláži, slnenia sa. Každý, čo má rád. Po tomto srdce piští celú usmoklenú zimu. Ale čo ak si dovolenku vezme rozum?

Letné lásky, drink na pláži a neznámy opálený krásavec. Komu by sa to nepáčilo? Vo vojne a v láske je dovolené všetko. Pridávam ešte jedno miesto: na dovolenke. Atmosféra letoviska nás opantá. Keď ujdeme z kolotoča práce, povinností, stereotypu, sme ako odtrhnutí z reťaze. Chceme všetko skúsiť, ochutnať a užiť si veľa. Ideálne všetko. Vôňa vzrušenia z nepoznaného nás zbalí. A potom si kufre zbalí náš rozum. Niekde medzi príchodom na dovolenku a prvými zážitkami si ich rozum odnesie pred vilku, kde bývame. Chvíľu počká, veď možno sa spamätáme. Keď nie, pomaličky sa vydá na cestu na letisko. Občas sa ešte otočí. Tak nič. Definitívne vykročil preč a počká nás doma. S drinkom v ruke :)

Nedá sa v živote stále všetko plánovať a očakávať 100% úspech. Aj naše telo, podvedomie a rozum potrebujú úplné voľno. Prepustenie z výkonu práce. Len keď si dobre oddýchneme, sme schopní ísť znova 351 dní na plný plyn. Oddychovať, užívať, aj keď s kúskom rozumu. Či? :)

Skryť Zatvoriť reklamu