RODINNÉ FIRMY: Pri zapojení príbuzných do podnikania je potrebný racionálny prístup (5. časť)

Súčasťou generačnej výmeny v rodinnej firme je zamestnávanie rodinných príslušníkov, ktoré často ovplyvňujú aj emócie.

RODINNÉ FIRMY: Pri zapojení príbuzných do podnikania je potrebný racionálny prístup (5. časť)
(Zdroj: Adobe Stock )
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Mať rodinných príslušníkov na „výplatnej páske“ je nesmierna zodpovednosť, ktorá pri správne nastavenom systéme a dobrých rodinných vzťahoch môže byť veľkou výhodou, ale aj veľkou nevýhodou a záťažou.

Je potrebné rozlišovať a nájsť hranicu medzi rodinnými a pracovnými vzťahmi.  Ide o dve úplne odlišné „inštitúcie“, ktoré fungujú na rozdielnych princípoch. Ak napríklad syn oklame otca v rámci rodiny, z pozície rodinného príslušníka je potrebné k tomu pristupovať rozdielne, ako keď syn oklame otca v rámci podniku z pozície zamestnanca alebo spoločníka.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Tiež sa môže stať, že zakladateľ rodinného podniku bude natoľko oddaný svojej vízii angažovanosti svojich potomkov do rodinného podnikania, že dané rozhodnutie vykoná z pozície rodiča bez zváženia všetkých racionálnych faktorov ako by to urobil pri cudzej osobe z pozície podnikateľa. Napríklad potomkovia získajú príliš rýchlo vysoké postavenie v rodinnej firme bez ich adekvátnych skúseností. Z toho dôvodu je potrebné, aby sa zakladateľ v záujme rodinného podnikania odosobnil od rodinných vzťahov, ale zároveň  bol v prípade záujmu potomkov pripravený aj na zmeny, ktoré nová generácia do rodinnej firmy prinesie.

SkryťVypnúť reklamu

Určitú flexibilitu do zamestnávania rodinných príslušníkov prinášajú aj zmeny v aktuálnej legislatíve. Z daňového pohľadu Ministerstvo financií SR vydalo usmernenie, podľa ktorého sa za kontrolovanú transakciu všeobecne nepovažuje závislá činnosť, z ktorej príjmy sú príjmami podľa § 5 zákona o dani z príjmov. A to bez ohľadu na to, či je vykonávaná zamestnancom závislej osoby, spoločníkom alebo konateľom. V tom istom znení sa toto opatrenie  dostalo aj do návrhu novely zákona o dani z príjmov  s účinnosťou od 1. 1. 2023.

Ak rodinný príslušník „vypomáha“ v rodinnej firme bez pracovnej zmluvy, po novom to pre rodinný podnik nemusí byť problém. Podľa zákona o nelegálnej práci a nelegálnom zamestnávaní od 1. 1. 2020 platí, že nelegálnou prácou nie je, ak pre právnickú osobu, ktorá je spoločnosťou s ručením obmedzeným, a má najviac jedného spoločníka, ktorý je fyzickou osobou, vykonáva prácu príbuzný v priamom rade, súrodenec alebo manžel tejto fyzickej osoby alebo tohto spoločníka, ak tento príbuzný v priamom rade, súrodenec alebo manžel je dôchodkovo poistený, je poberateľom dôchodku alebo je žiakom alebo študentom do 26 rokov veku.

SkryťVypnúť reklamu

Od 1. 1. 2023 sa táto výnimka rozširuje aj na spoločnosti s ručením obmedzeným s dvomi spoločníkmi, avšak títo spoločníci musia byť príbuznými v priamom rade, súrodencami alebo manželmi.

Martin  Kiňo

Martin Kiňo

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  4x

Daňovému poradenstvu sa venujem od roku 2005. Od roku 2014 som licencovaným daňovým poradcom zapísaným v Slovenskej komore daňových poradcov. Vyštudoval som Vysokú školu ekonomickú vo Viedni. Vo svojom blogu by som sa chcel venovať najmä téme rodinných firiem a holdingových štruktúr – a s tým súvisiacimi daňovými témami, nástupnictvu, účtovníctvu ako aj inej príslušnej legislatíve. Téma na Slovensku ešte nie je veľmi podchytená, hoci práve teraz končia majitelia firiem založených po Nežnej revolúcii a riešia množstvo problémov, ktoré nástupníctvo prináša. Rád by som vo svojom blogu práve takýmto firmám radil a upozorňoval ich na aktuálnu problematiku či legislatívu. Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

735 článkov
SkryťZatvoriť reklamu