Voda čo nás drží nad hladinouNový článok

Voda je základ ľudského tela, života a prírody. Bez jedla človek vydrží aj mesiac, ale bez vody necelý týždeň. Samotný život vznikol vo vode a človek i všetky živočíchy ju potrebujú k svojmu životu. Slovensko je bohaté na vodu. Je to vďaka lokalite v Európe ale teiž aj vďaka dobre prepracovanej koncepcii priehrad, ktoré zabraňujú povodniam. Vážsku kaskádu nám závidia na celom svete.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Váh spôsoboval v minulosti mnohé záplavy, preto bola vybudovaná tzv. vážska kaskáda — systém 22 priehrad a vodných elektrární. Prvá je Liptovská Mara, posledná je v Maduniciach. Kaskáda má 22 elektrární, ktoré v roku 1996 vyrobili 1 965 132 MWh energie.[1] Najnovšie postavenou je Vodné dielo Žilina. /zdroj wikipédia/

Tento system stavieb síce postavený hlavne za socializmu je systémom na ktorý môžme byť priamo a právom hrdý. Aj v súčasnosti by sa kompetentní mali zaoberať riešeniami ako dosiahnuť udržateľný stav vodných tokov na území Slovenska.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nie je to jednoduché. Proti systémvému riešeniu sú rôzne skupiny a individual, ktorá veľakrát neodborne argumentujú a kričia. O čo menej majú argumenty, o to hlasnejšie kričia. Prvadou tiež ale je, že ani kompetentní ministri či už v minulosti, taka j teraz nevedia dobre vyargumentovať potrebu ďlašieho budovania priehrad podľa vzoru funkčnej Vážskej kaskády. Správna argumentácii a diskusia komptetentných by mohla posunúť veci ďalej aj v odbornej rovine.

Ondrej Kobušnícky

Ondrej Kobušnícky

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som 28 ročný podnikateľ z dedinky Valaliky. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu