reklama

Matovičova akcia ukázala pravdu o slovenských médiách

Igor Matovič nastavil zrkadlo nielen Smeru, ale aj médiám a spoločenským elitám.

Matovičova akcia ukázala pravdu o slovenských médiách
Písmo: A- | A+
Diskusia  (59)

Napriek všeobecne známemu faktu, že Matovič je slovenskými médiami krajne neobľúbený, ma ich reakcia na incident s Kaliňákom veľmi negatívne prekvapila. To video videl asi každý. Slovná potýčka rýchlo eskaluje a o chvíľu sa už Matovič musí brániť tlupe agresívnych smerákov ktorý v jasnej presile chniapu po ňom, po mikrofóne, po technike na aute, snažia sa dostať dnu a rozdávajú päsťovky. V danom momente zvnútra auta nie je vôbec jasné, kedy príde polícia, a kam to až vyeskaluje. Je to nebezpečná situácia. O to viac zamrazí, keď toto všetky médiá odbavia ako bitku Matoviča s Kaliňákom, ktorí sa ani jeden nevedia správať. Alebo zájdu ešte ďalej a obviňujú Matoviča.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V tomto kontexte je úplne nepodstatné, či bolo Matovičovo rušenie smeráckeho mítingu legitímna akcia, odvážna občianska neposlušnosť alebo kontraproduktívna hlúposť. Keby si noviny a spoločenské elity robili svoju prácu, tak by jasne pomenovali kto je agresor a postavili sa na stranu obete. Tento týždeň ale presne v tomto všetky médiá a mnohé osobnosti, špeciálne predstavitelia konkurenčných politických strán exemplárne zlyhali. Miesto jasného pomenovania pravdy sa rozhodli prizerať sa a sledovať vlastné záujmy a preferencie, hádzajúc časť viny na obeť. Toto nápadne pripomína začiatky mnohých smutných častí slovenskej aj európskej histórie, kto to nevidí, je asi slepý. A aj táto slepota historicky všeličo pripomína.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Iste, zatiaľ je to len jeden incident bez vážnych následkov. Ale ľahko môže byť predzvesťou novej reality po tridsiatom septembri. A tento incident otestoval nielen to, kam až sú smeráci schopní zájsť, ale aj to, kto chce čeliť klamstvu a agresií bezpodmienečne, a kto naopak hľadí v prvom rade na svoj vlastný prospech. Výsledok pre slovenské médiá je veľmi zahanbujúci.

Igor Kossaczký

Igor Kossaczký

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  223x

Matematik pracujúci v oblasti dát a AI. Chcem písať o tom čo sa nepíše, ale malo by sa. Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

49 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

79 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu