Alexandrovci v Bratislave

Nedá mi nepodeliť sa s vami o môj včerajší zážitok z koncertu Alexandrovcov na bratislavských Pasienkoch. Socializmus som si síce „užívala“ len niekoľko rokov, na koncert som sa ale napriek tomu – aj vďaka pomerne rozsiahlej medializácii a ústnemu podaniu známych, ktorý vystúpenie tohto zboru už videli – tešila.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (17)

Keďže máme december a večerybývajú už poriadne chladné, nepríjemne nás hneď na začiatku prekvapil rad ľudí ktorýsa vinul okolo polovice budovy. Po zistení, že vedie naozaj do jediného vchodudo športovej haly, sme sa slušne zaradili na koniec, podupkávali od zimy apremýšľali o tom, či to nie je plánovaný ťah organizátorov – dostavil sa v nástotiž istý retro-pocit čakania na niektorý z ťažko dostupných tovarov v rokochminulých.

Po dvadsiatich minútach sme sadostali k vchodu (otvorené bolo iba jedno krídlo dverí), kde práve častovalinadávkami tí, ktorí si rad vystáli, tých ktorý sa spôsobom „neviem ako to tufunguje, skúsim sa zaradiť hneď tu vpredu“ vyhli tvrdnutiu v mínusovýchteplotách. Ako „odškodnenie“ sme si mohli hneď za vchodom zakúpiť pukance vsáčku a nápoje v plastových fľašiach (okrem piva, to mali v plechovkách), oslovujúcoprezentované na rozklápacom stolíku.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Po všeobecnom chaose pri jedinomvchode do haly sme sa prepracovali k našim miestam pomerne ďaleko vpredu naploche pred pódiom. Keďže ľudia museli čakať na vstup aj niekoľko desiatokminút, neboli miesta pár minút pred ôsmou ani zďaleka naplnené. Konštantnýprílev ľudí neutíchal ani po úplne presnom začiatku koncertu o 20.00.Prichádzali slušní, ktorí sa spravali čo najmenej nápadne a rýchlo vyhľadalisvoje miesta, menej slušní, ktorí sa hlasno konverzujúc zastavovali v uličke aešte menej slušní, ktorí prechádzali rovno popod pódium na ktorom sa už hralo aneunúvali sa ani trochu sa „zmenšiť“ aby ľudia vpredu nie4o videli.

SkryťVypnúť reklamu

To všetko za žiarivého svetlareflektorov, ktoré síce počas prvej polovice programu trochu stiahli, ale stáleby sa pri nich dalo bez problémov čítať resp. ovládať mobilný telefón hoci ajbez podsvietených tlačidiel (netreba hádam spomenúť, že si niekoľkí diváci samozrejmemuseli urobiť privátny záznam koncertu na svoj mobil).

Tie istésvetlá osvetľovali aj pódium, ktoré bolo podľa mojho názoru minimálne nevhodnépre toto podujatie, ak nie vyslovene pod úroveň. Veľkostne stačilo zboru,orchestru a tanečníkom tak akurát, asi by nemohlo byť už ani o desaťcentimetrov menšie. Dekorácia však pozostávala len z bielej plachty natiahnutejza zborom, ktorá nebola nijako označená ani menom zboru, ani logom alebo inýmigrafickými prvkami, alebo nebodaj nejakými svetelnými efektami. Vpravo a vľavo sanám otváral pohľad na betónové schodíky bez stoličiek a na pracovníkov budovy,organizátorov a bezpečnostný personál ktorý sa po tomto priestore bez okolkovprechádzali aj počas predstavenia. Okrem toho sa tu prezentoval aj automobilsponzora akcie, ktorý k avízovanej „predvianočnej slávnostnej atmosfére“ ničímneprispel. Pohľad hore nebol o nič lepší, keďže strop budovy nepôsobí príliš bezpečnýmdojmom a nepomáha ani sieťka natiahnutá po celej ploche – tá skôr naznačuje, žeje možnosť že zo stropu niečo odpadne...

SkryťVypnúť reklamu

Zvyšok vskratke: publikum ktoré má potrebu prísť „na kultúru“ v rifliach a vyťahanejmikine, naštudovaný a neprirodzený prejav moderátora, chýbajúca „vášeň“ publika, ktorápravdepodobne nevznikla aj kvôli násilnému osvetleniu, odchod z haly taktiežiba cez minimum východov a úplná absencia akýchkoľvek promo materiálov –žiadne programy, dvd-čka, cd-nahrávky...

Jediná vec,ktorá celé podujatie vytrhla z dokonalej katastrofy boli umelci sami, ktoríboli absolútne profesionálni a vyžarovala z nich radosť z hudby, spevu a tanca.Takže nakoniec vlastne celkom vydarený večer, za ktorý však organizátorompodujatia nepatrí nijaká vďaka.

Daniela Klementová

Daniela Klementová

Bloger 
  • Počet článkov:  5
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Nastávajúca literárna komparatistka, momentálne zakotvená v marketingu zábavného softvéru, so záujmom o staré aj nové média, jazyky a kultúry, žijúca ľavej a pravej komore srdca Európy. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu