Môj jedenásty september 2001

11. 9. 2001 o 8.15 som si išiel zabehať do Central Parku. Krásne slnečné ráno to bolo.

Môj jedenásty september 2001
Písmo: A- | A+
Diskusia  (12)

No, zaseklo sa to. Strávil som cestou do Central Parku niekoľko hodín čakaním na darovanie krvi pred New York Blood Center.

New Blood Center 11. septembra darcov nepotreboval...
New Blood Center 11. septembra darcov nepotreboval... (zdroj: archiv)

V družnej debate s ruskou študentkou a newyorským vysokoškolákom o tom, ako nás strašili Američanmi, a my sme sa báli aj sovietov. Moju a našu krv nepotrebovali. Vo WTC neboli ranení. Len mŕtvi a nezvestní. Svoj beh som dodnes nedokončil. Mannhattan sa zmenil v ten deň na pešiu zónu. Večeru som varil pre ľudí, ktorí sa nevedeli dostať domov.

Takto si NYC budem pamätať
Takto si NYC budem pamätať (zdroj: Archív)

 Krajanovi emigrantovi, ktorý počas večere ospevoval Mečiara s konšpiroval o tom, ako si to Američania zaslúžia, som verejne po opakovaných prosbách, aby prestal, povedal, že je *okot. Umocnené to bolo tým, že som bol oblečený v služobnom odeve kňaza a boli sme v budove fary. A ja som ho tam spolu s ďalšími v ten deň na Manhattane zaseknutými pendlermi k nám na faru pozval, navaril mu, aj ho obsluhoval.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Doma je doma
Doma je doma (zdroj: archív)

 Pri stole, kde sedela pestrá spoločnosť vystrašených ľudí zavládlo prekvapenie a ticho. Pán prestal. A ja som zistil, že používanie vulgarizmov má zmysel. Odvtedy som verejne nikoho takto "neoslovil". Ale som pripravený.

Minulý štvrtok som bol darovať krv. 449ml. Snáď niekomu pomôže. Nie ako vtedy. 11. 9. 2001 keď som ostal bezmocný, nepotrebný a smutný na 1st Avenue a 66th Street.

Miroslav Kocúr

Miroslav Kocúr

Bloger 
  • Počet článkov:  218
  •  | 
  • Páči sa:  534x

Som teológ a pedagóg. Aktívny občan. Od roku 1995 som aktivny ako učiteľ ZŠ, SŠ či VŠ a manažér vo svete formálneho aj neformálneho vzdelávania, NGO a podnikania. Od roku 1995 do roku 2003 som pôsobil v pastoračnej službe na Slovensku aj v zahraničí ako rímskokatolícky kňaz. Mám dve krásne a zdravé dcéry a jednu manželku. Som členom PS. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáSpoločnosťTodayWEEKTheology TodayMK WeeklyScripturesListáreňNechceme sa prizeraťOral HistoryZo školských lavícEpigramiáda

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

66 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu