Virtuálna realita našej doby alias KTO NELAJKUJE NEŽIJE

Kto mi čo lajkol?  Kto je koho kamarát a odkedy?  Prečo sa niekomu nepáči môj post na fejsbuku?  Čo sa s ním stalo, ze nekomentuje, nelajkuje, však fotky sú také pekné ... na toho si musím dať pozor. ASI.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)
Obrázok blogu

Vidíme to denne, deje sa to, je ako to pseudorealita veľkej časti populácie. Ľudia sa nechávaju strhávať davom v snahe zapáčiť sa. Nutkavá tužba "CHCENIA" odprezentovať sa najnovšími zábermi toho, čo v nedávnej dobe zažili. Motivácia zdieľania, sledovania, lajkovania, komentovania a stále sa opakujúceho sledovania, kto, čo, kedy, kde a s kým ...

Vtipné situácie každodennej reality, keď sa človek (možno nechtiac, neuvedomujúc si to) predáva ostatným v snahe ukázať svoje aktivity, kde všade bol a s kým. Je za tým túžba po uznaní, túžba po pocite (pseudo)hodnoty? Robí to pre ten pocit, ktorý zažíva počas čakania na LAJKY? Predáva svoju osobnú zónu a ponúka sa odprezentovaním svojich najkrajších momentov....?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prečo to ľudia robia? Prečo si tie najkrajšie chvíle nenechajú iba pre seba, alebo pre tých blizkych, ktori TAM boli pritomní? Ten pocit jedinečnosti okamihu by predsa bol o to vzácnejší a intenzívnejší. Bol by uchovaný. Tak to cítim.

Je to ako dvojsečná zbraň. Na jednej strane zdieľanie momentov a na druhej strane skryté očakávanie, že aj ten druhý bude zdielať. A v prípade, že nezdieľa, nežije. Je vylúčený z kruhu. Nestotožňuje sa s vačšinou. Pošliapme po tom, čo vytŕča z davu. Ľudia majú prirodzenú tendenciu správať sa egoisticky a domýšľať si veci, ktorá nemusia byť pravdivé. Nezmyslenou spleťou rôznych situácii tak ubližujú sebe a okoliu.

SkryťVypnúť reklamu

 *******

Naozaj, je krásne opatovne prežívať tie pocity, ktoré sa spájajú s pozitívnymi okamihmi a pripomínať si stav, ktorý už je minulosľou. Mali by sme však uváženejsie vyberať obecenstvo.

Anna Kocková Bačová

Anna Kocková Bačová

Bloger 
  • Počet článkov:  5
  •  | 
  • Páči sa:  0x

iba ja Zoznam autorových rubrík:  PoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu