Vojna v opozícii alebo faktor Matovič

Voľby 2020 klopú pomaly na dvere a výzva poraziť Smer je témou znovu. Do politického ringu prichádzajú stále nové strany a zdá sa, že prv ako niektorá z nich zasadí Ficovi jasný knock-out, pobijú sa najprv medzi sebou.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (13)

Je tu preto bohužiaľ stále reálna hrozba, že Smer si prvú priečku udrží a to možno aj nad hranicou 20 percent! Navyše tu stále viac straší Kotleba a pre mňa nepochopiteľný potenciál naberá aj Harabin. Výsledky Eurovolieb síce načrtli vánok Slovenskej politickej jari, ale mali by sme vedieť, že tie sa od parlamentných vždy výrazne líšia a volí tu skoro o polovicu menej voličov! Niečo relatívne podobné platí aj pri komunálnych voľbách. Viac relevantná vzorka tu budú voľby prezidentské. Najlepšie ale bude pripomenúť si posledné voľby do národnej rady!

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kampaň volieb 2018 sa niesla v nádeji, že zmenu prinesie Procházka, ktorý napokon spackal predvolebnú rétoriku, výsledkom prepadol a klinec do rakvy si zabil spoluprácou so Smerom. Niečo podobné sa dá tvrdiť o Moste. A vlastne Most bol prvý ktorý zradil. Tu si treba položiť otázku: Išlo Bugárovi len o to aby sa konečne dostal do vlády a ku korytu?. Odpoveď znie: „Áno, aj!“. Matovič to vášnivo interpretoval len ako jasné áno a to bola zásadná chyba! Matovič tesne pred voľbami na Bugára vytiahol nejakú tú zlodejinu a to svojou klasickou formou drzosti. Zaujímavé, že tesne po voľbách si želal s Bugárom spolupracovať! Verím tomu, že bez Matoviča by sa Bugár aj so svojou zlodejinou, nech už bola akákoľvek, radšej spojil so Sulíkom, Kollárom, Sieťou aj OĽANO, keby vedel že sa dohodnú a spolu vytrvajú. V takomto zložení by sme tu nemali Troškovú a Jasaňa, nebol by tu Kaliňák a zrejme by tu nebola ani vražda Kuciaka!

SkryťVypnúť reklamu

Čo Matovič dokázal? Poukázal na všetky kauzy naozaj on? Do našej politiky priniesol obyčajných ľudí a nezávislé osobnosti doslova! Nezávislé osobnosti ako Hlina či Remišová za neho odmakali kus práce a on ako veľký predseda strany spôsobom obyčajného blbca všetko vykvákal na tlačovkách, ktoré mi skôr pripomínali reality show, než politiku! Baštrnáka s Kaliňákom klepli SaSkári, Kompu a eurofondy rozpracovala Remišová a čo Matovič? Svojou rétorikou sa predovšetkým snažil ohovárať bez zábrany každého a za všetko! Navyše, nebolo by od veci sa zamyslieť nad tým, ako je to možné že ani vražda a mafia a najväčšie protesty v histórii nepomohli opozícii vládu položiť! Buďme si istý že ak by prevrat organizoval Soros, po Smere by dnes pes neštekol! Matovičovi so Sulíkom táto možnosť utiekla pomedzi prstami nie vďaka Kiskovej nechuti naťahovať čas, hlavný dôvod bol neschopnosť komunikácie s Bugárom, neschopnosť stiahnuť Bugára na svoju stranu.

SkryťVypnúť reklamu

Rovnako teraz. V čase kedy sa mu rozpadá strana a klesajú mu preferencie zvolá tlačovku s pani Kušnírovou, ohovorí Beblavého s Kiskom, predtým ešte nenápadne začne hru na kresťanskú platformu a v tomto kontexte prizvukuje, že pozvanie od dámy sa neodmieta. Pre mňa je to obyčajný farizej. S prepáčením prichýli „chudobnú vdovu“ a vytrubuje pred kamerami, že by ho mali všetci nasledovať! Hanba! Apropo, aký má význam ak predseda svojej strany zloženej zo štyroch členov založí v strane platformu? Nepripomína to paradoxne schránkové firmy proti ktorým Matovič odhodlane bojuje? Nebolo by úprimnejšie premenovať stranu???

SkryťVypnúť reklamu

Remišová to na svojej prvej tlačovke u Kisku úplne vystihla. Voliči nechcú hádky, ale jednotu. Je preto nepredstaviteľné, že by opozíciu mohol zjednotiť práve Matovič. Každému musí byť jasné, že bez Kušnírovej by si k menu na obed neprišiel sadnúť asi ani len Sulík! Šeliga urobil pekné gesto, prišiel si uctiť pani Kušnírovú. Sulík a Menyhárt sa potrebovali zviditeľniť a zvyšok správne nepadol do pasce tejto drzej bitky o voliča. Beblavý to pomenoval správne! V mojej interpretácii, treba nahradiť starú gardu agresívnej a konfliktnej opozície novou érou spolupráce a istoty. Radičovej vládu položil Sulík a Bugárov prechod na „stranu temna“ nakopol Matovič! Bolo by to naozaj nefér keby títo dvaja po toľkej angažovanosti proti koalícii, po toľkých protestoch proti Ficovi a po toľkej práci ostali za bránami parlamentu? Kvôli Rajtárovi a Rybaničovi by si to SaS nezaslúžila. Zato Matovič bez Remišovej nech sa už do politiky nehrabe. Pani Kušnírovej prajem už len to dobré, lebo to najhoršie má za sebou. Že si vybrala Matoviča sama, treba rešpektovať. Spôsob akým ju Matovič prezentuje treba ale odmietnuť.

A čo ďalej? Ostáva nám len veriť že tento krát tu naozaj vznikne alternatíva schopná spoločne a stabilne vládnuť! Verím že Kiska svoju hru uvedie na pravú mieru a prijme spoluprácu so SPOLU i PS, inak zakladal svoju stranu zbytočne a bude ho čakať prekvapenie ako Prochádzku! Tiež nám ostáva veriť, že Slovenský volič sa prestane zaujímať o konšpirácie a ľudia ako Kotleba a Harabin nedostanú priestor nastoliť Slovensku poriadok chaosu! Tu by mali dostať rozum hlavne ľudia, ktorý sa cítia byť hrdými a obyčajnými kresťanmi a pripomenúť si o čom kresťanstvo naozaj je!

Jan Kendera

Jan Kendera

Bloger 
  • Počet článkov:  20
  •  | 
  • Páči sa:  113x

Slovák na cestách :) Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu