Pokriky plné vulgarizmov

Každý hokejový fanúšik má svoj obľúbený klub. Záleží mu, aby práve jeho favorit vyhral, či umiestnil sa na popredných miestach. Chodí na hokejové zápasy, nielen kvôli osobnému zážitku, ale aj preto, aby svojich favoritov podporil. A tak skanduje, nosí hokejový dres, šál a reprezentuje fanúšika istého klubu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Fanúšikov je plný štadión, no intenzívnejšie skandujúcich nájdeme medzi fanklubom. Oficiálny fanklub máva stretnutia, kde vymýšľajú rôzne pokriky a formulky. Niektoré sú slušné, iné menej a ďalšie vôbec.

Hlavná myšlienka fanklubu – povzbudzovanie svojho klubu, nie je vo svojej podstate zlá. Záleží na tom, ako to odprezentujú.

Budem hovoriť o konkrétnom príklade, ktorého som bola svedkom. Je to len príklad, no situácia je rovnaká v každom meste. Nechcem tým znehodnocovať iné mesto a vyzdvihovať druhé.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Je 24.11.2007 16:30, krátko pred začatím hokejového stretnutia Poprad - Trenčín a už sa strháva prvý konflikt. Trenčania chodia po chodbách a kričia: ,,Poprad ľahne popolom. Poprad, Poprad, ten skur....Poprad!" Popradským fanklubom to otrasie a rozhodnú sa, že aj oni budú skandovať podobne.

Počas zápasu štadiónom ,,preletí" mnoho nadávok, hrešení a ponižovania, či už z jednej strany alebo druhej:

,,Skur....Poprad!"

,,Ty cigánska banda! Trenčiansky Žid! Nenávidíme vás!"

Takto znejú ohlasy.

Ak sa zraní hráč súperovho klubu, fanklub sa teší a ďalej odpovedá fanklubu na druhej strane. Diváci sledujú situáciu a domnievajú sa, že po zápase bude ,,battle" ,napokon, nebolo by to prvý raz.

SkryťVypnúť reklamu

 Kam sa podel seriózny hokej? Neuvedomujú si fanúšikovia, že takto sa zápas znevažuje? Dnes sú už takmer v každom hokejovom pokriku samé vulgarizmy.

Najvyššia hokejová súťaž na Slovensku tak stráca na kvalite. Ešte stále chodia na hokej fanúšikovia, ktorí víťaznému tímu zatlieskajú, bez ohľadu na to, kto ním je.

Každá vojna sa končí mierovou zmluvou. Nemohli by sme tú vojnu preskočiť?

,,Je to až príliš humanistické. Nenecháme si skákať po hlave. To je najhoršie, čo môžeme urobiť, lebo potom druhá strana neprestane." Takto sa vyjadril istý fanúšik.

Dá sa bojovať aj inak ako protiútokom, ktorým je len ďalšia urážka vyvolávajúca konflikt? Ja osobne si myslím, že áno. Kedy k takémuto záveru dospejú fanúšikovia, ktorí vyvolávajú konflikty?

Kristína Korenková

Kristína Korenková

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som rodáčka z Popradu a som na toto mesto patrične hrdá. Moja povaha sa nedá charakterizovať jedným z typov pováh, no jedno viem celkom určite-flegmatik nie som. Viem kam kráčam a čo chcem dosiahnuť. Som otvorená každej novej informácií a vyhľadávam miesta, kde sa s nimi môžem stretávať. Na ľuďoch nemám rada nezodpovednosť a pasivitu. Výbornú spoluprácu zaručujú asertívni ľudia. Sama sa snažím byť asertívna. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu