ČSOB maratón

ČSOB maratón
Písmo: A- | A+

Prvý septembrový víkend začal v Bratislave bežeckou ČSOB nádielkou. V sobotu to začalo 4,2km mini maratónom a dynamickou desiatkou, v nedeľu to pokračovalo polmaratónom, maratónom aj so štafetami.

S mojou vodičkou Lenkou  sme sa zaregistrovali on-line na polmaratón a keďže som bol pri Bratislave už o pár dní skôr, vo štvrtok som na prezentácií prebral aj štafetové balíčky. Do nedele som sa pripravoval ľahúčko, čo znamená v piatok som sa pohodovo vyplával v seneckých bazénoch a v sobotu som si s Jožkom odbehol výklusovú 8 čku.

Ani som sa nenazdal a zrazu som sa prebudil do nedeľného maratónskeho rána. Začiatok dňa bol trochu napätejšie, no po zbalení sa, naraňajkovaní sa ryžovej kaše s čokoládou a medom (energia musí byť) sme vyštartovali do Bratislavy. Podarilo sa nám zaparkovať celkom blízko štartu, takže už sa len predierať davom bežcov a nájsť sa s Lenkou. Kým sme sa našli dali sme si s priateľkou kávičku. Krátko na to sme už boli v plnej zostave. Lenka priniesla nové vesty s označením nevidiaceho bežca a bežca s nevidiacim. Vyzeráme v nich trochu ako cestári (sú krikľavo oranžové), ale zdravie a bezpečnosť je vždy na prvom mieste.

Presne o 9:00 hod. bolo za hlasitého odpočítavania odštartované a na prekonanie svojich mét vybehlo tisíce maratóncov a polmaratóncov.

Na maratónskej trati sa zúčastnilo 309 bežcov a najlepšie si s ňou poradil Miroslav Ilavský s časom 2:34:19.

Zo žien bola najrýchlejšia Česká bežkyňa Barbora Nováková s časom 3:04:15.

Na polmaratóne bolo oveľa silnejšie zastúpenie a zúčastnilo sa ho  1215 pretekárov.

Víťazom sa stal Tibor Sahajda s časom 1:07:35.

Zo žien bola najrýchlejšia Nikola Čorbová s časom 1:21:39.

Nevidiaci Pavol Kéri s vodičkou Lenkou Horňákovou sa  umiestnil s časom 2:01:15  v celkovom poradí na 766 mieste a v kategórii B 40 až 49 r. obsadil 225 miesto.

Prepotený , no s úsmevom a fantastickým pocitom sme dobehli do cieľa, kde nám po chvíli zavesili účastnícky metál. Občerstvili sme sa ako sladkými nápojmi, tak ovocím, neskôr bagetkou. Pomedzi vydýchavanie sme sa stretávali s desiatkami bežeckých priateľov, s mnohými sme sa stretli už aj pred štartom. Podebatili sme čo, kde a kedy nás čaká a pomedzi to nám moja priateľka Katka spravila pár spomienkových záberov.

Na koniec môžem povedať, organizačne výborne zvládnuté podujatie bratmi Pukalovičovcami. Všade veselá nálada, dych vyrážajúca atmosféra, super muzička, okolo množstvo usmiatych športovcov a nielen to, ale opäť aj to naj - neobmädzený sociálny kontakt.

Ďakujem všetkým, ďakujem, že môžem.

Skryť Zatvoriť reklamu