Mexický denník, alebo čo sa stalo jedného krásného leta

Môj cestovateľsky denník začnem asi tak, prečo a ako som sa dostal do Mexika. V roku 2007 som bol na brigáde na Kanárskych ostrovoch, aby som si zlepšil moju španielčinu, z ktorej som v škole prepadol a som si povedal že to treba razantne zmeniť. Kôli tomu som šiel na Lanzarote. Tam som spoznal veľa ľudí v podstate z celej Latinskej Ameriky a medzi nimi bola aj Slečna ;-). Zhruba po dvoch mesiacoch sme sa dali do hromady a sme od tej chvíle sme spolu :-). Táto mladá slečna je mexičanka ako ste mnohí asi zistili, kedže môj cestopis sa bude odohrávať v krásnom Mexiku. Po skončení brigády, som sa vrátil domov a ona do Sevilly kde mala školu. Po niekoľko mesačnom volaní cez internet sme sa dohodli že pôjdeme spolu pozrieť jej krásnu domovinu. Konečný termín padol na 16.6. že sa stretneme v Londýne na letisku. Všetko sa zdálo byť ideálne mal som byť čerstvý bakalár a hneď na to ísť do Mexika. Bohužiaľ Bc. som nestihol ale toho 16. 6 som letel.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Môj cestovateľsky denník začnem asi tak, prečo a ako som sa dostal do Mexika. V roku 2007 som bol na brigáde na Kanárskych ostrovoch, aby som si zlepšil moju španielčinu, z ktorej som v škole prepadol a som si povedal že to treba razantne zmeniť. Kôli tomu som šiel na Lanzarote. Tam som spoznal veľa ľudí v podstate z celej Latinskej Ameriky a medzi nimi bola aj Slečna ;-). Zhruba po dvoch mesiacoch sme sa dali do hromady a sme od tej chvíle sme spolu :-). Táto mladá slečna je mexičanka ako ste mnohí asi zistili, kedže môj cestopis sa bude odohrávať v krásnom Mexiku. Po skončení brigády, som sa vrátil domov a ona do Sevilly kde mala školu. Po niekoľko mesačnom volaní cez internet sme sa dohodli že pôjdeme spolu pozrieť jej krásnu domovinu. Konečný termín padol na 16.6. že sa stretneme v Londýne na letisku.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Všetko sa zdálo byť ideálne mal som byť čerstvý bakalár a hneď na to ísť do Mexika. Bohužiaľ Bc. som nestihol ale toho 16. 6 som letel.

Test zo španielčiny, ktorý mal rozhodnúť o tom či pôjdem do Mexika ako bakalár alebo ako študent som písal 15.5. O týždeň neskôr mi došiel e-mail s týmto znením:


Dobrý den, Juraji,
právě jsem opravila Tvůj test a bohužel jsi ho nenapsal. Dosáhl jsi pouze 49 bodů, min. počet bodů je 53, max. 77.
Zdraví,

Takže bolo jasné že idem ako študent, v škole som si zariadil ešte zmenu termínu bakalárskych skúšiek ku koncu leta.

16.6.2009 Začiatok

Letenku som si vybavil takto:

16.6 Praha-Londýn

20.6 Londýn- Mexico city

SkryťVypnúť reklamu

Zbalil som batoh, a poďme pražskou MHD na letisko Ruzyně. Let bol vcelku príjemný, aj keď predstava letieť nízkorozpočtovou spoločnosťou bola trochu iná. Do Londýna som prišiel o 6 hodín skôr ako moja Slečna. Tak som prešiel medzi časom od zhora dolu, z ľava do prava letisko kde som na ňu čakal. Po asi hodine aj pol ma to prešlo. Našiel som nejakú voľnú lavičku a čakal ďalších 5 hodín. Počas tohto času som čítal, pozeral filmy a počúval hudbu v mobile (vďaka za modernú techniku). Keď sa blížila posledná hodina, som sa rozhodol, že pripravím malé prekvapenie pre Slečnu. Začal som vyrábať papierové ruže z hygienických vreckoviek. V živote by som si nedokázal predstaviť že to môže byť tak dobre využitá stráta času, po cca. 40 min som ich asi vyrobil tak 15. Posledných 20 min čakania. Zrazu ako tak čakám pozriem vľavo a tam čakala nejaká pani so svojim synom. Počul som že Angličania vo všeobecnosti sú hrozne škaredí ľudia ale to na čo sa podobali oni, sa nechytala ani Adams family. Pokiaľ nepoznáte tento seriál tak si predstavte najhoršiu nočnú moru z detstva.

SkryťVypnúť reklamu

Lietadlo zo Sevilly konečne priletelo. Akosi nevychádza z terminálu ani po 25 min. Po zhruba pol hodine mi zazvonil telefón:

Good evening sir. London police department, Imigration division . Are you Mr. Juraj …..? Do you know Miss Slečna?

Dobry večer pane. Londýnske policajne oddelenie , Imigračné oddelenie. Ste pán Juraj...? Poznáte Slečnu?

V tomto okamihu som akosi nejak zo seba nemohol vyriecť ani slovo keďže v telefóne som bol zvyknutý počuť iba buď španielčinu, slovenčinu alebo češtinu. Nevyriekol som ani hlásku, zovrelo mi hrdlo a srdce som cítil v žalúdku. Po chvíli ticha otázka:

Do you speak english?

SkryťVypnúť reklamu

Rozprávate anglicky?

Bohužiaľ v tej chvíli zo mňa vyšlo iba slovo:

Áno (bohužiaľ to slovo znamená áno v španielčine)

Hlas na druhej strane zmĺkol a položil telefón. Keď som si dal dohromady že čo sa vlastne stalo a že moja Slečna môže mať problémy tak zazvonil mi mobil druhý krát:

Good evening sir. London police department, Imigration division . Are you Mr. Juraj …..? Do you know Miss Slečna?

Dobrý večer pane. Londýnske policajne oddelenie , Imigračné oddelenie. Ste pán Juraj...? Poznáte Slečnu?

Yes

Áno (tento krát v angličtine našťastie)

Where are you mr. Juraj ….? Where are you from? And in what relatinship are you with Slečna? Where are you going to live? How long will you stay in London?

Kde sa nachádzate? Odkiaľ ste? V akom príbuzenskom vzťahu ste so Slečnou? Kde budete bývať? Ako dlho sa zdržíte v Londýne?

Po zodpovedaní že som na jednom z londýnskych letísk, že som slovák, že budeme bývať v hoteli 20 min. od centra, že v Londýne sa zdržíme iba 3 dni a že som jej priateľ, tak ju napokon pustili von.

Príčínou telefonátu bolo vízum, keďže je z Mexika. Anglicko ma vízovú povinnosť s Mexikom.

Juraj Knezo

Juraj Knezo

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

cesty jedného študenta Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu