Byť si vedomý následkov svojho konania...

...a pracovať na sebe, aby sa niečo podobné alebo to isté nikdy nezopakovalo. Takto by to malo v živote byť... alebo sa mýlim? Zaznelo z úst mojej kolegyne, ktorú veľmi dôverne poznám a moje myšlienky sa začali ukladať do úvahy nad poznaním, možno poznaním seba samej, postojom, ktorý by možno ešte pred pol rokom nebola schopná zaujať a otvoreným listom všetkým, ktorí by zvažovali: ísť do boja alebo ne ísť... .

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

To by snáď nebol ani život, keby neprinášal aké - také zákruty, na ktorých musí človek zastať, oddýchnuť si a v zamyslení vybrať ľavú alebo pravú stranu, lebo bodľačím sa ísť nedá, respektíve prečo by si mal človek vedome ubližovať?

Na takom rázcestí sa ocitla aj ona, nazvime ju Elena. Žena, najlepších rokov, do voza i do koča, ako sa hovorí. Usmievavé oči, srdečný hlas, rezký krok... . To roky šťastia, ktoré prežívala s Eugenom zanechali stopy, stopy harmónie a vnútorného pokoja, ktoré sa prejavovali v každodennom živote.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dvadsiaty tretí kilometrovník ich spoločného života ktosi zatienil a chcel im ukradnúť šťastie... slnko nevyšlo ani na druhý deň, ani entý deň. Elena hneď vedela, že niečo nie je v poriadku, jej podvedomie zachytilo signál a začala konať. Bez zaváhania ho požiadala o rozhovor a zaujatie stanoviska k problému, ktorý nastal... . Možno konala unáhlene, možno by v tej chvíli pomohla jej trpezlivosť, ale ak je trpezlivosti toľko, že z pohára kypí a výsledok sa nedostavuje, donekonečna sa čakať nedá, nemôže.

Niekedy, ako sa hovorí, aj čas a skutky človeka rany na duši zahoja... a možno si ten dotyčný ani neuvedomuje, že koná tak, že by mohol niekomu ublížiť... a zvyčajne ubližuje tej najbližšej osobe. K tomu, aby sa človek vyhol v svojom konaní chybám a omylom, existuje iba jedna cesta KOMUNIKÁCIA.

Skryť Vypnúť reklamu

Otvorene komunikovať znamená dôverovať si. Vedieť sa zdôveriť blízkej osobe, vyznať sa z lásky, zo svojich citov, povedať, čo človeka trápi, snívať a spoločne realizovať ciele a plniť poslanie znamená milovať a rešpektovať sa. Toto skĺbenie podmieňuje LÁSKU.

Aj na tejto ceste sa môžu nachádzať výmole a prekážky. Pri bežnej prechádzke zvykne človek prekážku odstrániť. V živote o nej treba hovoriť a ak niekto vo vzťahu, akomkoľvek vzťahu urobí chybu, mal by si byť vedomý následkov svojho konania a chybu si priznať. Aj odpustiť sa dá a odpúšťať treba, ale nie zo zvyku, ale z úprimného záujmu o vedomú kontrolu svojho konania a prijatia zodpovednosti zaň. Len takto si človek obohatí život o šťastie, nájde vnútorný pokoj, podmieni osobnostný rast a šťastie v rodine.

Skryť Vypnúť reklamu

Prajem všetkým, aby život prijali ako najcennejší dar a s láskou sa oň starali.

Katarína Kellnerová

Katarína Kellnerová

Bloger 
  • Počet článkov:  69
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Nemusíme žiť tak, ako sme žili do včera. Nedržte sa zaužívaných návykov, a tisícky možností vás budú pozývať do nového života. Christian Morgenstern Zoznam autorových rubrík:  Bútľavá vŕbaLuna na každý deňĽudia nášho mestaNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu