Vzťah s Petržalkou..

Dá sa mať vzťah s časťou mesta? Ak sa dá, tak ho mám, resp. mala som. Bohužiaľ, museli sme sa rozlúčiť. Naše cesty sa rozišli..

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Bývam teraz v Lamači, ale Petržalku mám stále rada, dalo by sa povedať, že radšej ako Lamač. Možno tým Lamač "podvádzam" :).. možno je to len jav dočasný.. ale dnes ráno, cestou do práce, som si na Petržalku opäť spomenula.. na všetky tie spomienky, ktoré sa mi k nej viažu..

Prežila som v nej 3,5 roka. Zažila som tam časy ťažké aj veselé, bola som smutná aj šťastná, plakala som stokrát, smiala sa miliónkrát.. Vyrástla v nej moja láska, prežila tam svoje "detstvo" aj "dospievanie".. dokonca aj nejaké tie mesiace "dospelého" samostatného života. Začali v nej mnohé vzťahy.. niektoré sa tam znovuobjavili a stále viac prehlbovali, niektoré sa časom menili a niektoré trvajú dodnes..

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou


Keď sa obzriem dozadu, vidím tisíce spomienok.. Vlastne väčšina dôležitých krokov a vzťahov za posledné obdobie sa začala práve v Petržalke. Milovala som tam a bola milovaná. Trpela som, sklamala a bola sklamaná. Odpúšťala a bolo mi odpúšťané.. Snívala som, lietala, padala a opäť vstávala, dúfala, dočkala sa aj nedočkala..

Prechádzala som sa, vozila autom v noci. Videla padať hviezdy, listy aj snehové vločky. Chodila som tam na vysokú, odchádzala na brigády, písala diplomovku, prežila štátnice aj promócie, začala chodiť do práce. Vypočula som si stovky pesničiek, našla jednu "našu", pozrela desiatky filmov a zopár seriálov. Oslávila narodeniny s 21 bledomodrými a 23 oranžovými balónmi. Dostala kopec bielych ruží, niekoľko červených a raz biele "strapaté" tulipány. Prvýkrát som tam pripravila modrú poschodovú tortu, založila škatule so spomienkami a albumy so spoločnými fotkami..

SkryťVypnúť reklamu

Je toho veľa, veľmi veľa, akoby som tam prežila jeden krátky život, so všetkým, čo k tomu patrí.. a nič z toho neľutujem..


Teraz bývam v Lamači. Zatiaľ som tu nič neoslavovala. Nevidela som tu padať hviezdy.. a chýbajú mi veci, ktoré mi v Petržalke pripadali samozrejmé. Možno je to len jav dočasný a ja si zvyknem a vytvorím si vzťah aj s Lamačom a začnem tu skutočne žiť. Momentálne mi však Petržalka a život v nej chýba.. a keby sa dalo, hneď by som sa tam vrátila..

Katarína Szabóová

Katarína Szabóová

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

optimista s dusou melancholika.. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
SkryťZatvoriť reklamu